4.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (184)
  • oylar (3)
  • medya (2)

184. İçeriğinde kortizon yoktur. Kesin bilgi yayabilirsiniz.

10 haziran 15:46

183. madem sivilce izlerine iyi geliyor, kullanayım dedim. o kokusuna rağmen bir ay boyunca her gün kullandım. bir işe yaramadı :((

21 mayıs 23:42

182. Sivilce izlerine iyi geldiğiyle alakalı birkaç yorum okumuştum, denedim ama malesef bende öyle bir etkisi olmadı. üstüne sanki cildime sivilce yaptı, uğruna riske girmeye gerek olmayan bir krem.

21 mayıs 07:59


181. hassas ciltlilerin öyle kafasına göre kullanmaması gereken medikal krem. sadece sivilcelerimin üzerine minik bir nokta uyguladığım halde cildimi yaktı ve uzun süre o kızarıklık geçmedi. aylarca o izleri geçirmek için uğraştım. 

20 mayıs 12:54

180. Yara, yanık gibi cilt lezyonlarında kullanılan merhem. (Derinin tam kat kesilerinde, yani örneğin genel cerrahinin ameliyat izlerinde falan, işe yaramaz. Derinin tam kat kesisi her zaman iz bırakır)

Yağ bazlı olduğu için yüzde sivilcelenme yapabilir. İçinde steroid yoktur. Yardımcı maddelerinde alkol olduğu için ciltte yanma yapabilir. 

Cildinizdeki akneler için cildiyeye gitmeniz gerekmektedir. Bir sürü tedavi yöntemi var, sizin için uygun olanını doktorunuzla beraber kararlaştırınız. Gereken bilgileri doktorunuz verecektir. Teşekkürler.

Edit: (link: https://kt.ilacprospektusu.com/ilac/432-madecassol-merhem-kt Prospektüs için tıklayınız)

20 mayıs 12:28 20 mayıs 12:34

179. içeriğini tam olarak bulamadığım eczane kremi. ama kullandım yüzümü bir yanma aldı ki sormayın süslüler delirdim yüzümdeki yangıdan acıdan. sonra bunun kortizon olduğunu öğrendim fazlası sarkmaya sebep oluyormuş bir daha da sürmeden attım direk. muadil olarak missha near skin madecanol cream daha mantıklı geldi. içeriği son derece temiz ve kortizon miktarı yatıştırıcı ve dengeleyici miktarda. %0.1 

20 mayıs 10:44

178. Aylar önce Omzumdaki ikinci derece yanık için hem tedavi amaçlı hem de iz kalmasın diye kullandım ve şu anda yanık alanında sayısız sivilce var. (yara iyileştikten sonra başlayıp hâlâ geçmediler) Bence yüze kullanılmaması gereken bir merhem.

20 mayıs 01:41


177. Bu kremi yüzüm kötüleştiğinde sürüyorum. Çok iyi geliyor ve toparlanmasına yardımcı oluyor. Yapısı buna benzeyen nemlendirici bilen süslü varsa ve bana yazarsa çok iyi olur.

20 mayıs 00:25

176. yara, yanık, tahrişte kurtarıcı krem. aslında daha çok merhem formunda ki zaten pomad olarak geçiyor, sürüldüğünde çok hızlı emildiği için klasik pomad gibi yağlı his bırakmıyor.

sivilceye etkisini deneyimlemedim ancak clyndoxil'i arındırdıktan sonra kuruyan cildim için kullanıyorum. sinerjik çalışıyor ise ne mutlu.

lakin cildi nemlendirdiği, elastikiyet sağladığı, lekeleri hafif de olsa açtığını gözlemledim.

edit: leke açma konusunu açmak istedim. bu sadece madecassol'un doğrudan kullanımıyla alakalı değil elbet. üst derinin soyulması ve yenilenmesi sürecinde alttan sağlıklı tabakanın oluşmasına destek nedeniyle lekeleri azalttığını düşünüyorum. bununla birlikte güneşten koruma ve düzenli güneş kremi de önemli elbet.

4 nisan 17:27 5 nisan 17:22

175. Yaraları son sürat iyileştiren krem ya da merhem. yazan oldu mu bilmiyorum ama köpüşlerinizin kedilerinizin yaralarına da, mümkünse bepanten ile karıştırarak sürebilirsiniz. Çok rahatlayacaklar ve hemen iyileşecekler.

4 nisan 16:26