sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (283)
 • medya (22)

1. Bence chp'nin içinde barındırdığı çok güçlü isimlerden biridir. Kendisini kılıçdaroğlu'na göre daha girişken, açık sözlü ve işin ehli biri olarak görüyorum. Bu yüzden chp'den cumhurbaşkanı adayı olacak biri varsa bu sağ kesimden biri değil, tam anlamıyla chp seçmen kimliğini yansıtacak, ince gibi bir aday olmalıydı, oldu da. Fakat her ne kadar halkın içinden, dobra dobra konuşan, gerçekleri insanların yüzüne söyleyebilme cesaretine sahip biri olsa da sağ kesim tabanına seslenebilecek biri olmadığını da düşünüyorum. Bizim milletimiz her ne kadar eski mesleği öğretmenlik olan ince'ye saygı duysa da iş cumhurbaşkanlık seçimine geldiğinde, ince'nin akşener kadar kazanma şansının olduğunu düşünmüyorum. Gönül ister ki ince cumhurbaşkanı olsun, olsun ki chp böyle bir milletvekilini; biz ise ince gibi düşünceye sahip bir insanı kaybetmeyelim. Düşünceleri ve siyasi kimliği olsun tam anlamıyla "bağımsız" cumhurbaşkanı olabilecek yapıda biri ince. kendisinin de dediği gibi, her şeydan daha çok buna ihtiyacımız var.

4 mayıs 2018 16:25 6 mayıs 2018 00:01

2. Chp’nin erken seçimler için kendisini aday göstermiş olması bana göre doğru bir adım oldu. Adı konuşulan adaylar arasından ilhan kesici gibi sağ geçmişi olan biri aday gösterilseydi ikinci bir ekmeleddin vakası yaşanabilirdi kanımca.

ince’nin ismi açıklanana kadar rüzgar iyi parti ve akşener’in arkasında görünüyordu ancak bunu chp’nin adayının oldukça geç açıklanmış olmasına bağlıyorum. Geçen haftaya kadar ana muhalefetten kesin bir isim gelmediğinden çoğu muhalif vatandaş hatta chp seçmeni bile akşener’i kendisine yakın gördü ve olur da chp’den sağlam bir aday çıkmazsa diye umutlarını iyi parti’ye bağladı. Ancak ince resmi olarak açıklandığı andan itibaren chp’ye oy veren vatandaştan iyi parti’ye bir kayma yaşanacağını düşünmüyorum. Chpli seçmen ince’nin aday gösterilmiş olmasından son derece memnun. Kaldı ki sadece chpli seçmen değil diğer muhalif parti seçmenlerinin de ince ile herhangi bir sıkıntısı yok. Bu durumda da ikinci tura ince’nin çıkması çok daha kuvvetle muhtemel. 

Ayrıca ikinci turda erdoğan karşısında oy çoğunluğu ancak millet ittifakının tamamından oy alabilmek+hdpli kürt seçmenden oy alabilmek formülüyle sağlanabilir. Akşener ikinci tura kalsa bile hdp seçmeninden oy alamayacağı gibi sandığa gitmeyen kürt seçmen dolayısıyla seçimi kurdeleyle erdoğan’a hediye etmiş olur. insanlar bu realiteden rahatsız olsa da hdp rahat %7-8 bandında bir oy oranına sahip ve seçimi kazanabilmek için de bu seçmene ihtiyaç var. ince de millet ittifakı içinde sosyal demokrat ve seküler kimliğiyle bu oyları toplayabilecek tek isim, haliyle ben kendisinin erdoğan karşısında şansının çok yüksek olduğu kanaatindeyim. Tabii iş seçime kadarki söylemlerinde ve vaatlerinde de bitiyor, o da başka bi girdinin konusu olsun. 

9 mayıs 2018 19:18

3. Hiçbir potansiyel göremiyorum. Kılıçdaroğlu bir rakip olarak kendisinden kurtulmak istediği için öne sürdü, İnce de ciddi ciddi kazanabileceğini düşünüyor. Aklı varsa seçimden başarısız çıkması halinde kullanabileceği kozlara oynasın yoksa siyasi arenadan silinecek. Çünkü bknz: Ekmeleddin İhsanoğlu, Mustafa Sarıgül vs..

9 mayıs 2018 23:05 10 mayıs 2018 09:42

4. K. Kılıçdaroğlu'nun parti içinde kendisine rakip olarak gördüğü için Tayyip'in karşısına koyup bitireceği siyasetçi.Tek avantajı Akşener'in alamayacağı Kürt oylarının bir kısmını  alabilecek olması.

