sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.8
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (17)
 • oylar (4)
 • medya (2)

17. Sıcak ve soğuk renkler barındıran far serisi. Sürülüşü çok kolay. Dağıtmasıda çok kolay. Kalıcılığı inanılmaz iyi.

22 mart 19:07

16. Bronze rengine sahibim. Çok beğenerek ve heves ederek aldım. Yapısı Maybelline'den kat kat daha iyi fakat bu tür koyu renklerde kontrolü biraz zorlaştırıyor bu köpüksü yapı.

Rengi iyice dağıtayım desem çamurlaşıyor veya gözümü çok yorgun, hasta gösteriyor.

Birkaç kez eyeliner fırçasıyla eyeliner olarak kullanmaya çalıştım ama tam olarak istediğim sonucu alamadım.

Ürün bence gayet başarılı ancak hem renk skalası çok dar hem de ben nasıl kullanacağımı bulamadığım için çekmecede öylece duruyor maalesef.

19 mart 18:57

4

15. tanım: farklı renklerinde aynı fiyat/performansı sergileyen, çok kolay dağılan, opak, bereketli ancak gözde far bazı kullanılmadan kullanıldığında topaklanması çok kolay olan yumuşak yapıda, köpüksü krem farlardır.

bu farların her rengini kısa bir süre de olsa deneyimlemiş biri olarak sevdiğim ve sevmediğim renklerinden kısaca bahsedeyim istedim.

sevdiğim renkleri: pink opal, copper ve bronze (gizlinot: sıcak alt tonlu ve özellikle kahverengi gözlerde güzel duran renkler.)

nötr olduğum: onyx (gizlinot: çok zorda kalınırsa birkaç kat üzerinden geçmek suretiyle ışıltılı siyah eyeliner gibi bile kullanılabilir ama ben pek siyah far sevmiyorum.)

sevmediklerim: cyrstal ve pearl (gizlinot: renkleri bana fazla soğuk alt tonlu geliyor, kullanım alanları da dar olduğu için bence fiyatlarını hak etmiyorlar)

bir çok yerde muadili olarak gösterilen maybelline color tattoo'lar ile aslında çok da aynı olmadıkları düşüncesindeyim. max factor farlar, color tattoo'lara göre daha kısa sürede göz kapağında birikme yapabiliyorlar ki bu bence max factor farların far bazı olmadan tek başlarına kullanımlarını zorlaştıran bir husus. color tattoo farlar ise zaman zaman tek başına far bazı olarak kullanılabilecek kadar dayanıklılığa sahip mat farları da bünyesinde barındırıyor. color tattoo farların opaklığı nispeten daha fazla ancak max factor farlar köpüksü yapıları nedeniyle kullanıcısına daha ince ve kat kat uygulama imkanı sunabiliyor ve max factor krem farlar birbirleriyle daha kolay karışıyor. fiyat olarak max factor farlar indirimde bile color tattoo'ların neredeyse iki katı fiyatına satılıyor (gizlinot: yaklaşık 35-35 tl) ve max factor farların renk skalası daha dar. son olarak standlardaki bulunabilirliklerine göre de ben color tattoo'ları daha tercih edilebilir buluyorum. kendi çapımda yapmış olduğum bu versusun galibini de maybelline color tattoo farlar olarak açıklıyorum. (gizlinot: swh)

19 mart 16:19 19 mart 16:33

14. Max factor'ün çıkartmış olduğu, maybeline krem farlarının gölgesinde kaldığını düşündüğüm krem farlarıdır. Yapısı köpük gibi yumuşak, renkleri göze kolayca transfer olan kaliciliği yerinde farlardır. Piyasada bulunan renkleri hep metalik. Toplamda 5 rengi var. Ancak alınabilecek/ önerilebilecek 2 rengi olduğunu düşünüyorum. Copper ve bronz. Copper rengi icinde pembelik barındırıyor.ışıltı verdiği için 20 copper rengini severek kullanıyorum. Bronz rengi de çok güzel bir kahve bakır; ancak kendisini günlük olarak kullanamadım. Crystal rengini ise icindeki simleri biraz büyük olmasından ve gözde çiğ bir beyaz gibi durduğundan ötürü beğenemedim. köpük yapida ve dağıtması kolay olduğu için gözden çabuk uçup gideceğini düşünmüştüm. Tek başına kullanıldığı zaman, ilerleyen saatlerde katlanma bölgesinde toplanmadı. Anlayacağınız far bazı olmadan da rahatlıkla kullanabiliyorum. Tutuculuğu yerinde. (Yağlı göz kapakları için krem farların kalıcılığının daha iyi olduğunu düşünüyorum. )Ayrıca köpük yapısınddan ötürü, çabuk kurur, taşlaşır diye düşünmüştüm; ancak gayet uzun suredir yapısı bozulmadan urunu kullanabiliyorum.(kendisinden daha az gramaja sahip aynı zamanlarda aldığım mac paintpotlar bile taşlaştı) Ürünün tek eksiği fiyatı ve renk çeşitliliğinin az oluşu. Bu rahat kullanımlı köpük kıvamlı formülünü, mat renkler üretmek için de kullanabilir diye düşünüyorum. En son aldığımda 54₺ den 25 ₺ ye düşmüştü. (Bir sene kadar önce idi.) Indirimde denk gelirseniz günlük kullanımlarda gözünüzde metalik(simsiz ısıltı) ıslak bir görünüm seviyorsanız deneyebilirsiniz.

