yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (1)

  1. başına kaza veya belâ gelmesine neden olduğuna inanılan bakış. Nazardan özellikle çocukların, hamilelerin ya da hayvanların etkilendiğine inanılır. önceleri aman nazarda neymiş fln derken şu sıra fena halde inandıgım durumdur. evde bir kedim bir köpeğim ve bir muhabbetkuşum var (dı) malum zor geçinen hayvanlar ama bizimkiler bremen mızıkacıları gibi beraber yaşamakdan cok mutlulardı ki ben dayanamayıp bunu sosyal medya hesaplarımdan boy boy fotograflarla duyurdum aradan iki gün geçmeden kuşumu kafesinde ölü bulduk kedim ölümlerden döndü sözlük aman dikkat

  18 mayıs 2015 17:14

  2. bir arkadaşım sayesinde tecrübe ettiğim olay. kızın ay ne güzelmiş dediği neyim varsa çok yaşamadı başına illa bir şeyler geldi. bundan sonra ağzını açmaya kalktığı an susturuyorum yo yo hayır beğenmedin diye telkin ediyorum.(gizlinot: swh)

  18 mayıs 2015 21:55

  3. Nazar olumsuz enerjiden geldiği gibi olumlu kişilerden de gelir diye biliyorum ben. Yani mutlaka kıskançlıkla, çekememezlikle bakması Şart değil nazar değdirenin. Benim de Başıma bir şey geldi nazar mı desem bilemiyorum ama, çok yakın bir arkadaşım bir güneş gözlüğümü çok beğenirdi sezonluk çıkan bir modeldi aynısından da bulamadı bir türlü bigün yine eline Aldı of hala bulamadım keşke böyle bir şey bulsam dedi vs tekrar önüme Bıraktı ve o gün gözlük kayboldu. belki sadece tesadüftür ama Arkadaşlarım nazar olduğuna eminler :)

  20 mayıs 2015 01:00


  4. düğün derneklerde teyzeler tarafından maruz kalınılması kaçınılmaz olan. eve giderken tüm gece üzerinizde biriken bakışların ağırlığını da yanınızda götürüyorsunuz.(gizlinot: swh)

  20 mayıs 2015 12:09

  5. "nazar deveyi kazana, insanı mezara sokar."

  göz, bakmak anlamında bir kelimedir. küçümsenecek bir şey değil. kötü gözün enerjisini her insan kaldıramaz. kımıldamadan otururken sebepsiz yere kolyemin kırıldığını ve bilekliğimin koptuğunu bilirim. (gizlinot: kalabalık ortamlardı ) üstümde sebepsiz bir ağırlık, huzursuzluk, baş ağrısı hissettiğimde babaannem 'nazar değmiştir, gel sana bi' okuyayım' der. böyle zamanlarda öyle bir esner ki, gözünden yaşlar akar, 'sanki çenemi tutup ayırıyorlar' der. bazen de hiç esneme olmaz, o zaman da 'sende nazar yok başka şeyden o ağırlık' der.

  ayrıca çok sevilen şeylere de nazar değdirebilir insan. anne- babanın bile evladına sevgiden nazarı değebiliyor. o yüzden yarım ağız da olsa çok beğenilen ve sevilen şeylere maşallah denmeli.

  20 mayıs 2015 21:51

  6. nazara inanıyorum. inanınca daha çok etkilermiş diyorlar, bu durumda kısır döngünün içindeyim by o/. mutluluğumu, sevincimi vs paylaşmak istemem çok fazla, bunu da bana fal bakan bir arkadaşım söylemişti. ama burnunu sokup "aaa öyle mi olduuu, ne kadar güzzeeell :/" tavırlı insanları engelleyemiyorum arkadaş ya. napayım ben ha napayım rahibe mi olayım, koluyla sınav kağıdını kapatan öğrenci mi olayım?

  üniversitedeyken ölümüne gıcık olduğum bi kızı acayip kızdırmıştım da taş gibi güneş gözlüğüm çotaa diye elime gelmişti durup dururken asdjıaldsj. sektirdi kız resmen. az daha becerikli olaydı o merdivenlerden tepetaklak inmem çok olasıydı.

  21 mayıs 2015 09:04 21 mayıs 2015 09:05

  7. nazara ben de inanıyorum.

  ama nazar boncuklarına, okurken esneme olayına, dağlara taşlara bakınca nazarın çıkacağına vs. inanmıyorum. bu kısım bence efsane.

  yine de lafım sana, fesat bakışlı insan. ''gözün götüme, gözün götüme''.

  21 mayıs 2015 10:05


  8. bana franz ferdinand- evil eye'ı anımsatan başlık <3

  bu arada evet, bazı insanların kötü enerjileri olduğuna inanıyorum. bakışla değil de iç dünyalarıyla veriyorlar o enerjiyi evrene.

  6 nisan 2016 01:11 6 nisan 2016 01:14

  9. tüm kültürlerde kendisine yer bulmuş bir inanıştır. bir çok yanılgının aksine bizim kültürümüzde islam'la değil şamanizm ile bağlantısı vardır.

  şamanizm'de insanlardaki negatif enerjinin, kötü bakış ve düşüncelerin felaket getireceğine inanılır. şamanlar doğa ve evrene inanırlar, kötülüğün kötülük, iyiliğin iyilik getireceğini düşünürler. bu nedenle kötü düşünceli bir insanın enerjisi karşısındakini etkileyeceğine inanırlar. o kişiyi korumak içinde nazar boncuğu gibi iyi niyetli kişilerce işlenen nesnelere inanırlar.

  semavi dinler ortaya çıkmadan önce şamanlar, paganlar, anadolu'daki medeniyetler buna inanmışlardır. günümüzdeki karma felsefesiyle de bağlantılı bir anlamda.

  büyüyle, türbelerle, okunmuş sularla falanda alakası yoktur, sadece enerji ile alakası vardır. doğaüstü bir güçten yada insanın sözlerinden falan medet umulmaz. sadece nasıl bazı taşlar insanları rahatlatıyor, alternatif tıpta kabul görüyorsa nazardan korunmak için takılan nesnelerde de bu anlayış var. sabır taşının çekilen kötü enerjide kararması gibi ki şahit olmuşumdur.

  açıkçası ben inanıyorum. gerçek bir kıskançlık, kötü düşünce insanı etkiliyor. ha nazar boncuklarının koruduğunu düşünmüyorum ancak o da manevi bir rahatlama sayılır.

  6 nisan 2016 01:36

  10. renkli gözlüyseniz hep sizden bilinen

  6 nisan 2016 22:37

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar