yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. 90 derece açıya bile çıkmadığı için ekstra koruma önlemi olmayan karşılıklı koltukların olduğu büyükçe bir salıncak. En eğlenceli yeri en uçlarıdır. Bu arada gondolla çok korkunç bir anım var, Bodrum'da en uçta ayakta duran bir çocuk gözümün önünde yere düştü, yani güvenli diye siz yine de ayağa falan kalmayın, elinizi bırakmayın.

  Ukte: (yazar: seblatanik )

  4 ağustos 2016 10:43

  2. en korktuğum şeylerden biri (genel olarak lunapark fobim var) :DDD

  en tehlikeli aletlerden biri çünkü koruması yok,

  4 ağustos 2016 10:49

  3. Her seferinde gram korkmuyormuş gibi rahat binip, çılgın gondolcu abilere denk gelince o inişte gözlerimi kapatıp "naptım lan ben inemem de rezil olmamak için" diye sonunu beklediğim. Bir kısmında eğlenip bir kısmında kendime küfürler ediyorum. Ancak sevgili zoruyla (link: http://youtu.be/sWEbUwtpOME şuna bindiğim günden beridir ) kurban olayım gondola diyorum.

  Ortaya binmedim hiç ama tadı olmaz sanırım. Gondol büyüdükçe daha korkunç bir hal alıyor gibi de hissettim. Bindiğim en küçük gondol olan dalaman'daki gondolu da anıyor ve diyorum ki, kalbiniz kaldırmıyorsa küçükle başlayabilirsiniz.

  4 ağustos 2016 11:13


  4. lunaparkın en riskli aletlerinden biri.

  denildiği gibi güvenli bir koruması yok.

  korkmayan birine 2. kez bindiğinde sıkıcı bile gelebilir.

  ama yanınıza korkan biriyle binerseniz eğlenceli oluyor.

  4 ağustos 2016 11:19

  5. Belinize kiytiriktan bir kayış geçiriyolar fakat asla asla güvenmeyin ve kendinizde emin değilseniz asla uç kısımları binmeyin. Eğlence adrenalin baya tavan yapıyor fakat gerçekten uçlar korkunç. Daima orta kısma binmeye özen gösteririm dediğim gibi güvenlik gerçekten yok. Bir defasında arkadaşımın zoruyla ucuna binme hatasına düştüm. O beş dakika bana beş saat gibi gelmişti. eliniz kaysa yeri boylarsiniz. Çünkü dik acıya geldiğinde gerçekten ayağa kalkıyorsunuz. Nasıl bir mücadele verdigimi unutamam tam bi travmaydı benim için. O demirlere var gücümle asılıyorum, ellerin kayıyor sıcaktan. Bi elimle önü tuttum bi elimle arkaya asildim . Dik konumda resmen demire asılmış sallanıyor gibiydim. Şimdi anlatırken baya komik geliyor ama ciddi ciddi öleceğimi düşünmüştüm. Ranger adrenalin discovery falan gondola bineceginize onlara binin en azından koltuğa mıhlaniyorsunuz. Gondolda kol kası yapmaya hiç lüzum yok.

  4 ağustos 2016 15:48

  6. Gerçekten binip eğlenenlerin olduğuna inanamadığım sözde eğlence aleti.Bir kere bindim çok ciddi şekilde ölüyorum sandım çünkü oturduğum yer en yükseğe ulaştığında yukarıda bir süslünün de yazdığı gibi 90 derece konumuna geldim.Aşağıya bakıyorum gondola ait dişli bir çark dönüyor hani düşsen son durak filmini aratmayacak bir ölüm şekli.ellerim titriyor terliyor kaymam an meselesi derken yanımdaki arkadaşım bayıldı evet bildiğiniz bayıldı.Neyse ki hiç kimse düşmeden bağıra bağıra durdurduk gondolu.anlatırken bile kalbim sıkıştı.Konu çok adrenalinden korkmak değil güvenliğin sıfır oluşundan korkmak.Lütfen beş dakika eğleneceğiz diye böyle saçma şeylere binmeyin.

  4 ağustos 2016 16:41

  7. güvenlik açısında hiç güvenli değil. özellikle uç kısımları daha tehlikeli olan alet. gaza gelip uç kısımda ayağa kalkıp alkış çırpan insanlar var ki onların yerine bazen ben tedirgin oluyorum. çok bindiğim olmuştu önceleri ama artık lunaparklar cazip gelmemeye başladığından beri gitmiyorum bile.

  17 şubat 2017 11:38


  8. Ben bu naneye hayatımda bir kere bindim. Az daha bayılıyordum. Yalnız cidden bayılsam muhtemelen beni tutamazlardı. Doğru düzgün bir güvenlik sistemi yoktu çünkü. Sonra öbür tarafta açıkla niye öldüğünü...

  Biz üç kız bindik bu zıkkıma. Bir de benimkiler gaza gelip en uca oturttular hepimizi. Neyse başladı bu körolasıca alet, ben canhıraş bağırıyorum "beni indirin, bunu durdurun " diye. O sırada bir kendime gelir gibi oldum "ne kadar sürecek bu?" Diye soruyorum. Biri 30 dakika dedi ben orada bir koptum la havle diye. Neyseki o 9 dakikaymış.

  Bir daha da tövbe binmem.

  17 şubat 2017 12:06

  9. evinize yakın bir adet lunapark olunca her hafta sonu ya da özel günlerde soluğu aldığınız yerdeki adrenalin yüklü, ama güvenliği sıfır olan alet. inince kollarımız birbirimizi sıkmaktan renk değiştirirdi ya neyse.

  (bkz: para verip de yapılan salaklıklar )(gizlinot: o an için zevkliydi ama kabul ediyorum )(gizlinot: swh).

  9 ekim 2017 15:45

  10. Bir kere bindiğim, indikten sonra da "bir daha binersem allah o an canımı alsın" diye yemin ettiğim lunapark aleti, ya da işkence aleti.

  9 ekim 2017 22:22

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar