yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (1)

  1. Ne o ne de Ender Saraç gözüme hiç sağlıklı gözükmüyor. Hani derler ya ahı gitmiş vahı kalmış gibi.

  8 ağustos 2014 20:56

  2. Bu pazar röportajında çağımızın en büyük sorunu fazla kilolar ve anksiyete diyerek büyük tespit yapmış doktor.

  29 temmuz 2018 16:14

  3. Yıllardır toplum baskısı ile herkes her yerde en önemli öğün kahvaltı, asla atlanmaz, en yogun kahvaltida yenmeli dese de kendi vücuduma zorla istemediğim halde kahvaltı yapmadım. Mehmet Öz de kahvaltının acıkınca yapılması gerektiğini eğer acıkmıyorsanız brunchla güne başlayabilecegini demiş. Sonuna kadar katılıyorum. Hayatım boyunca fit biri oldum 6-7 gibi uyandığım saatlerde bir şey yemek işkence gelmiştir. Ya 1 adet muzla geçiştirmişimdir ya da acıkana kadar yememişimdir. Hayatımın sadece bir döneminde çok erken saatte zorla kahvaltı yapmaya kalktım ve sadece o dönem kilo aldım. Adam haksız yere linc ediliyor bence dediği aşırı mantıklı. 

  16 ocak 2020 14:27 17 ocak 2020 00:31


  4. Sabah aç uyanmıyorsanız acıkınca yemek mantıklı toksam neden bir şeyler yemeye çalışayım ki? Ama ben değil sabah tok uyanmak gece yatarken başlıyorum acıkmaya bir şeyler yemeden güne başlamam mümkün değil. 

  Edit: Destekleyini de karşıt fikri de eksilemişsiniz sizin derdiniz ne aasdd?

  Not: Lisede hiç kahvaltı yapmazdım ama artık alışkanlık haline geldi o zaman da 50 kiloydum şimdi de 50 kiloyum (boyum 170cm) yani kahvaltı alışkanlığımın benim kiloma hiç bir etkisi yok. 

  17 ocak 2020 00:55 17 ocak 2020 01:01

  5. Böyle insanlara medyatör deniyor. Söylediği normal ve gerçek şeyler olay yaratmayacağı için kendini gündemde tutmak, bundan fayda sağlamak adına bu şekilde keskin çizgili şeyler söylüyor bu insanlar. Mehmet öz'de bunlardan biri.

  17 ocak 2020 03:43

  6. dünyaca ünlü ve çok kıymetli cerrah merhum mustafa öz'ün oğludur. mehmet öz'ün bir doktor mu yoksa daha ziyade bir televizyoncu mu olduğu şu aralar çok tartışılıyor. mustafa öz de zamanında bu açıdan oğlunu tiye alan açıklamalarda bulunmuştu. örneğin mehmet öz kitabında haftada 4 kez seks yapılmasını tavsiye ettiğinde babası bu tavsiyeyi şöyle yorumlamıştı: "Mehmet öyle yazmış kitabında ama ben okumadım. Fakat böyle dediğini duyuyorum. Oğlum dedim, ‘Bu gibi şeyleri babana sormadan yazma!’ Bunun bir yaşı var. Mesela benim karım, artık kardeşim oldu! Şimdi haftada dört kez cinsi münasebet nasıl olacak? Bunu Mehmet’in de yaptığına pek inanmıyorum." yani çok da şeyapmamak lazım.

  17 ocak 2020 15:12 24 ocak 2020 10:41

  7. Öğrencisi olan kalp cerrahı dr. Halit yerebakan ile tanışmıştım ve onun muhteşem bir doktor olduğunu söylemişti. şovmenliği ile ilgili pek konuşmadı çünkü halit yerebakan da bir şovmen :) yanılmıyorsam doktorum isimli bir programı vardı hala devam ediyor mu bilmiyorum.

  Değişik fikirleri olduğu doğrudur ama bunlar ne derece doğrudur orası tartışılır. Adam yıllardır bizden her anlamda fersah fersah ileride olan Amerika birleşik devletlerinde yaşıyor. Her türlü eğitimin en üst düzeyini görmüş, deneylerin en uçuklarını yapmış, en manyak ameliyatlara girmiş bir doktor. Biz onu burada oturduğumuz yerden eleştiremeyiz bence.

  Kahvaltı hakkında görüşlerini ise çok beğendim(o ne demekse). Beni anlatmış çünkü ben de kahvaltı hakkında öyle düşünüyorum gereksiz bir öğün bence, brunch candır.

  17 ocak 2020 20:09


  8. Endüstri ürünü bir doktor. Adamın hem görünüşü hem söyledikleri kesinlikle beni bu düşünceye itiyor. Bir kere yiyecek-içecek endüstrisi ya da genel olarak spor-sağlıklı yaşam kategorisi altındaki her şey böyle açıklamalardan etkileniyor. Bu adamda yıllardır bir şekilde sansasyon yaratıyor haklı veya haksız olarak. Benim genel anlamda anlamadığım tek bir şey var böyle popüler doktorlar hakkında, o da neden herkesin beslenme düzeninin farklı olduğunu kabül etmedikleri. Ben sabah çok önemli bir işe koşturuyorsam, öğrenciysem tabi ki kahvaltı yapmalıyım yoksa dersi anlayamam. Bu arada bunu gerçekten yaşıyorum bana aksini iddia etmesin kimse. Gece 4 e kadar uyanıksam ve nöbet tutuyorsam geç saatte yemek yerim. Çok enerji harcıyorsam ona göre yerim. Çölyak hastalığı, alerjiler, hassasiyetler vs. Bu liste uzayıp gider, o yüzden artık şöyle yapın herkes sağlıklı olsunu bir geçin. Herkes 65 yaşında, emekli ve sağlıklı olmaya çalışan bir birey gibi beslenemez. Artık daha özelleşmiş tavsiyeler gelmeli doktorlardan çünkü herkes diyetisyene gitmiyor sonuçta. Ben ciddiye almıyorum böylesini, kendi yemek düzenimi kendi koşullarımı dikkate alarak ve zahmet edip araştırarak oluşturuyorum.

  18 ocak 2020 00:58

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar