yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. film zevkine rispekt dediğim (yazar: agent) uktesi.

  tina fey'in elinden çıkma, yaşlandıkça güzelleşen bir chick flick, bir high school movie, tam anlamıyla bir fetch. "you can't sit with us" ve "i'm not a regular x, i'm a cool x!" başta olmak üzere türlü repliğini günlük hayatımda Neş'e içinde kullanır, arkadaşlık ettiğim insanların mean girls izlemiş olmasına azami dikkat ederim (izlememişlerse "bize gelsene seninle önemli bi şey konuscam" diyip zorla izletirim).

  garibim Lindsay lohan hariç tüm oyuncu kadrosu aldı yürüdü, bunu da not edeyim.

  17 kasım 2016 18:27

  2.  Gelmiş geçmiş en ikonik chick flick ve en ikonik , ironik ve gerçekçi filmlerden biri. Hemen hemen çoğu repliği de hala referans olarak gösterilir. Ayrıca ilk izlediğim yabancı filmlerden (ben küçükken hep dublajlı verirlerdi, 5-6 kez tvde izlemişimdir.) Çocukken televizyonda izlemeyen kaldı mı bilmiyorum ama 

   SPOILER

  Çocukken bile Regina George’a sinir olmazdım.(Rachel McAdams’ın olağanüstü güzelliğinin de etkisi var tabii) ama geçen YouTube’tan kesitler izlerken bir kez daha fark ettim ki Cady dünyanın en kötü insanlarından biri.

   Ya sen Afrika’dan gelmişsin, evde eğitim görmüşsün, mathletslara katılacaktın az daha. Bu plastikler senin elinden tutmadı mı? Tutmasalar okulun eziklerinden olacakken popüler oldun. Regina ona hiçbir kötülük yapmamışken ona kinlendin. Bir tek cady’nin hoşlandığı çocukla öpüşmesini hatırlıyordum kötülük olarak fakat yeniden izlediğimde gördüm ki zaten Regina’nın eski sevgilisiymiş. Yani onda da Regina yüzde yüz haksız diyemem. Hadi yüz kremine ayak kremi falan koymak tamam masum da bile bile kilo almasına sebep olacak çikolata yedirmek nedir? Süslü sözlükte düşünün “ hoşlandığım çocukla sevgili olan arkadaşımın kilo almasına neden oldum haksız mıyım? Ama bu arada onun eski sevgilisiydi” diye biri soru açsa sayfalarca linç yerdi. Kız onun yüzünden kilo aldı, masadan kovuldu, kıza otobüs çarptı. İleride sağlık sorunu çıkarsa bu kilo aldırıcı çikolatalar, biliyoruz ki hep Cady yüzünden.

   Cady, sosyal olarak yetersiz ve okul hayatından habersiz olduğu için film başında masum görüldü falan ama gücü eline alınca nasıl birine dönüştüğünü gördük. Eğer en baştan okul hayatı olsa çok daha acımasız biri olurdu tahminen. Cady sen kötü kalpli birisin. Reginayı hep kıskandın.

   Bu arada herkesin bir şeyler itiraf edip özür dileyerek sırt üstü atladığı sahnede gretchen’ın “çok popüler ve güzel olduğumdan herkes beni kıskandığı için üzgünüm” derkenki aşırı samimi özrünü izlerken aklına sözlük yazarlarından @bunubeğendi gelen tek ben miyim?

  SPOILER 

  Gönül ister ki bu Regina george’un gerçek bir queen olduğuna ve Cady’nin filmdeki esas mean girl olduğuna dair girdim october 3rd’e denk gelsin ama içimdekileri tutamadım süslüler.

  31 temmuz 2018 15:44

  3. 3 ekim'in bu sene çarşamba gününe denk gelişiyle, hayranları olarak pembeler giyip anacağımız kült film. pembe çok kullanmayan biri olarak kışlıklarım içinden pembe bir ince kazak çıkarttım. pembe ekoseli ceketimi üstüne geçireceğim. pembe pantolonum da var ama pembe zehirlenmemesi yaşamamak adına beyaz pantul giyeceğim ^^

  yarın hepinizi de pembe pembe görmek istiyorum. tşk.