23 aralık 2018 12:23 23 aralık 2018 23:04

13. Bendeki kahve tonu. O kadar güzel bir yapısı var ki, köpüğumsu, yumuşacık ve pigment yapısı harika.

22 aralık 2018 22:43

12. 20 numara coper rengi hediye gelmişti. harika bir rengi var altına yakın şampanya gibi. yumuşacık yapısını da ben çok sevdim açıkçası maybellineler gibi parmağınıza far almak için 25 tur daire çizmenize gerek kalmıyor. keşke renk skalasını genişletseler.

17 eylül 2018 13:57 17 eylül 2018 14:43

11. bronze rengi muhteşem. yapısı da yumuşacık, kolay sürülüyor. doğal görünüm istiyorsanız çok az sürüp parmağınızla dağıtmanız yeterli. daha şık bir görünüm için de biraz daha fazla sürebilirsiniz. ışıltısı rahatsız etmiyor, gayet doğal duruyor. bazla da oldukça kalıcı. tavsiye ederim.

28 eylül 2017 18:45

10. yeni neler var acaba diye stant önünde ürünleri incelerken gördüm bu farları, daha önce neden fark etmedim bilmiyorum. ben bronze rengini aldım, herkes bahsetmiş zaten yapısı yumuşacık köpük kıvamında ve bir süre sonra göz kapağına yerleşiyor, uzun süre yerinden oynamıyor. ama mutlaka ve mutlaka göz bazı ile kullanmak lazım, yapısı itibariyle zamk gibi değil sonuçta köpük krem far.

renk vermesi efsane parmağınızı değdirmenizle birlikte inanılmaz derecede rengini veriyor. bence tek sıkıntısı çok az renk seçeneği olması ama onun dışında benim çok beğendiğim bir far oldu. sadece bunu sürüp rimelle tamamladığımda güzel bir gece makyajı, az sürüp bolca dağıttığımda günlük makyaj elde ediyorum. tek far makyajı için çok uygun.

indirimden 20 lira civarı bir fiyata aldım. en azından gidip elinizde yapısını denemenizi tavsiye ederim (tercihen bronze rengini :)

edit: bu arada maybelline color tattoo'lardan çok daha pigmentli bir yapısı var ve asıl bronz rengin on and on bronze değil max factor bronze olduğunu ikisini yanyana koyup bakınca anlıyorsunuz.

hatta bir video buldum (link: https://www.youtube.com/watch?v=xMnSPyx5duk tık tık )

15 şubat 2017 08:17 15 şubat 2017 08:42

9. Max factor'un dehşet güzellikte farları.

Köpük yapılı dağıtması kolay farlar. Bende copper ve bronze renkleri var, ikisine de aşığım. Fakat özellikle copper rengi simli simli duruyor benim gözlerimde ama aşırı değil ve ben o görüntüyü seviyorum. Kalıcı değiller ve kolayca çizgileniyorlar ama hiç göz bazı kullanarak denemedim.

Normal fiyatlarını hak eden ürünler değiller. Ben kendilerini gratis'in max factor ürünlerine %50+1 alana 1 bedava kampanyasından aldım. İkisini 27.50 tl'ye aldım.

Thug Life!!!

21 ocak 2017 15:12 ed.21 ocak 2017 18:01

8. harika bir dokusu var.Ne zamandır neden keşfetmemişim dedim kullanmaya başlayınca.kaba kaba simlerin olduğu farlardan asla değil.Doğru tabirle ışıltılı bir far.Kalıcılığı güzel çok güzel dağıtılıyor.

19 aralık 2016 12:28