10 mayıs 2018 00:17

5. bugün fox yayınıyla içimi umut dolduran başkan adayı. sakin, mantıklı ve çok içten konuştu. ülkesini çok sevdiği her halinden belli oluyordu. türkiye için kendisi güzel bir fırsat umarım insanlar değerlendirir. tayyip için '' emekliliği gelen başkan'' demesi doğaçlama yeteneğinin çok kuvvetli olduğunu gösterdi.

17 mayıs 2018 01:33

6. fox tv yayınını büyük ölçüde izledim, kendisini dinledim.

diğer adayları da dinlemek istiyorum.

kendisi de bir öğretmen olarak eğitimle ilgili hayalleri, planları olduğuna inanıyorum. bu ülkedeki en temel sorun eğitim bence. çünkü bugünün çocukları yarının büyükleri ve ülkeyi yöneten yönlendirenleri. eğitimle ilgili ana dilde eğitim, din dersi vb. tartışmaları siyasetçilerin ya da gazetecilerin değil uzmanların yapması gerektiğini söyledi.

çiftçiye 3-3,5 tl arasında mazot vereceklerini söyledi. çiftçinin, tarımın ne durumda olduğunu bildiğini örneklerle açıkladı.

terör için ise bu konuyu gerekirse 2 yıl boyunca cesur bir şekilde tartışacaklarını söyledi.hatta bunun için ciğerine yazdığı trt'nin bir kanalını tahsis edeceğini de belirtti.

terör konusu çok hassas, hala güneydoğu'dan gelen şehit haberleri var. haberlerde vermiyorlar belki ama var. bedelli askerlik bekleyen ekşiciler ise "terör sorunu devam ederken bedelli yok" dediği için ülkenin geleceğini hiçe sayarak kendisine oy vermeyeceklerini yazmışlar. bir tarafta ülke için ölenler diğer tarafta 6 ay için ülkenin geleceğini hiçe sayanlar.

mezun olduğu okulun önünde diplomasını gösterecekmiş. nedeni sorulduğunda "kıskananlar çatlasın!" dedi agagsjdjahl

mezun olduğu okul ise balıkesir üniversitesi necatibey eğitim fakültesi :)

19 mayıs samsun mitingi varmış ve o gün seçim manifestosunu açıklayacakmış.

17 mayıs 2018 08:57

7. hayatımda ilk defa bir tartışma programını kahkahalar atarak izledim. öyle hasret kalmışım ki böyle zeki, hazırcevap, dürüst bir siyasetçiye. umut aşılıyor bana. heyecandan uyuyamadım hala. seçileceğine tüm kalbimle inanıyorum. cumhur ittifakını destekleyen kitle bile bu adam başkan olur diyor. ama seçilemezse de böyle karanlık bir atmosferde yaşattığı mutluluğu ömrüm boyunca unutamam. teşekkürler ince Başkan...

31 mayıs 2018 01:40 31 mayıs 2018 01:46

8. kalbim, canım öğretmenim, çok sevgili vekilim, benim güzel başkanım, anksiyete yatıştırıcım, umudum...

vakit ayırıp buraları bir güzel editlemek isterim fakat söylemeden geçemeyeceğim bir şey var: sayın muharrem ince sayesinde habercilikten ve insanlıktan nasibini alamamış, hiçbir liyakatı olmayan ve işini layığıyla yapamayan bu insanların, ana akım medyanın, çaresizce patlayışını izlemekten keyif duyuyor; sırayla bedavadan reyting rekortmeni olmalarını da kutluyorum!

son olarak, yayından sonra n*gehan hanımın ağlayarak h*nde hanıma facetime attığına o kadar eminim ki... (gizlinot: Lolll)

31 mayıs 2018 02:06 31 mayıs 2018 02:11

9. Ne zaman ülkeye dair umutlarım tükense açıp konuşmalarını izliyorum. İzlerken gerçekten göğsüm kabarıyor. Şimdi de Habertürk’teki programı izliyorum, gecenin bir vakti keyfim yerine geldi vallahi. Saygıyla sevgiyle kucaklıyoruz.

31 mayıs 2018 02:41

10. İçimi umutla dolduruyor. Sürekli bilimden, teknolojiden, sanayi devriminden girişimcilikten falan bahsediyor yaa ötesi var mı, adaylığı ilk açıklandığında ne alaka yaa olmuştum ama konuşmalarının hepsini izledim etkilenmemek mümkün değil gerçekten, adam o kadar donanımlı ve bilgili ki.

31 mayıs 2018 03:12