yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  1. bu yılki adayları gastroantepfest kapsamında gaziantep'te ağırlamışlar. yüzeysel bakınca hepsi hoş kadınlar ama detaya inince göz dolduran güzellikler bulamıyorsunuz. bir de yabancı uyruklu olduklarını düşündüğüm kadınlar var yarışmacılar arasında. ama o çok meşhur melez güzelliği yok hiçbirinde. çoğu görmeye alışık olduğumuz suratlar. belki de sosyal medyanın etkisidir bu.

  fovorim roda ırmak kalan olabilir. hem ürküten hem ilgi çeken bir tip.

  bir diğer favorim yasemin aşkın. maskülen sert ve çekici.

  21 eylül 2018 09:01 21 eylül 2018 09:24

  2. Adaylar arasında beğendiklerim 19-15 ve 17. 19 numara Lale Zuzanna Onuk, çok içten bir gülümsemesi var ve sempatik. 15 numara Tara Madelein De Vries, yine sempatik bir gülümsemeye sahip artı karizmatik. Annesi falan türk galiba yarışmaya nasıl katılmış bilmiyorum ama instagram sayfasını incelediğimde de postlarını hep türkçe attığını gördüm. 17 numara Tuna Salon, farklı bir havası var gibi geldi bana klasik güzellik standartlarına pek uymayan bir yüzü olsa da. 

  Geçen yıllarla karşılaştırdığımda kızların yaşlarının daha küçük olması dikkatimi çekti. 18-20 yaşında birçok aday var. Onun dışında çoğu ya vakıf üniversitesinde okuyor ya da yurt dışında. Devlet üniversitesinde okuyan çok çok az aday mevcut. 

  21 eylül 2018 11:36

  3. İnstagram fotoğrafları ile tanıtım fotoğrafları arasında dağlar kadar fark var.. güzellik sadece uzun boy ve 36 beden olmak mı? Bu tarz yarışmaları kesinlikle desteklemiyorum 

  Pardon 36 beden büyük kaldı 34 beden olmak lazım

  21 eylül 2018 17:43 21 eylül 2018 20:55


  4. yıl olmuş 2018 hala kadınları birbirine karşı dış görünüşlerine göre yarıştıran bu barbarlıkka karşı karşıyayız. Dünden beri haklarında hiçbir şey bilmediğimiz kadınların kaşı, gözü, memesi, kalçasını filan yorumluyoruz. üzüyor.

  21 eylül 2018 22:42

  5. Sanırım hiçbir zaman “ben türkiye’nin en güzel kadınıyım” diyen ve böyle bir yarışmaya katılan özgüveni sağlıklı bulamayacağım. 

  Bunun dışında, bu seneki adayları inceledim ve iki tanesini beğendim aslında ama kadınları pazarda leğene hıyar doldururken yaptığım dış görünüşe dayalı eleme sistemimle seçmeyi uygun bulmuyorum.

  22 eylül 2018 03:34

  6. estetikli olup olmamanızla ilgilenmeyen, bu konuda herhangi bir yasak bulundurmayan ancak nedense evlenmemiş olma şartı koşan “güZellik” yarışmasının 2018 ayağı. 

  26 eylül 2018 00:04

  7. Güzelden ziyade model seçmişler gibi. Adayların boyları 1.80 civarında. Bence kriter çok yanlış. Best model seçiyor olsan anlarım... Aydan Şener örneğin bildiğim kadarıyla 1.65 civarında, bu sene katılacak olsa aday bile olamayacaktı.

  27 eylül 2018 10:41


  8. bence bu yarışma artık yasaklanmalı çünkü formatından sapmış. eskiden estetik şartı vardı diye hatırlıyorum ben. yani estetiksiz olmalıydı. şimdi ise evlenmemiş şartı bile var ne alaka? evlenip de hala formda olabilen mankenlere bile taş çıkartan kadınlarımız var. çok saçma zihniyet bu. yine her dalda olduğu gibi torpil ve zenginlik ön plana atılmış. şu ülkede torpilsiz olan bir şey kaldı mı ya? ne güzel kadınlar var sırf imkanı olmadığı için kendine bakamayan veya farkedilmeyen. eskiden mağaza önlerinde falan ayak üstü keşfedilirdi mankenler. daha o zamanlar 14-15 yaşlarında olmalarına rağmen. şimdi sıra sıra kadınları dizip o piti piti yapılıyor. eskisi gibi olsa içim yanmaz yine desteklerdim çünkü hak yenmezdi en azından. gösteriş, para, şöhret. ama maalesef ki hangisi uzun soluklu olabiliyor bir de bu yönden bakalım. eskiler hala dillerdeyken yeniler sönüp gidiyor.

  27 eylül 2018 12:13 27 eylül 2018 14:36

  9. güzellik yarışmalarını kendimi bildim bileli etik dışı bulurum. etik nedir hiçbir fikrim olmadığı yaşlarımda bile bu işte bir yanlışlık var diye hissederdim. insanın, üzerinde kendi emeği, çabası, sabrı, yeteneği olmadan sırf öyle doğdu diye bir özelliğini yarıştırması zaten başlı başına eşitsizlik bence. ama bu konunun yanlış olan sadece bir yönü. güzellik anlayışı dayatmalarına bakışa getirdiği kadını metalaştıran varlığı ile aslında çoktan tarihe karışması gereken organizasyonlar. bana eski çağlarda dişleri sağlam mı, saçları iyi mi diye kontrol edilen kölelerin sergilendiği köle pazarını hatırlatıyor.

  Bu yılki estetik ameliyatlı kraliçe tartışmasına gelecek olursam; bence kızın ameliyat öncesi hali daha hoş. çünkü yüzünde bir otantiklik, farklılık, anlam ve gizem var; ince grek bir burun, düşük hülyalı bakışlı gözler vs.

  Oysa şimdi milyonlarca instagram güzeli ile aynı olmuş. badem göz ameliyatı, elmacık kemiği implantı, dudak dolgusu, bichectomy, rhinoplasty, ipek kirpik, brezilya fönü, porselen diş, microblading kaş, lens şu bu derken artık birbirinden ayırmanın güç olduğu belli bir yüz yapısı ortaya çıktı. acıklı olan ise bu işlemlerin artık neredeyse pedikür manikür kontenjanından sanki gerekli elzem işlemlermiş gibi algılatılmaya başlanması.

  kapitalizm, insanı çok iyi tanıyor, neresine vuracağını iyi biliyor.

  her farklılığı tek tipleştirerek aynılaştırmak, giderek robotlaşmaktan başka şey değil. farklılıktaki, doğaldaki derinliği ve anlamı bulup görebilmek insan ruhunu zenginleştirir.

  28 eylül 2018 12:16 28 eylül 2018 12:18

  10. "Güzellik bir yetenek değildir, dolayısıyla yarışması yapılamaz"

  28 eylül 2018 13:14