yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  0.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (0)
  • medya (1)

  1. uyarı: çok uzun bir girdi olacak!

  ne zamandır sivilce izlerim (gizlinot: her iki yanağımdaki yoğun, 3-4 aylık kırmızı izler) için araştırma içindeyken bu seriyi keşfettim. emin olmamakla birlikte aslında daha çok koyu lekeler için geliştirilmiş ama ben yine de denemek istedim. içinde tam boy serum olan kofreden sipariş verdim çünkü asıl amacım serumu denemekti. kofrenin içinde essential c cleanser, advanced active radiance serum, essential c day moisture spf 30 ve hydro-dynamic ultimate moisture var. bir de ekstradan essential c toner siparişi verdim. 1 haftadır düzenli olarak sabah akşam kullanıyorum. (gizlinot: hayatımda irade göstererek yaptığım ilk şey) ilk izlenimlerimi aktarayım sonrasında editlerim.

  not: t bölgesi yağlı yanaklar aşırı kuru atopik bir cilde sahibim.

  essential c cleanser: içinde A, C ve E vitaminleri bulunduran, turuncu tanecikleri olan, mis gibi portakal kokan bir temizleyici. şişesi kapağını açıp elinize tuttuğunuzda yeterli miktarda ürünü veriyor. tanecikler yoğun olarak gelmiyor ve cildi tahriş etmiyor. ıslak cilde uyguluyorsunuz ve suyla aktive olduğunda köpürüyor. kolay durulanıyor ve duruladıktan sonra t bölgesini az da olsa geriyor. içerisindeki yanılmıyorsam glikolik asit yüzünden üzerine mutlaka güneş koruyuculu nemlendirici sürülmesi gerekiyor gündüz dışarı çıkılacaksa. temizlemesi benim için yeterli. hatta dün tam boyunu aldım ve bunu seyahatlerim için saklıyorum. :)

  essential c toner: fısfıslı şişede ve yine portakal kokuyor ama temizleyici kadar fresh bir koku değil. temizlenmiş cilde istenilen miktarda sıkılıyor. istenirse pamukla fazlalığı alınabiliyor ama ben cildimin emmesini bekliyorum. kısa sürede emiliyor zaten. fakat yapış yapış ve temizleyicen sonra az gerilen cildi daha da geriyor.

  advanced avtive radiance serum: pompalı, opak bir şişe içerisinde geliyor güneşle temas etmemesi gerektiği için. iğrenç ötesi ekşimtrak bir kokusu var. benimki bozuk mu acaba diye düşünüp biraz araştırmıştım c vitaminli serumlar ıslak köpek gibi kokuyormuş. kokusunu sürdükten sonra hissetmiyorsunuz. hatta yakınlarıma cildimi koklattım sürdükten yarım saat sonra kokmuyor dediler. neyse, bir pompası bütün yüze yetiyor fakat hızlı davranmak lazım çünkü çok çabuk emiliyor. ürünün açıklamasında da 1 dakika bekleyip sonrasında nemlendiriciyi uygulamanız gerektiği yazıyor zaten. bununda kıvamı yapış yapış. ama gerçekten yapış yapış. sürdükten sonra ellerinizde bile yapış yapış olma durumunu hissediyorsunuz ve yıkama ihtiyacı hissediyorsunuz. ciltte ekstra germe yapmıyor.

  essential c day moisture spf 30: geniş spectrumlu koruma sağlayan, kremsi ama yoğun yapıda olmayan, kolay emilen, bütün bu işlemlerden sonra gerim gerim gerilen cildi neme doyuran ve yine portakal kokan bir ürün. sürdükten 5 dakika kadar sonra cilt yumuş yumuş, içine sanki su enjekte edilmiş gibi oluyor. koruması da nemlendirmesi de başarılı bir ürün. ayrıca üzerine makyaj yaptığım gün t bölgem hiç yağlanmadı. (gizlinot: nşa'da 10 dk sonra parlar.) Active Ingredients: Avobenzone (3.00%), Homosalate (6.50%), Octinoxate (7.50%), Octisalate (5.00%), Oxybenzone (2.00%) (gizlinot: sitesinden alıntı)

  hydro-dynamic ultimate moisture: krem yapıda ama yoğun olmayan bir krem. kokusu yok. ben sadece akşamları sürüyorum. gündüz nemlendiricisinin gece versiyonunda sadece spf yok bu yüzden ekstradan almaya gerek görmedim. beğendiğim bir ürün oldu. nemi cilde gerçekten hapsediyor. sabah kalktığınızda cildinize ne kadar iyi geldiğini hissedebiliyorsunuz. alerjik bünyemin canına okuyan mevsim geçişine savaş açtı sağolsun. dudaklarıma bile sürüyorum. yanaklarıma yeterli nemlendirmeyi sağlarken t bölgesini ekstra yağlandırmıyor. indirim kovalayıp kış nemlendiricim yapmak istiyorum.

  gelelim serinin cildimdeki etkilerine: (gizlinot: buraya kadar okuma zahmetine girdiyseniz bunu hak ettiniz demektir) (gizlinot: şaka şaka) (gizlinot: çok teşekkürler gerçekten)

  mayın tarlasına dönmüş yanaklarımda 20den fazla irili ufaklı kırmızı sivilce izi var. (gizlinot: beyaz tende yarattığı faciayı düşünmeyin bile) 1-2 tane de küçülmeye başlamış, etrafı kızarık, aktif iltihaplı sivilcem vardı. kullanmaya başladıktan sonraki 2. gün iltihaplı 2 sivilceyi biraz büyüttü ve 2 tane daha diğer yanağımda iltihaplı ama minnak sivilce çıkardı. yeter kurtulamayacak mıyım bu sivilcelerden derken 3. gün yeni çıkan 2 sivilcem kayboldu ve önceki 2 sivilcemde seriye başlamadan önceki haline döndü. cildim zaten ilk gün temizleyiciyi kullandığım andan itibaren aydınlık. matlık kesinlikle kalmadı. içeriden ışıl ışıl parlıyor. bugün 7. günümdeyim. 2 yanağımda da sivilce izlerim parça parça kayboldu. yeni ve eski izler karışık olduğu için hangisine daha önce etki ettiğini söyleyemiyorum maalesef ama bir sürü kırmızı izin arasında 25 kuruş büyüklüğünde bir yerin bembeyaz olduğunu düşünün. (gizlinot: allahıım nasıl bir mutluluk)

  kısacası ben bu seriden gerçekten çok memnun kaldım. devam etmeyi düşünüyorum. inşallah sivilce izlerim tamamen geçtiğinde ne kadar sürede geçtiğini bu gönderiyi editleyerek belirtirim.

  not: setin içerisindeki cleanser 45ml, serum 30ml (tam boy), gündüz nemlendiricisi 21 ml, ultra nemlendirici olan ise 7,5ml cam kavanozda.

  12 mayıs 2016 16:43 20 temmuz 2016 17:59

  2. yorumumu editleyince çok uzun olduğunu fark ettim o yüzden ayrı bir yorum olarak yazıyorum.

  ürünleri 3 aydır sabah akşam düzenli kullanıyorum. ilk 2 ayda aldığım etkiyi son 1 aydır alamadığımı fark ettim ya da 1-2 aydır görüşmediğim arkadaşlarımın "cildin çok iyi gözüküyor" demesine rağmen ben hala iyileşmediğini düşünüyorum, bilemiyorum. ilk 2 ay hiç makyaj yapmadım çünkü cildim ilk haline göre gözüme çok iyi durumda görünüyordu. fakat 1 aydır tekrar rahatsız olmaya ve makyaj yapmaya başladım. beyaz tende kendini daha bir kırmızı gösteren bir sürü leke sinirime dokunuyor çünkü. neyse.

  serum: 3 ayda, sabah akşam 1 pompa kullanımla tamamen bitti. (gizlinot: pompaya gelmiyordu. artık içinde kaldıysa bilmemem.) cildimin artık c vitaminine alıştığını düşünerek daha yüksek konsantreli olduğunu düşündüğüm ve görece daha ucuz olan (link: https://www.suslusozluk.net/b/kiehl%27s-powerful--strength-line--reducing-concentrate kiehl's powerful-strenght line reducing concentrate) ürününe geçiş yaptım. fakat üzerine bir de nem serumu kullanmayı düşünüyorum. bu da (link: https://www.suslusozluk.net/b/skinceuticals-hydrating-b5-serum skinceuticals hydrating b5 serum) olacak büyük ihtimalle.

  tonik: sabah akşam 6şar fıs sıkmayla 3te 1i duruyor.

  temizleme jeli: seti aldıktan kısa bir süre sonra büyük boyunu almıştım zaten. büyük boyunun 2/3ten biraz fazlası duruyor. baya bereketli çıktı.

  gündüz nemlendiricisi: 2 hafta sonra tüp baş aşağı durmasına rağmen kremle homojen şekilde olması gereken yağı üst kısma çıktı. kokusunda bir değişim yoktu ama huylanıp attım. yerine de bir süre setin içinden çıkan, gece kullandığım yoğun nemlendiricisini sürdüm. fakat 7,5 ml ürünün canı dayanmadı tabi :) ben de markette ilk elime gelen neutrogena pembe greyfurtlu yağsız nemlendiriciyi aldım. c vitaminli ürünleri güneş koruyucuyla kullanmak gerektiğinden üzerine de dermalogicanın ultracalming serisinden super sensitive shield spf 30 kullanıyorum.

  yoğun nemlendirici: bu ürünün canı dayanmayınca fiyatını pahalı bulup almadım ama kışın alırım diye düşünüyorum. bunun yerine yüzüme geceleri 2-3 damla nuxe kuru yağ uyguluyorum tampon hareketlerle. izlerin geçmesine yardımcı olan herhangi bir gece kremi önerisi olan varsa seve seve kabul ederim, yazın.

  son 1 aydır da ekstra olarak haftada 2 kere, geceleri, sadece kırmızılıkların üzerine, serumdan sonra, ince bir tabaka halinde (link: https://www.suslusozluk.net/b/dermalogica-overnight-clearing-gel-ar%C4%B1nd%C4%B1r%C4%B1c%C4%B1-bak%C4%B1m-jeli dermalogica overnight clearing gel) uyguluyorum. 1-1,5 sa emilmesini bekledikten sonra da nemlendirici uyguluyorum. (gizlinot: yeni sivilce oluşumunun engellenmesine yardımcı oluyor bence)

  b&a yapmak isterdim ama yüzümün daha sorunlu olan sol tarafını bütün fotoğraflarımda ya saçlarımla kapatmışım ya da o tarafım hiç gözükmüyor. şimdi ki hali ise (link: http://i.hizliresim.com/AJlp4L.jpg burada)

  20 temmuz 2016 19:41