sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (2)

  1. limit n sonsuza giderken başından geçen olaylardır matematik:)

  aslında matematik bir dildir. fizikten sosyolojiye aklınıza gelebilecek tüm bilim dallarının kendilerini ifade etmesini sağlar. ama kendi başına da var olabilir.

  başka bilimler üzerinde çalışırken güzel ve eğlencelidir. katıksız matematikse bir tür ızdıraptır. kesinlikle diferensiyelden, integralden vs ibaret değildir.

  13 şubat 2015 02:46

  2. derdimi anlatacak kadar bildiğm bilim dalı. Dört işlem hayatta kalmama yetiyor. Ben de zaten çok basit bir organizmayım. bana yeterli.(gizlinot: swh )

  13 şubat 2015 14:14

  3. matematik doğanın dilidir. tüm olayları matematikle ifade edebilirsiniz, kendi başına büyüdür matematik. en sevdiğim bilim dalı, uğruna opsiyonumu seçtiğimdir.

  herkesin korktuğu o türev integral ise her şeyin yapı taşıdır, en basitinden hacim alan hesapları hep integralden gelir. herhangi bir şeyin zamanla veya başka değişkenle değişimi, en basitinden ivme, hız, bunlar hep türevdir.

  birbirimizle iletişimimizi, interneti sağlayan electromanyetik dalgalar diferansiyel denklemlerle çözülür. bunlar hep türev integral içerir. bilimin yapıtaşlarıdır, sevilesidir.

  13 şubat 2015 22:43 13 şubat 2015 22:44

  4. tanrının konuştuğu dildir. doğada gözümüzün gördüğü her şey matematiktir. ilkokul, ortaokul ve lisede temel düzeyde matematik öğrenmek günlük hayatta ne işimize yarayacaktan öte, en basitinden düşünme yapımızı geliştirir, hani şu "analitik düşünce yapısına sahip" kalıbı vardır ya, bize onu kazandırmaya çalışır matematik. lise hayatı boyunca matematiği hiç çok iyi olamamış bir matematik öğretmeni olarak şunu söyleyebilirim ki, bir problemde sonucun doğruluğu kadar, sorunun mantığını çözebilmiş olmak da önemlidir, hatta daha da önemlidir, ne yazık ki eğitim sistemimiz gidiş yolu değil sonuç odaklıdır. (gizlinot: apayrı bir başlık konusu)bir de akademik düzeyde ele alırsak matematik, bizim lisede öğrendiklerimizden çok daha farklı ve aşık olunasıdır.

  14 şubat 2015 00:07 14 şubat 2015 00:08

  5. muhasebecilerin bildiği bi hhikayedir. bi dene işveren muhasebeci arayışına çıkar. iş görüşmesi için gelen adaylara sorar. 2+2 kaç eder. biri der 4 diğeri der 5 diğeri der 3. bu adaylar elenir. sonracığıma bi aday gelir. adaya aynı soru sorulur. aday birden ayağa kalkar. yalnızız değil mi der işverene. o da der evet. aday perdeleri kapatır, kapıyı kontrol eder. sonra işverenin kulağına eğilir. çok kısık bi sesle: siz kaç olmasını istersiniz beyim der. ve işe alınır. matematiğin kullanım alanları böyle. sadece moda değildir, neye göre kime göre. matematik de meaşallah her moda uyuyor.

  14 şubat 2015 01:51

  6. Bölümünde 3. sınıf olduğum bilim dalıdır. Hiçbir şey lisede göründüğü kadar basit olmamakla birlikte lisedeki kadar da ezberci mantıkta değildir. Eğer bölümde ezber yapmaya kalkarsanız çuvallarsanız. (bkz: ileri analiz ) Siz siz olun başka bir alternatifiniz varsa matematik okumayın süslüler. Sabırlıysanız bekleriz.

  18 ağustos 2015 21:42

  7. asla geçemediğim ders. geometri de ekürisi. matematik yok geometri yalan!!!

  18 ağustos 2015 23:14

  8. lanetim.

  soyle ki ortaokula kadar super gitti ama 7-8. siniflarda antremanlar sebebiyle o kadar bosladim ki bi daha ipin ucunu yakalayamadim. lisede matematigim 2 bile olmadi,ygs lys netlerimin toplami 2 bile degildi. (gizlinot: evet iki sinavin da netlerinin toplami ) ve bu gordugunuz embesil o netlerle tm1'den tercih yapti,sansina (gizlinot: ya da sanssizligina ) devlet üniversitelerinden birini tutturdu. simdi butun derslerim matematikle ilgili... (gizlinot: iyi halt ettin )

  19 ağustos 2015 20:44

  9. ingilizceden sonra en sevdiğim ders matematikti.ezber yok bulmaca çözer gibi soru çözmek aşırı zevkli.özellikle 12.sınıf matematiğini çok sevmiştim.tekrar sınava gir çalış deseniz çalışır mıyım?asla :D

  19 ağustos 2015 20:54

  10. İlkokul öğretmenimin yaşattığı travma sebebiyle ömür boyu sevemediğim, sevmeye bile çalışmadığım ders.

  2. Sınıfta çift basamaklı sayıların birbiriyle çarpımını işliyorduk, bence 8 yaşındaki bir çocuk için hala zor bir konu. Bir iki örnek çözdü ve soru yazdırmaya başladı öğretmen. Yapanlar tek tek defterini götürüp gösteriyordu, doğru çözenler tahtanın önüne geçiyor çözemeyenler sırasına oturuyor ve eline cetveli yiyordu. 5 soru mu yazdırdı 10 soru mu artık kaç tane yazdırdıysa o ders boyunca elime o kadar cetvel yedim. Bir de aysun vardı o birinci sınıfa da okuma yazma bilerek başlamıştı zaten, kendi arkadaşlarına yardım ediyordu Biz dayak yerken onlar da tahtadan bize gülüyordu. O öğretmenin adını bile hatırlamıyorum şuan hafızamdan silmişim ama bence matematik nefretim o güne dayanıyor. Ve tabi tüm öğrenim hayatımı etkiledi ne de olsa yapamam diye hiç bir zaman sevmedim lisede bile oturup matematik çalıştığımı hatırlamam. Ta ki matematik öğretmeni eski sevgili bilalötesi bir anlatım ve üstün bir sabırla öğretene kadar. Milletin matematikle işinin bittiği yaşta ben yeni çözebilir oldum. İşte bunlar hep çocukluk travmaları.

  10 ağustos 2016 16:44

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar