yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (180)
  • medya (3)

  1. çevremde çokça görüyorum böyle insanları. makyaj tazelerken bi anda 'yazık cildine ya çok kimyasal onlar, sürme' diye beliriveriyorlar. sonra highlighter, bronzer gördüklerinde -bildikleri halde- ay bunu nerenize sürüyosunuz falan gibi saçma sorular soruyorlar. aç google'a yaz kaç bin tane make-up blogger var. işin insanı sinirlendiren tarafıysa tüm bunlar deği şu; 'makyajdan anlamamak harika bir şey doğal güzelim bunlara ihtiyacım yok, bi ruj bi rimel yeter bana gerisinden anlamıyorum anlayanları çirkin olarak görüyorum' havasında konuşmaları, küçümseyici bakışlar atmaları.

  26 mayıs 2017 16:37

  2. Makyajdan anlamadıklarını belirterek güzel olduklarını sanmaları.. Evet hepiniz birer barbarasınız allah da bizi böyle yaratmış napalım

  26 mayıs 2017 20:55 26 mayıs 2017 21:06

  3. Kesinlikle katıldığım tespit. Makyajdan anlamıyorumun alt metninde çoğu zaman ihtiyacım yok vardır. Her zaman değil ama çoğu zaman. Burada anlaşılmayan şey şu; makyaj özgüvensizlikten veya kendini farklı gösterme çabasından değildir pek çok kadın için. Mesela güzel bir rujla güzel bir saç modelinin kadına verdiği his aynı olabilir. Nedense makyaj tu kaka yapılır her zaman. Nasıl saçımızı kıyafetimizi yüz yapımıza ve bedenimize uygun seçiyorsak ve kendimizce güzel yerleri öne çıkarmaya çalışıyorsak makyaj da aynı işe yarar. Dünyanın en güzel kadınları da bu sebeplerle makyaj yaparlar çoğu zaman. İhtiyaçları olmadığı konusunda sadece kendileri değil, hepimiz hemfikir olsak da :)

  bkz:(link: https://pbs.twimg.com/media/AyB5yCNCIAA-0nJ.jpg makyajsız) bkz:(link: http://www.creativebeautyhealth.com/wp-content/uploads/Doutzen-Kroes1.jpg makyajlı)

  27 mayıs 2017 01:14 27 mayıs 2017 01:15


  4. merve özkaynak ve duyguyla çektiği videolardan anladığım kadarıyla bu işi en iyi yapanlardan biri idil tataridir.bi video da kaç kere ben makyajdan anlamam ben bilmem triplerine girdi yahu pess.

  27 mayıs 2017 01:21

  5. Gereksiz bir gurur bence. Kimse sana en ufak ayrintisina kadar bil demiyor, en azindan ne nereye surulur onu bil kâfi. Onu bile bilmeyen insanlar taniyorum. Makyaj yapmamayi tercih edebilirsiniz bunu anlayabilirim -ki gunluk hayatimda cok fazla makyajla dolasmam guzel makyaj yapabildigim halde- kimse size her gun kat kat fondotenle gezin demiyor da zaten. Bi kadin olarak sacma duruyo bence makyajdan anlamam demek. Sosyal medya sag olsun bazi beyler bile az cok bir seyler kaptilar yani.

  27 mayıs 2017 04:13

  6. benim canım akrabalarım da bu yersiz gururun peşinde. bu ne, şu ne ile başlayıp sürmeyin bunları ile bitiriyorlar. hele daha beteri koyu göz makyajı yapınca satanist, koyu ruj sürünce özellikle kırmızı yollu olunacağını sanıyorlar. evet var maalesef böyle insanlar. bir türlü makyaj yapmayı sevdiğinizi ve bunu sadece kendinizi iyi hissettirdiğiniz için yaptığınızı anlamıyorlar. aslında anlarlar ama işlerine gelmiyor. kedi uzanamadığı ciğere mundar demeli çünkü.

  27 mayıs 2017 12:48

  7. Şimdi burada benim merak ettiğim 2 soru var:

  1) neden insanlar yapmacıklıkla ilgi çekmeye,sevimli yada masum görünmeye çalışırlar?

  2) neden insanlar bu kadar diğerlerinin ne dediğine,nasıl davrandığına,neyi nasıl yaptığına dikkat edip üstüne bir de bunu eleştirirler?

  İlk sorunun cevabını az çok tahmin ediyorsunuzdur,toplum olarak gereksiz yapmacıklıklarımız ve yine gereksiz samimiyetimiz malum.e bir de medya ve toplum baskısı (örn kadın dediğin ince belli olur,şöyle masum görünür vs) tuzu biberi zaten.bu konuda hemfikirizdir  anlatmak istediğim şu:sevgili süslüler her şeye bu kadar takmayın insanların olgunluk ve farkındalık seviyeleri farklı olabiliyor,e tabi davranışları da ona göre farklılık gösterebiliyor.bu şekilde o şunu demek istedi,altta yatan sebep aslında buydu diye bakacak olursak dünya çok daha çekilmez olur.iyisi mi ciddiye almayın he diyin geçin kendi kendine konuşur bir süre sonra susarlar

  27 mayıs 2017 15:48 13 temmuz 2018 17:34


  8. "ay ben yumurta bile kıramam ehiehi" gururunun update hali.bunu her ortamda dile getiren insanlar "ben prensesim,ne işim olur makyajla doğuştan güzelim" imajı vermeye çalışırlar genelde.makyajdan anlamıyor olabilirsiniz,o paletlerle harikalar yaratamıyor olabilirsiniz,kontür için doğru açıyı bulamıyor olabilirsiniz ama kalkıp allık ne yha.ss falan demek bana şov gibi geliyor.yahu erkekler bile az çok biliyor artık temel makyaj malzemeleri nelerdir,nerelere sürülür.rimel,far görünce uzaylı görmüş gibi bu ne diyen bir kadın bana asla samimi gelmez şahsen.e malzemeleri bilip yapamıyorsan bu da övünecek bir şey değil.güzel resim çizememekle övünmüyorsan güzel makyaj yapamamakla da övünme yani sonuçta makyaj da yetenek,zaman ister.kişinin zamanla,yüzünü ve malzemeleri tanıyarak,uğraşarak ortaya güzel bir sonuç çıkarmasını aşağılamaya çalışmak çok kompleksli bir hareket gibi geliyor bana.

  27 mayıs 2017 15:53

  9. Bunun en üst düzey hali benim tanıdığım bir kadında mevcut.

  "- ben yüzüme krem sürmem; yüzü kremli , fondotenli insanlarla tokalaşmak bile bana iğrenç gelir"

  Kendisinin bakım ve temizlik adına birşey bilmediğini ( cımbız , ağda, deodorant) belirtmeme gerek yok. Yaşını başını almış kadınsın ama keske daha sık duş alsan da diyemiyorsun...

  27 mayıs 2017 16:38

  10. -ya ben makyajdan anlamam ki

  +senin ihtiyacın yok zaten bebek gibi kızsın. yüzünü bozmana değmez. (beklenen cevap)

  +anlamak istiyorsan aç internetten bak. yok sahiden ilgi alanına girmiyorsa da neden belirtme gereği duyuyorsun?

  ablam makyajdan anlamaz. yani anlamaz dediğim makyaj onun için eyeliner ve rujdur. sivilcemi nasıl kapatayım diye bana soruyordu onu da sora sora öğrendi.

  tüm dizileri izleyip "ben sadece yabancı dizi ve belgesel izlerim." diyen insanların başka türü.

  27 mayıs 2017 17:39 27 mayıs 2017 17:44