yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. benim için; içinde (link: https://www.youtube.com/watch?v=VNr3BNibwzk şu) tiradı barındıran, bahsedildiği anda zihnimde canlanan, istanbul'un karanlık yüzünü yüzümüze tokat gibi çarpan başyapıt.

  23 ekim 2015 23:07

  2. senaristliğini ve yönetmenliği zeki demirkubuz 'un yaptığı efsane film. bana göre türk yapımı ilk beş filmlerdendir. haluk bilginer 'in ---izleyenler bilir--- çıldırdığı sahne ile nasıl devleştiğine şahit oluruz. konusu, dialogları ve oyuncularıyla güzel bir türk yapımı filmdir.

  24 ekim 2015 19:38

  3. Bende ilk kez bu gece izledim ve icimde 90larin filmlerine karsi bir merak uyandirdi. Ben filme yusuf'un hapisten cikip ablasinin evine ilk gittigi, enistesiyle yemek yedikleri sahnede dahil oldum ve ondan sonra film genelde izmir'de gecti diye gordum. Bekir'in saplantisi hayatini mahvedisi cok acinasi degil mi. Cilemle yusuf'a ne oldu? Devam filmi niteliginde bir film varsa soylerseniz sevinirim gensler.

  16 kasım 2015 13:11


  4. dün gece startv'de izlemiş olanların, filmi bulup tekrardan izlemelerini öneririm, çünkü filmin 15 dk kadarı kesilmişti ve çok fazla biplenmişti, filmi anlamanızı sağlayan önemli sahnelerin hiç biri anlaşılmadı.

  ayrıca filmin devam hikayesi yok ama başlangıç hikayesi olan ''kader'' filmi var. Haluk bilginerin piknik sahnesindeki tiradından yola çıkılarak çekilmiş bir filmdir.

  16 kasım 2015 20:12

  5. zeki demirkubuz filmidir, öncül filmi ise kaderdir.

  haluk bilginerin (link: https://www.youtube.com/watch?v=Q1wGfz4_epg tiradı) efsanedir.

  16 kasım 2015 21:58

  6. İzlediğim en iyi Türk filmi. Zeki Demirkubuz'un zaten hastasıyım ama bu film...Derya Alabora, Haluk Bilginer...bilmiyorum.

  Yazamıyorum. Delicesine seviyorum.

  5 şubat 2017 11:38

  7. Kadrosu ve konusu hoşuma gittiğinden çarşambaları televizyonda ara ara zapladığım diziydi ancak iki haftadır yarısında kapatıyorum aşırı cringe olup. Dizinin hem sağlam bir kadrosu hem de aslında sağlam bir konusu var tabi iyi işlense idi ancak senaristler bu iyi malzemeyi ne yazık ki ellerine yüzlerine bulaştırmış durumdalar.

  Öncelikle karakterler inanılmaz zayıf ve içi boş bir şekilde veriliyor izleyiciye. Yapılan hareketlere mana veremiyorsunuz izlerken. İrem mesela. kendisi ile çok ilgili, harika bir babası var. iremin hem sürekli baskı altında olduğu o evde kalması hem de kendisini sevmediği belli ilgisiz bir adama tahammül edebilmesi için hiç bir sebep vermiyor senaristler izleyiciye. karakterlerin yaptığı seçimlerin bir temeli olmalı. senaryonun alttan alta izleyiciye bunu da vermesi lazım ki yapılan hareketler izleyicinin mantığına otursun, bir bağ kurabilsin izleyici karakterle. ama yok. öyle izliyoruz dümdüz. Ela ile İlker ilişkisi yine. ya allah aşkına komik olmayın 35 yaşında varlıklı, sosyetik, yakışıklı bir adam 19 yaşında bir ergenle sadece el ele tutuşup türk filmi oynamak için mi beraber oluyor? hem de bütün itibarı, evliliği, prestiji falan uğruna yani? gerçekten 2021 yılında hala bu yeşilçam klişelerinin seyirciye satıldığına inanamayarak izledim. 

  senaryo yine çok zayıf ve klişe üstüne klişelerle dolu. ela'nın daha ilk geceden hamile kalması mı? vay arkadaş dizi evreninde doğum kontrol yöntemi henüz icat edilmedi sanırım? yetmiyormuş gibi elanın ilk cinsel deneyimi seyirciye bir dramalar aman allahım dramatizasyonlarla veriliyor ki yemin ederim kusmamak için zor tuttum kendimi. Dizi güya yalandan kadın mücadelesine eğilme iddiasında ama maaşallah bekareti de vurgulamaktan ve kutsallaştırmaktan geri durmuyor. ne şiş yansın ne kebap yani. verilmek istenen kadın mücadelesi mesajı da dizinin her bir anında inanılmaz eğreti, popülist söylemlerden ileriye gidemiyor. dizide gerçekten kadına şiddete, eşitlik mücadelesine değinen zerre bir şey yok.

  bir de söylemeden edemeyeceğim. diziye ismi verilen masumiyet kimin masumiyeti oluyor? Ela'nınsa çok güleceğim. yani nişanlı bir adamla ayrılacak ümidi ile birlikte olup adamın nişanlısına düzenli olarak siber taciz ve siber zorbalık yapan bu gözünü hırs bürümüş kızın masum olduğunu iddia etmiyor umarım kimse? 

  25 mart 2021 22:59 25 mart 2021 23:00


  8. dizi ilk yayınlandığında annemle çok heyecanlanmıştık. şiddete uğrayan güçlü bir kadının kendisinden maddi ve manevi anlamda güçlü bir erkeğe karşı haklı mücadelesini izleyeceğiz sanıyorduk fakat dizi o kadar saçma bir hal aldı ki artık takip etmiyorum ve fragmanını bile gördüğümde yüzümü ekşitip geçiyorum direk. ortada şiddete uğrayan bir kadın var ve o kadına hemcinsleri "daha fazla nasıl zarar verebiliriz?" diye yanıp tutuşuyorlar destek olmaları gerekirken. klasik kadını kadına düşüren, şiddetin üzerini "aşk" ile kapatıp, aşkı bahane ve neden olarak kullanıp şiddet güzellemesi yapan klasik bir Türk dizisi. şaşırtmadı yine.

  4 nisan 2021 00:21

  9. 2 lafıyla Cağnım sosyal medyayı coşturan hale, döver de sever de kafasında Ela, kocasının her hatasına rağmen koşa koşa giden boomerang irem, para için her şeyi gizli gizli yapan köstebek kuzen... Bazen cringe kat sayım artmıyor değil

  16 nisan 2021 00:15

  10. Kadına şiddeti elestiriyoruz aslında bizcilerin yeni tatmini dizi

  Yok narsiste aşık olmak neymis onu gosteriyorlarmis. Doktor ağzından halkı bilinclendiriyorlarmış da mışmış. Tamam hadi basta öyleydi. Kız dayak yedi kim bilir kaç kisi isin içinde. Hala gidip adamla teknesinde fingirdiyor. Umut sevgilisi olup dövmüş olsa onun kollarına atılmazdı ama çok iyi biliyoruz. Bildiğin para hırsı da var. Annesi kendini parçalıyor kızı kendine düşük yaptıran,beynini akıtan,yalancı herifle yatmaya çırpınıyor. Tekrar hamile kal da tekrar düşürtsün adam

  Umarım final olur bu saçmalık da biter. Karadenizli diziden bu yana kadına siddeti elestiriyoruz aslında diyip alttan alta ozendiriyorlar. Adamların hiçbiri ceza çekmiyor,pişman olmuyor

  5 mayıs 2021 20:59

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar