sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (46)
 • medya (3)

46. Aralık ayında Gratis'ten indirim sırasında aldım. Bir iki gün önce internette Naked Cherry paletini görünce çok beğenmiştim ama o parayı asla vermem bir far paletine (bu lafımı ileride yiyebilirim tabi). Mağazada Burgundy Bar paletini tesadüfen görünce, renklerin Cherry paletine benzediğini düşünüp aldım. Buradaki yorumları okumamıştım o sırada. Olumsuz yorumları okuyunca üzüldüm ama paleti kullanmaya başladıktan sonra aldığıma hiç pişman olmadım. Öncelikle herkes farların kırılıp yerinden çıktığını söylediği için yanımda taşımayıp sadece evde kullanıyorum. Renklere bayıldım. Nötr beyaz tenime iyi uyum sağladılar. Simli olduğunu herkes yazmış ama ben günlük makyajımda hafif pırıltı sevdiğim için benim için sorun olmadı. Kalıcılığı az gerçekten ama ben the balm put a lid on it far bazı ile kullanıyorum, o yüzden sabahtan akşama kadar dayanıyor. Bence indirimde alınabilecek güzel bir palet.

6 ocak 22:23

45. (yazar: gizemdr) Arkadaşımız renkleri zaten çok açıklayıcı şekilde anlatmış. Üstten üçüncü rengin sadece bende kırıldığını zannedip üzülüyordum, hiçbir paletimde o güne kadar kırılma sorunu yaşamamıştım. Bu renklerin tamamını parmaklarımla sürüp dağıtmam gereken yerlerde fırçaları minik hareketlerle kullanıyorum. Fırçayla süreyim dediğimde ağzım yüzüm sim içinde kalmıştı. Benim gibi far tozlarını temizlemekle zaman harcamak istemiyorsanız farları parmaklarınızla yavaş yavaş arttırarak kullanın. Tozutmasına rağmen renklerin güzelliği olağanüstü! (gizlinot: ❤)

9 aralık 2018 18:45 9 aralık 2018 18:46

44. benim de üst sıradaki 3.rengi kırıldı arkadaşımınki de aynı yer. seri üretim hatası bence o. ama cidden iyi bir palet ambalajı vs iyi olsa daha da iyi olurdu.

9 aralık 2018 18:14 9 aralık 2018 18:56

43. çok garip bir dupe göstermek olacak ama açık pembe bir far bulunduğu zaman (ki zaten bir sürü palette olan bir renk) dior'un trafalgar paletiyle yapılan makyajlar bu paletle de yapılabiliyor. her ne kadar 6 ay içerisinde bitiremezsem atmaya karar verdiğim bir palet olsa da bence de gayet başarılı, pigmentasyonu çok iyi, simleri dökülüyor bazı renklerin evet ama sırf o bordo renk için bile alınır. 

Bir de üstteki süslü çok başarılı bir tespit yapmış, benim paletimde de baştan 3. renk kırıldı, çok ilginç ilk defa bir palette böyle bir şey görüyorum. Bir de wet n wild'ın paketlemesinden daha kötü ambalajı, en azından wet n wild'da farlar birbirine bulaşmıyor.

9 aralık 2018 18:07

42. Aşırı beğendiğim bir far paleti. Çoğunlukla çok simli oluşumdan ve tozutmasından rahatsız olunmuş. Renkleri kendi aralarında sınıflandırdım ben. İşaretlerime göre açıklayacağım. 

*kırmızı işaretli farlar: gözle görünecek derecede büyük simler bulunduruyor ve içerisindeki simler gün içerisinde dökülme yapıyorlar. 

*sarı işaretli farlar: falette mat olan iki far. Üstteki gözü ısıtmada alttaki ise kirpik diplerine geçmek için çok kullanışlı. Mat olmalarına rağmen pigmentasyonları oldukça başlarılı. 

*mavi işaretli farlar: benim en çok elimin gittiği üç renk. Günlük hayatta da kullanıyorum. Bazı günlerde üstteki rengi parmağımla tek başına sürüp kullanıyorum. 

*yeşil işaretli farlar: formülü mavi olanlarla aynı. Benim çok kullandığım tonlar değil ama yine de başarılılar. 

*beyaz işaretli var: ilk aldığımda bu rengi çok kullanıyordum. İçerisinde sarı parıltılar bulunuyor ve beni rahatsız edecek ölçüde değil bu. Bu farı ayrı almamın sebebi formülünde bir hata olduğunu düşünmem. Çekmeceye bıraktım bir daha baktığımda far çatlamıştı. Ben presledim o rengi. Kime sorsam o farı kırılmış ya da yerinden çıkmış. Tek renkte kırılma olan bir paletle ilk kez karşılaştım. 

***ben kullanırken mat olanlar hariç parmağımla uyguluyorum. Tercih ederseniz ıslak fırça da deneyebilirsiniz ama bence ıslak fırça kullanmak farın üstünde sertleşme yapıyor ve bir yerden sonra rengini alamamaya başlıyorsun. 

