yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • medya (0)

  1. türkiye'nin her yerine giden tek firma sanırım.malesef bu yüzden bazen kaçamıyorsunuz.kuvvetle muhtemel bu sebepten firma kendini geliştirmiyor daha doğrusu düzeltmiyor.çünkü bir yerde yolcunun eli mahkum metro turizme.yıllardır kazalara karışıyor firmanın otobüsleri.

  (link: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29554206.asp son kaza) ile zaten bir kez daha gördük firmanın ne olduğunu.mümkünse tercih etmeyin, ettirmeyin.

  22 temmuz 2015 15:16

  2. en çok kaza yapan firma değil en çok otobüsü olan firma olduğu için 'çok kaza' şeklinde dikkat çeken firmadır. kalite standartı stabildir. otobüsler genelde şöförlerin kendi otobüsüdür.

  edit: bu kadar eksilenmeye linç edilicem sandığım girdim... sanki ana bacı küfrettim.

  22 temmuz 2015 15:23 23 temmuz 2015 08:31

  3. ismini "allah'a emanet turizm" olarak değiştirmesi gereken firmadır.

  insan taşımacılığı yaptığını unutmasının yanı sıra vaktinde kalkmamak olsun, aynı koltuğu bir kaç kişiye birden satmak olsun, müşteriyi tehdit etmek olsun düzenli olarak gerçekleştirdikleri eylemlerdir.

  sahibinin mafyacılıktan tut kara para aklamaya kadar çok çeşitli suç hobileri vardır.

  kendisine muhtaç kalmadığım için mutluyum.

  22 temmuz 2015 16:18


  4. Bir keresinde mecburiyetten binmek zorunda kaldığımda otobüs şöförüyle ayak üstü muhabbet yapmıştık. Metro turizm diğer köklü firmaların aksine dışardan araç da kiralıyormuş, yani tüm Filo kendi araçlarından oluşmadığı için şöför denetimi çok iyi değilmiş. Ha bu kazaları haklı gösterir mi? Tabiki hayır. Madem böyle bir işe giriyorsun daha çok denetim yapılmalı, daha ehil kişilerle çalışılmalı. Bunun açıkçası sefer sayısıyla da alakası olmadığını düşünüyorum, arkadaşlar da belirtmiş, metroya yarışacak kadar aracı olan bir sürü firma var.

  22 temmuz 2015 16:58

  5. Annem Bilecik Merkez'de yaşıyor onun yanına giderken kullanmak zorunda kalıyordum Metro turizmi. Haziran ayında annemin yanına giderken yolda bir anda tekerlek patladı belki normal bir şey ama sürücü bir an kontrolü kaybeder gibi oldu dedim öldük. Allahtan kenara çekti, çekti çekmesine ama 2 saat bekledik gelip tekerlek değiştirmelerini. Muavinleri dışarda bayanlarla kahve içiyor biz içerde oturuyoruz öyle ama bize gelip servis falan yapmadılar servisi geçtim açıklama dahi yapmadılar. Bu olay son dedim bir daha binmedim. Bunun dışında da çok olay yaşadım metroyla ama bu sonuncu oldu. Artık Kamil Koç'u kullanıyorum. Merkeze girmiyor ama servisi alıp bırakıyor daha memnunum bunlardan.

  22 temmuz 2015 18:08

  6. Senede 2 kez kullanmak zorundayım çünkü gittiğim bölgeye başka turizm şirketi gitmiyor. (Sakarya kuzuluk ) Açıkcası metro turizim benim için sadece kuzuluk için varoldugu için ilk yazılanları görünce çok şaşırmıştım şansıma kötü olumsuz yada problemli bir yolculuk yaşamadım. Elimde olsa tabiki yazılanlardan sonra kullanmazdım bu kadar ölü sayısını görünce ama senede 2 kez Allaha emanet binecegim başka şirket gitmediği sürece yada ben araba almadıgım sürece

  23 temmuz 2015 03:06

  7. Kimseye haber vermeden araç değiştiren, tek katkıyı çift katlı yaparak hurdanın tekine bu kadar insanı tıkan şirket. Cidden hurda ama. Hiçbir şey çalışmıyor. USB en önemlisi. Her şey bir yana, müthiş sallıyor araba. 11 saat tam bir kabus olacak. Bu konuda ne yapabilirim attığım zehir zemberek e mail dışında? Yetkili süslüler yardım etsin yanlarına kalsın istemiyorum.

  26 eylül 2015 00:11


  8. Tüketici hakem heyetine şikayet edeceğim firma. Gittiğim yerde otogara sadece metro giriyor diğerleri eskişehir yolunda bırakıyor, bavulum çok ağır direk otogara inmek istedim. Bugün 12 aracına biletim vardı, esenlere gittim. Yazanesine gittim taşındı burada değil dediler taa diğer uca gittim elimde eşşek ölüsü gibi bavulla. Neyse zaten her şey burada başlıyor, gittim diğer yazaneye bana otobüs seferinin iptal edildiğini söylediler 20 dk kala. Ne bir mesaj ne bir mail ne de arama. Kimse haber vermedi sefer iptal edildi diye. Çalışan diyorki e 1 aracına binin gidin işte 1 aracını istedeydim ona bilet alırdım 12ye değil dedim. Zaten kamil koç'tan pahalıya götürüyor bir de haber vermiyor iptal edildi diye. Şikayet edicem artık metro yetti.

  13 ocak 2016 15:47

  9. Dünyanın en rahatsız otobüslerine sahip firma. 9 saatlik bi yolculuk yapma gafletinde bulunmuştum. Bir kere sırt dayama yerinin ayarlama kısmı bozuktu koltuğun 9 saat tahta yutmuş gibi dimdik kalmıştım. Onu geç 155 boy ile bile sığamamıştım koltuk araları o kadar dar ki. İndiğimde totom tepsi misali düzleşmişti. Bir daha büyük konuşmayım ama asla binmem. Pamukkale foreva.

  14 ocak 2016 12:20 14 ocak 2016 12:21

  10. son zamanlarda beni özellikle class modelleriyle deli eden firma. çanakkale-eskişehir arası hiç mola vermemesinden tutun, bir su bile vermemesi yuh dedirtmiştir bana.

  16 şubat 2016 02:45