yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (1)

  1. çantaları güzel, kullanışlı ve günlük ama bana göre overrated'ın allahı bir marka. en çok kullanılan, longchamp'ın asıl meşhur le pliage modeli için konuşuyorum. renk seçimleri genelde çok iyidir, bazı renklerinin her sene değişmesi üzer. ayrıca tam bir koluna at çık çantasıdır, doğru seçilmiş canlı güzel bir renk neredeyse her kombine girebilir (kahverenginin tek renk olması bazen üzse de). şimdi bunlar iyi yanlarıydı, bir de genel olayına bakalım. evet görece dayanıklı ve kullanışlı ama ana kısmı plastiğimsi bir maddeden yapılan bir çantaya 300-400 civarı bir fiyat saçma geliyor ki ben çanta delisi bir insan olarak bir çantaya aylarca para biriktirip hiç acımadan da alan biriyim ama aynı fiyata daha kalitelilerinin bulunabileceği bu kadar bariz bir çantanın böylesine patlaması bana çok saçma geliyor. ben takip etmedim ama son yıllarda ünü arttıkça fiyatlarının hızlı bir yükselişe girdiği söyleniyor sık sık, ben bu konuda kesin bir şey diyemiyorum. sonuçta tercih meselesi kolayca aramadan rahat bir çanta alayım diyenlere de fazlasıyla hitap eden bir markadır.

  belirtmeden de geçmeyeyim, iç dizaynı çok minimalisttir, öyle çantamın birsürü gözü olsun, her şeyimi ayrıca düzenleyim diyenlere gitmez ama belki de bu sayede içine dünyaları alabilir, asla çantada yer sorunu yaşamazsınız.

  (yazar: irdeleyen bayan)'ın uktesiydi

  26 aralık 2015 03:29

  2. tam bir istanbul çantası bu.

  (yazar: felicita) 'ya %100 katılıyorum içine dünyaları alıyor resmen. aynı çanta içinde bir bilgisayar, bir kafa kulaklığı, bir mug, bir şişe su, bir cüzdan, bir güneş gözlüğü kabı, bir kalem kutusu, bir parfüm şişesi, bir çift eldiven, bir atkı, bir kitap ve 2 poşet dosya dolusu kağıt var şu an.

  en güzel tarafı da tek omuz çantası olmasına rağmen omzunuza ağırlık bindirmemesi. taşıması çok kolay yani.

  bir de bu çanta su geçirmiyor sanırım. geçen aylardaki sürpriz yağmurda çantanın içine gram su geçmemişti ama sırt çantam sırılsıklam olmuştu.

  edit: istanbul çantası dememin nedenini söylemeyi unutmuşum. bu şehirde yağmurun ne zaman yağacağı, trafiğin ne zaman tıkanacağı, sürpriz bir işinizin çıkıp çıkmayacağı ya da iptal olup olmayacağı hiç belli olmaz. dolayısıyla her şeye hazırlıklı olmak için çantanızı tıka basa doldurmak zorunda kalırsınız. ben en son, içine kurabiye koyduğum yoğurt kabını da çantaya atıp okula götürmüştüm mesela (ybkz: swh) o koşturmacada yemeği kaçırırız diye.

  26 aralık 2015 03:59 26 aralık 2015 04:02

  3. 300 liralık naylon çantamsı. Markayı bilmediğim zamanlar pazarda satılıyor falan sanıyordum. Çok dandik duruyor ama duyduğuma göre çok kullanışlı imiş.

  26 aralık 2015 04:11


  4. bir iki yıl önce kızılay dağıtmışcasına herkeste olan çanta markası.

  26 aralık 2015 04:23

  5. dünyanın en hafif, en dayanıklı ve en kullanışlı çantalarından birisi bence.

  26 aralık 2015 11:58

  6. geçen haziranda tesadüfen indirimdeyken akasyadaki mağazasına girmiştim. aklımda almak yoktu ama indirimde diye almıştım. ilgilenen personel her rengini göstermiş, düşünmemi beklemişti, aldığım küçük boy çantayı kocaman bir poşete koymuştu. bunu bu kadar detaylı anlatmamın sebebi ise sonradan yaşadığım deneyim.

  Çantadan çok memnun kaldım, küçük boy olmasına rağmen baya bir şey alıyordu ve hafifti, şehir hayatı için uygundu. O sebeple başka rengini de almak vardı kafamda. Yine akasya mağazasına gittim. Personel o kadar ilgisizdi ki, bir sorun mu var diye sormak geldi içimden. Aynı personel değildi. Hiçbir şekilde ilgilenilmemesine rağmen yine de rengi beğendiğim için aldım ve orta boy çantayı minicik bir poşete zorla soktu! Şaka gibiydi!

  10 ocak 2016 01:25 10 ocak 2016 01:49

  7. Matmazel çanta mağazalarında yüzde 50 indirimle satılan marka. Fakat renk seçeneği çok az oluyor haliyle, o kadar indirimli satıldığı için. Hem çok hafif hem de çok eşya alabiliyor.

  10 ocak 2016 02:57 ed.19 ocak 2016 12:24


  8. iyice "almayanı dövüyorlarmış"a dönüşmüş çanta.

  lakin "spor olmasın, omuz çantası olsun biraz da spormuş gibi yapsın" çanta arayışımda güçlü bir alternatif olarak çıktı karşıma. fiyatından dolayı hala değerlendiriyorum.

  bir de sanırım çakmaları çok fazla. her yerde görmemi başka şekilde açıklayamıyorum...

  16 haziran 2016 16:25 16 haziran 2016 16:26

  9. hiç kullanmadım rahatlığına dair bişey diyemem fakat bunu biraz demode bulan bir tek benim sanırım.

  16 haziran 2016 21:45

  10. Pazar çantası gibi şeye o kadar para verilir mi diye büyük konuştuktan 3 ay sonra sözümü yutup, geçen sene çeşmede çakmacısından plaj çantası amaçlı kullanmak için aldım...

  Abartmıyorum bütün yaz kolumdan indirmedim. Gerçekten çok kullanışlı

  16 haziran 2016 22:05