***paketlemesi ne yazık ki berbat. Direk kalitesiz, dandik bir plastikten yapılmış. Ayrıca farların arasında ayıracak herhangi bir yükseklik olmadığı için illa sağdaki soldaki renge de bulaşıyor. 

 Edit: eklediğim görselde renkler tam belli olmamış ne yazık ki. Bir üstteki görselden tam olarak anlayabilirsiniz renkleri. 

ilgili medya:
1
9 aralık 2018 15:15 9 aralık 2018 15:28

41. Geçen sene bordo farların daha yoğun kullanıldığı makyajların öne çıkmasıyla herkeste bordo far arayışı başlamıştı,tabii bende de.. Ama o zamanlar uygun fiyatlı hiçbir markada istediğim gibi bir far bulamamıştım. Sonra bu palet geldi ve bir indirim döneminde hemen kaptım. Farların pigmentasyonu uygun fiyatlı bir ürüne göre çok başarılı. Tozutma yapmıyorlar. Sadece paketi çok sağlam değil o yüzden seyahatte taşımak gerçekten çok sıkıntılı. Ayrıca bir farı diğerlerinden çok daha çabuk kurulabiliyor. Bunların dışında uygun fiyatlı bu tonlarda bir palet bulmak çok zor o yüzden almayı düşünenlere kesinlikle öneriyorum. Hem günlük hem de özel bir yer için uygun farları bulunduran uygun fiyatlı en iyi palet.

8 aralık 2018 21:53

40. renklerin parlaklığı, tonları falan çok iyi ama yapılarında sıkıntı olduğunu düşünüyorum. iki tane açık renk tamamen sim zaten, bütün yüze dökülüyor onları kullanmıyorum o yüzden. ama normal ışıltılılar da bir süre sonra göz altıma bırakıyorlar bütün simleri hevesim kaçtı kullanamıyorum ya dökülürse endişesiyle. belki bir glitter primerla bu sorun kalkar ortadan ama o kadar uğraşmak istesem pigment sürerim zaten.

yalnız mat olan o iki renk şahane keşke hepsi mat olsaydı diye düşünmedim değil

23 eylül 2018 00:25

39. Olumlu özellikleri: renk skalası muhteşem, farlar ıslatılarak sürüldüğünde gerçekten sedefli-metalik güzel bir yansıması oluyor. Günümüzde hala indirimde 30-35 TL aralığında alınabilecek uygun fiyatlı far paletleri arasında.

Gelelim "ama" dedirten olumsuz özelliklerine: palette sadece iki tane mat far bulunuyor geri kalan farların tamamı simli. Paletin aynası yok ve çantaya atıp çıkacak kadar sağlam değil. Paletteki istisnasız tüm farlar inanılmaz tozutuyor ve siz istemeseniz de fırçayla yaptığınız göz makyajından sonra tüm suratınız sim oluyor. Simleri temizlemekten gına geliyor öyle bir sim bombası ki... ve bence paletin en katlanılmaz özelliği bu. Yani elle far uygulamayı sevmiyorsanız, fırçalara alışkınsanız bu palet sizi hasta edebilir. Ayrıca palette farlar arasında bir bölme olmadığı için bir süre sonra farlar birbirine karışıyor tozutmaktan. Göz kapağında da renkler karıştırıldığında çoğu zaman aynı renkmiş gibi duruyor; çamur olmasa da çok farklı renklerin geçişini görmeye imkan tanımıyor bu durum.

Paleti bir süredir kullanıyorum çünkü bana hediye gelmişti. Ancak şahsen şöyle bir yorum yapabilirim, daha önce deneyimlemiş olsam; bu kadar yoğun sim bombası oluşundan dolayı ve tozutmasının aşırı olmasından dolayı kendim para verip almayacağım bir palet. 

22 eylül 2018 17:56

38. İçindeki renklerin çoğu ışıltılı güzel bir far paleti, renkler güzel karışıyor fakat renklerden tam performans almak için ıslak fırçayla uygulamak gerekiyor. Islak fırçayla uygulanmadığı zaman sanki ışıltılı renkler tamamen mat değil de sedefli bir şekilde göze transfer oluyor. Palette gözüken o ışıl ışıl rengin aynısını elde edilemiyor. Bu paletle tek başına fazla look çıkarılabileceğini düşünmüyorum yanında ekstradan matların olduğu bir paletle daha fazla look ortaya çıkarılabilir.

31 ağustos 2018 17:09

37. siz far paleti demişsiniz ama bu sim paleti... o simler de sadece göz kapağınızda durmuyor, her yere dökülüyor. göz makyajı yapacağım umuduyla başladığım işten sim yiyerek çıktım.

farların yapısını da pek beğenemedim. fırça kullanınca farların rengi göz kapağına tam olarak geçmiyor, parmakla uygulayınca farlardan daha iyi verim aldım. yine de paletin hakkını yemek istemem. en azından farların renkleri güzel.

30 ağustos 2018 13:30