sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (25)
 • oylar (3)
 • medya (1)

1. etki görememe sebebim muhtemelen her gün kullanamamam olan ağız çalkalama suyu. bunun nedeni de tadının bana aşırı kimyasal gibi gelmesi. hayatımda bu kadar kimyasal tadı olan ve yakıcı bir şey denedim mi bilmiyorum. bu yüzden ağzımda çok uzun süre tutamıyorum. acı olduğu söylenen nanelisi bile bu kadar ağır gelmemişti bana. dişlerimin renginin doğal hali sarımsı olduğu için düzenli kullansaydım bile ne kadar etki alabilirdim bilmiyorum. sanki bence çay, sigara, kahve gibi şeyler yüzünden sararmış dişlerde daha çok etki gösterir gibi geldi.

ama bir iyi yanı var ki o da akşam dişlerinizi fırçaladıktan sonra bununla ağzınızı çalkalayıp uykuya geçtiğinizde ertesi sabah o hafif ama rahatsız edici ağız kokusundan eser kalmıyor. ben akşam dişlerimi fırçalasam ve üstüne alkolsüz bir ağız çalkalama suyu kullansam da ertesi sabaha biraz kalıyordu. bu ürün onun önüne geçti. sırf bu özelliği için bile alabilirim ancak çok sık kullanabilir miyim bilmiyorum. zaten her gün bu kadar alkollü bir şey kullanmak ağızdaki dost bakterilerle vedalaşmak anlamına geldiğinden bu tarz şeyleri kullanmamayı tercih ediyorum.

ukte: (yazar: erleichda)

3 haziran 2016 11:24

2. bendeki etkisi vaadettiğinin tam tersi olan ağız bakım suyu.

şikayetçi olduğum abartılı bir renk sorunum yok dişlerimle ilgili ama madem beyazlatıyormuş neden daha beyaz olmasın ki dedim ve aldım denedim.(gizlinot: swh)

2 hafta(gizlinot: yanlış hatırlamıyorsam) gibi bir sürede dişleri beyazlatma iddiası var. ben de bu sürede sabah akşam dişlerimi düzenli fırçaladıktan sonra kullanmaya başladım ama 1 hafta kullandıktan sonra fark ettim ki dişlerimi sararttı. ilk kullanım anında beyazlık veriyor evet ama dişimi fırçaladıktan 1 saat kadar sonra o renk etkisi geçiyor ve dişimi akşam tekrar fırçalamadan önce de rengini bariz şekilde değişmiş olarak görüyordum. kalıcı bi sararma değil tekrar fırçalayınca normale dönüyor ama yine de bu ürünü kullanmadan önce dişlerimi hiç o renkte görmemiştim. ya da hiç iki diş fırçalama arasında dişimin böyle bir renk değişimine tanık olmamıştım. bunun dışında tadında/kokusunda rahatsız edici bir şey yaşamadım, verdiği ferahlık açısından da memnundum. şu an listerine cool mint ile devam ediyorum gayet memnunum ve evet, advanced white'ı bırakınca yaşadığım renk problemi de kayboldu.

3 haziran 2016 13:01 3 haziran 2016 13:02

3. Beyazlatmak konusunda işe yarıyan, ama (bkz: listerine total care )'in yanında gereksiz kalandır zira total care tüm listerine ürünlerinin faydalarını azar azar sağlıyor, ki bu daha iyi bence.

4 haziran 2016 10:17

4. korkunçlu ağız çalkalama suyu. çok fazla kahve içtiğim için dişlerim hiç olmadığı kadar sarardı ve diş taşları belirdi. değişiklik yapmam gerektiğine karar verip oral b nin şarjlı diş fırçasını ve listerinin bu ağız çalkalama suyunu aldım. bir hafta geçmeden ağzımda aft denilen beyaz yaralardan çıktı hem de birkaç tane. o ara az uyuyor olmama bağladım ama bir süre ara verdim. bir iki hafta sonra tekrar başladım ve şu an hala ağzımda olan, günlerdir geçmeyen yeni bir aft çıktı. düzgün beslenirim, meyveyi sebzeyi aksatmam, hayır bu sefer düzgün de uyudum. sebebi listerine sanırım. bir daha ağzıma sürmeyi düşünmüyorum.

6 haziran 2016 18:35

5. Büyük boyunu düzenli kullanmama rağmen (o acı tadına katlanarak) bende beyazlatma gibi bir etkisi olmadı maalesef.

6 haziran 2016 18:55

6. Ben de duzenli kullanmama rağmen etkisini goremedim sadece ferahlatiyor.

6 haziran 2016 18:57

7. Dişleri beyazlatmayı vaat eden ağız gargarası. 4-5 şişe kullandım bu gargarayı. Dişlerimi beyazlatma gibi bir etki göremedim. Diğer çeşitlerinde ağızda 30 sn tutulması gerekiyorken, bu çeşidinde 60 sn tutmak gerekiyor. İlk önce buna bağladım iddiasını yerine getirmemesini. 60 sn de ağızda tutması zor oluyor. Bayağı yakıcı bir gargara, gözleriniz sulanıyor o derece. Cool mint çeşidi gibi. Bu yakıcılıkla 60 sn tutmaya çalıştım. Yok yine de bir beyazlatma göremedim. Tek etkisi, ağız içini çok ferahlatması. Sabah daha temiz bir nefesle uyanmak.

6 haziran 2016 19:28

8. ben gerçekten sevdim. sensodyne beyazlatıcı etki diş macunu ile birlikte kullanıyorum. genellikle günde bir kere gece kullanıyorum. arada günde iki yapıyorum. ağız çalkalama sularının ağız florasını bozduğu iddiası sebebiyle bir süre sonra iki günde bir kullanıma düşürmeyi planlıyorum. (gizlinot: garip bir insanım ben ya. sözlükte yazdıkça fark ediyorum. türlü türlü huyum var resmen. swh ) neyse bu ikili gerçekten işe yarıyor bence. ya bana psikolojik olarak az da olsa beyazladı gibi geliyor ya da gerçekten beyazladı. yani sarı dişlerim yoktu açıkçası ama tel kullandığım dönemden hatıra diş lekelerim var. onlarda iyileşme var bence. kullanmaya devam edeceğim. herhangi bir hassasiyet olmuyor. süper ötesi bir temizlik hissi geliyor. sabahları da ferah bir nefesle uyanıyorum. tavsiye ederim.

26 temmuz 2016 14:05

5

9. Aşırı büyük etkili bir beyazlatması yok ama sigara, çay, kahve kullanıyorum sarartmayı engellediğini düşünüyorum. Beyazlaştırıcı etkisi olan bir diş macunuyla kullanıyorum ama azıcıkta olsa işe yarıyor kesinlikle bir tane bile lekem yok o kadar kötü kullanıma rağmen.

26 temmuz 2016 14:27

10. Bircok calkalama suyu denedim sadece dis macunuyla dislerimi fircalamak boyle bir rutine alistigim icin ferahlatici gelmiyor boyle olunca listerine markasinin da bir cok urununu kullanmisligim oldu, ilk ciktigi zamandan beri de advanced white'in bittikce yenisini aliyorum duzenli kullanimda faydasi gercekten var kisa zaman araliklariyla biraktigimda sararmayi gorunce anladim.

26 temmuz 2016 15:04