sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (4)
 • oylar (0)
 • medya (7)

1. Mac markasına ait matte royal; hayatımda gördüğüm en orjinal rujlardan biridir. Mavi desen değil, mor desen değil, mavi ve mor karışımı satin bitişli ultraviolet geldi bana ilk bakışta... İlk fırsatta gidip deneyeceğim ve sürebileceğim tek ortam müzik festivalleri olacağı halde bir tane edineceğim. Festivallerde mavi&mor rujlu bir kız görürseniz muhtemelen o benim. Gelin iki çift lafın belini kırarız ;)

İşte burada; (gbkz: https://www.google.com.tr/search?q=mac+matte+royal&safe=active&biw=1707&bih=1109&tbm=isch&imgil=mFXzmbjfhIZWlM%253A%253BLcdiE72IuSJKfM%253Bhttps%25253A%25252F%25252Fwww.pinterest.com%25252Fpin%25252F343610646547260788%25252F&source=iu&pf=m&fir=mFXzmbjfhIZWlM%253A%252CLcdiE72IuSJKfM%252C_&usg=__q-HMZlMHehssCASSPvFcI26rqc4%3D&ved=0ahUKEwjc37Xc3d3KAhWHDCwKHYLgCRoQyjcIMg&ei=WhGzVtzKJ4eZsAGCwafQAQ#imgrc=mFXzmbjfhIZWlM%3A&usg=__q-HMZlMHehssCASSPvFcI26rqc4%3D)

Temptalia incelemesi için;

http://www.temptalia.com/mac-the-matte-lip-collection-2015-review-photos-swatches-part-2

4 şubat 2016 12:07 4 şubat 2016 12:13

2. Sevgilimin, mor sevdalısı olduğum ve saçlarım mavi olduğu için hediye olarak bu rengi uygun gördüğü rujdur. Tabii tek katta hatta 2 katta bir şeye benzemiyor. Böyle son ruj sürüşünüzmüşçesine döşemeniz gerek. Kremsi bir mat, tam mat değil, bulaşıyor da. ama ben sonuçtan memnunum.(link: http://hizliresim.com/A5oNnQ bu da bendeki duruşu)(link: http://hizliresim.com/W1laQq bi de böyle) (gizlinot: efektten çok mavi durmuş o kadar değil)

19 şubat 2016 14:24 ed.23 şubat 2016 12:29

3. ince kalın fark etmez, kızlar istediği ruju sürmeli minvalinde bir post yazmıştım vakti zamanında ama lafımı geri alıyorum..

kesinlikle kalın dudaklılara yakışan bir renk bu, hadi olsun olsun normal kalınlıkta dudaklar diyelim ama kesinlikle ince dudaklara yakışmayacağını düşünüyorum. bu düşüncemin temelini oluşturan görselleri de yüklüyorum..

çok beğendim yalnız kendisini.. benim görsellerde bulduklarım daha mavi..

6 eylül 2016 14:26

4. Hiç aklımda yokken, süslüde görmem sonucu mağazada bakmam sonucu denemeden aldığım ruj. İlk önce testerı yoktu ama benim aklımda çok mavi kalmış ruj muaya dedim ki : "Radikal bir renk mi sizce ?" RADİKAL ? adam da bir şaşırdı tabii :D Başka sıfat bulamadım, ayol günlük kullanıma olur mu desene, ah taktak ah ! :D

Neyse, mua öyle olmadığını söyledi hatta farklı bir muada daha farklı gerçekten absürt kaçabilecek bir renk vardı bakın onda "radikal" durmuş mu, bunlar doğal renkler dedi :D Ben de o öyle deyince aldım, denemedim de gerçi muaya sordum sizce benim tenime gider mi, "Teninizle alakası yok ki, pembe dudaklar koyu renk ruju taşır." dedi orada da ben bir şaşırdım tabii ama bozuntuya vermedim. Sonuç olarak kızlar dudaklarınız pembeyse tüm koyu rujları taşıyabilirsiniz, solgun göstermiş, cırtlamış suratınızda hiç önemli değil ! :D

Neyse dedikodum bittiğine göre, ruja geleyim. Rujun yapısını sevdim ben, burada da denildiği gibi kesinlikle sürümü zor bir matlıkta değil. Hatta kremsi, satin bir ruj uyguluyormuşsunuz gibi. Koyu ve Mat rujlarda özellikle benim dudağımın iç kısmını boyamak zordur pembe pembe kalır ya da sonradan o iç kısımdaki ruj böyle tebeşirimsi bir his bırakır ve soyulur bunda bu sorunu yaşamadım. Opak bir kapatıcılığı olmamasını sevdim ben aslında, kafanıza göre istediğiniz noktaya getirebiliyorsunuz. Ben de daha çok mora yakın durduğunu söyleyebilirim ama değişik ışıklarda mavilikte direkt olarak seçilebiliyor, ben beğendim. Dişleri olduğundan farklı gösteriyor ama bu daha sarımtırak mı daha açık mı ben ayrımına varamadım ama kesinlikle bir cyber gibi sarı gösterme özelliği yok aslında içinde mavilik olduğu için daha beyaz göstermesi lazım ama bende morluk daha baskındı dediğim gibi.Kalıcılığı da güzel, bu da çıkarınca heroine gibi kendi rengini bırakıyor biraz daha bir pembe-morumsu dudaklarınız oluyor ben seviyorum ama bu olayı.Yani değişik rujları kullanmayı seviyorsanız benim gibi deneyin derim. Zaten ben uzun zamandır mac'ten doğal ya da klasik tonlarda ruj almıyorum. Alacaksam muadilini bulamayacağım farklı rujlar oluyor genelde. Tabii her gün kullanır mıyım, bilemiyorum. Farklı renklerin bulunmasını seviyorum ama bazen bambaşka hava katabiliyorlar. bu arada (yazar: peksuslusayilmam )'ın dediği gibi benim dudaklarım çok ince olmasa da, bu ruj sanki dudakları olduğundan daha ince gösteriyor. İnce dudaklılar deneyip alsın. Duruşu da böyle bende (link: http://i.hizliresim.com/nEO2rM.jpg tık)

edit: imla

13 eylül 2016 13:17 13 eylül 2016 15:23