  2 ekim 2018 14:25


  4. holywood lise komedi filmleri arasında kült seviyesine ulaşmış, müthiş komik bir filmdir. kimse ilk çekilirken bu kadar popüler olacağını tahmin etmiyordu muhtemelen. gerçi senaryoda tina fey, başrolde rachel mcadams varken rom-com da olsa kaliteli bir ürün çıkacağı baştan belliymiş.

  filmin güzel ve sizi içine çeken yanı, yan rollerin de çok baskın ve içinin dolu olması. filmin gerçekten anlatmak istediği bir derdi var, başroldeki iki kişi arasında ergenlik aşkını anlatan bir film değil. lise çağından çok iş güç sahibi olmuş insanlara daha ço khitap ettiğini düşünüyorum, zira filmin anlatmak istediği noktaya -film içinde canım lübnan kökenli janis'in birçok kez vurgu yaptığı gibi- belli bir yaştan sonra gelebiliyorsunuz.

  daha önceki süslüler de bahsetmiş, filmde ciddi anlamda komik ve arkadaşlar arasında geyiğini yapabileceğiniz cümlecikler var, 14 senedir hala popülerliğini koruyor ve instagramda caption'larda paylaşılıyor.

  hala izlemediyseniz, netflix'te türkçe altyazılı orijinal sesiyle izlemenizi tavsiye ederim, orijinal seslendirmelerle yaşanmalı bu film :)

  2 ekim 2018 22:27

  5. Bu sene 3 ekim çarşamba gününe geldi. Pembe giymeyen bizden değildir!

  3 ekim 2018 09:41

  6. "On wednesdays we wear pink!" çok sevdiğim bir film mean girls. ayrıca 3 ekimde doğduğum için daha da bağ kuruyorum bu filmle.

  "it's october 3rd!"

  pembeler giyilsin o halde. (bkz: swh)

  3 ekim 2018 09:44 3 ekim 2018 15:05

  7. Benim kendi kendime bir lafım var " neyse ben de mean girls izlerim." Yani şu kimisi için basit filmin verdiğini veremeyenler var, bunun ettiği teselliyi edebilen de yok. Mecbur bu akşam da mean girls izleyeceğim.

  Not:Her izleyişimde Lindsay lohan'in o bebek gibi kızı(gizlinot: Kendisi) mahvetmesine biraz üzülüyorum, yani bu filmde cady benim için regina'dan (gizlinot: Rachel mcadams benim için dünyanın en güzel kadınlarından biri) bile güzeldi.

  22 aralık 2018 20:09


  8. Eve korsan cdsini almıştım. Her gün falan izliyordum. O kadar sevmiştim YANİ. lindsay lohan’i aşırı beğenirim. Çocukken de onun oynadığı filmleri izlerdim hep, şansa bak, çılgın Cuma ve herbie tam gaz gibi.. O zamanlar bir tek kuzenime izletebilmiştim. Arada yaşıtlarımı yoklarım mean girls izlemişler mi diye. Evet cevabını alırsam kendimi daha bi yakın hissederim onlara. 

  Bir de çok kısa çalıyo olmasına rağmen, kelis-milkshake i hatırlatır bu film bana :)

  4 şubat 2019 02:13 4 şubat 2019 05:56

  9. aklıma hemen "I am not a regular mom I am cool mom" repliği gelen ikonik film. Ayrıca ariana grande thank you next klibinde bu filmden esinlenmiştir(hatta direkt oradan hghghg)

  4 şubat 2019 19:51

  10. Netflix'e eklenmiş. Bugün de bu vesile ile bir kez daha izledim. Ne zaman daralsam ne zaman sinirlerim bozulsa açıp bir kez izliyorum. Pamuk gibi ediyor valla.

  Spoiler

  Herkes ya cady ya da regina george karakteri üzerinden yürümüş ama Kimse damian ve janis ikilisinin ne kadar muhteşem olduğundan hiç bahsetmemiş. Sinema tarihinin en underrated karakterleri. Keşke gerçekten böyle arkadaşlarım olsa. Asla yanlarından ayrılmazdım asla.

  oh my god danny devito. i love your work!

  Her izlediğimde salak salak gülüyorum.

  Spoiler

  1 nisan 2020 17:28 2 nisan 2020 16:05