yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • oylar (7)
  • medya (2)

  1. Saç dökülmesi için kullanılan, sprey olarak satılan bir ilaçtır. Dökülme olan bölgeye sabah akşam beşer sıkım olarak uygulanmalıdır. Kuru saça masajla uygulanma zorunluluğu ve en az 6 ay olan kullanım süresi birer eksi olsa da, özellikle erkekler için son derece etkili bir ilaç olduğu iddia edilmektedir. %5 ve %2'lik olmak üzere iki çeşidir vardır. %5'lik olanı erkek, %2'lik olanı kadın kullanımı içindir. Hamileler için kullanımı uygun değildir. Ayrıca bazı bünyelerde kaşıntı ve kepek yaptığını da duydum. Ancak bu etkiler yaygın değildir. Şu aralar %2'lik olanı 30 lira civarında satılmaktadır.

  27 ağustos 2013 14:41

  2. dün eczanede görüp de broşürünü alıp sakladığım ürün. tanesi 53 tl'ye satılıyor sanırım. fakat ecanede 3 al 2 öde kampanyasıyla 100 tl'ye satılıyordu. erkek ve kadın olarak satılmaya başlanmmış mavi ve kırmızı paketlerde, evvelden sadece erkeklere özel ürün satıyorlardı. üşenmeyen varsa kullanmasını öneririm sonuç alanına rasladım çünkü.

  28 ağustos 2013 08:12

  3. saç ektirenlere de, ekilen ve mevcut saçları koruyabilmek için düzenli kullanılması önerilen ilaç.

  28 ekim 2013 11:32


  4. yaklaşık bir yıl kadar once kullandığım ve gerçekten de saç çıkarttıran bir formül. yanlış ileri yaşlardaki kullanıcılarda kalp krizine neden olabiliyormuş.

  30 ekim 2013 18:37

  5. (no:1667)'de yazdığım tarihten beri kullanıyorum bu ilacı. Ancak o zamanlar yazdıklarım henüz sonuç alamadığımdan, oradan buradan duyduğum yaygın söylentilerden ibaretti. An itibariyle gönül rahatlığıyla, birinci ağızdan "İşe yarıyor." diyebilirim. Gözde görülür etki için uzun süreli ve düzenli kullanım şart. Bir de şu kırmızı ve mavi solüsyon ayrımına bir açıklık getireyim. Kırmızı olan kadın mavi olan erkek için diye geçse de aslında ikisinin arasındaki fark solüsyonun yoğunluğu. Kırmızı olan daha hafif dökülmeler, mavi olan daha yoğun dökülmeler için kullanılıyor. Erkek tipi dökülme genelde kadınınkinden daha çok olduğu için, daha yoğun olan solüsyon erkek için diye geçiyor. Bende yoğun bir dökülme olmamasına karşın gaza gelip daha hızlı sonuç almak için son birkaç aydır kırmızı olanından maviye geçtim. Sonuç almak için düzenli kullanım gerektiğinden kesin konuşamayacağım, belki de vakti geldiğinden etki etmeye başlamıştır ama mavi kutuya geçtikten sonra gözde görülür sonuçlar almaya başladım. Yalnız şöyle bir rahatsız edici yanı oldu, alın çizgimin dibinden çıkan bebek saçlar yavaş yavaş alnıma doğru inmeye başladı. Solüsyonu uygularken alnıma sıçratmamak için dikkat etsem alnıma doğru hafif hafif yayılıyor bu bebek saçlar. Bir de mavi olan solüsyon kıvam olarak da kırmızıdan daha yoğun. Bu yüzden uygulama sonrası saçta bıraktığı jölemsi sertleşme de daha fazla. Saçınız dökülüyorsa sebat edip kullanın derim yine de. Saç bu şakaya gelmez. Şu aralar 3 mavi solüsyon 100 lira kampanyası yapıyor bazı eczaneler. Yakalarsanız kaçırmayın.

  17 aralık 2013 02:01

  6. İlk birkaç kullanımda çok daha fazla saç döken, fakat sabrederseniz ileriki kullanımlarda vaadlerini kat kat yerine getiren ilaç.

  19 ağustos 2014 01:24

  7. Tam bir aydan beri mavi olanını kullanıyorum.tahlillerim yapıldı hiç bi sorun çıkmadı ama büyük bir aanda açılma var saçımda.Doktor sabah akşam 1 fıs demişti eczacıysa sabah akşam 5.Ben sadece akşamları 5 fıs olarak kullandım.ilk hafta bi değişiklik yoktu 2.ve 3. hafta çok dökülme ve kepek yaptı.Bu hafta dökülme ve kepeklenme geçti.Bugün bir kaç tane tüy tüy saçların çıktığını gördüm minik minik(umarım hayal görmüyorumdur)Ayrıca bi şey farkettim normalde 1 ayda 1 cm bile uzamayan saçım tam 9 günde yarım cm uzamış.9gün önce dip boyası yapmıştım o yüzden bu uzamayı farkedebildim.

  21 nisan 2016 19:10


  8. kaynaklar çıktıktan sonra saçıma tarak değdiremiyodum çünkü 1 senelik dökülecek saç tek seferde tarağa geliyodu. sonra bu ilacı kullandım saçın dökülmesi durdu birkaç ay sonra yeni saçlar resmen fışkırdı dökülmeden uzadılar. şuan katlı kestirmişim gibi dursalar da uzamaya devam ediyor. hatta saçlarımın uçları diğer kısımlardan seyrekmiş gibi duruyor sonradan çıkan saçlar sebebiyle. arada hala kullanıyorum saç çıkartmada gerçekten etkili

  17 ekim 2016 18:01

  4

  9. Sabah akşam sürekli kullanmak gerektiği için saçları hep yağlı göstermesine rağmen gerçekten mucizevi etkileri olan ilaç.erkek tipi saç dökülmemi 1 ayda tamamen durdurup 2.ayda bebiş saçlarıma kavuşturdu beni.doktor önerisiyle kullanıyorum.ihtiyacı olanlar sabırla kullanmalı bence.

  5 mart 2017 09:56

  10. 16 yaşımdayken kısa sürede çok kilo verdiğimden dolayı avuç avuç dökülen saçlarımı iyileştiren muhteşem şey. Saçlarınıza sürerken dikkatli olmak lazım, uyguladıktan sonra kulağıma doğru akan damlalar baya tüylenme yapmıştı.

  12 mart 2018 11:21

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar