sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (16)
 • medya (0)

1. yurtdışında yeni yeni kullanımına başlanmış, kuaförlerde saç boyasının veya açıcının içine eklendiği takdirde ne kadar saçı açarsanız açın kırılmayı ve yanmayı minimuma indiren maddeymiş.

türkiye'de henüz kullanmaya başlayan kuaföre denk gelmedim, araştırmalarım sürüyor.

sitesi için (link: http://www.olaplex.com http://www.olaplex.com)

20 kasım 2014 22:02

2. çağla şıkel'in instagramından haberdar olduğum marka. saç rengini açtırırken yıpranmalara karşı koruyan ürünlere sahipmiş.

4 mayıs 2015 09:20

3. instagram'da bir kuaförün paylaştığı fotoğrafın altında(isteyene kuaförün ismini ve linki özelden veririm) bu saçını bu ürün desteğiyle açtırdığını, kuaförünün ona saçının yanmayacağını söylediğini ama yandığını söyleyen bir kızı gördükten sonra eksisi kadar heyecanlı gelmeyen ürün. şöyle ki; ürün hakkında kuaförler bile garanti veremiyor. dedikleri şu: "saçınız ne kadar sağlıksızsa kırılma ihtimali o kadar artar". e zaten bu ürünün hedef kitlesi saçı açtıramayacağı kadar sağlıksız olanlar değil mi? tamam saçının varolan sağlığını da korumak isteyenler var ama azınlıktalar bu ürün daha çok başka çaresi olmayanlar için holy grail olabilirdi.

kısacası bu da mı gol değil be diyor, saçı yumuşacık açan bir açıcı hayaliyle bu entrymi sonlandırıyorum.

4 haziran 2015 22:39

4. türkiyeden nasıl edinebiliriz bilenler varsa burda paylaşılması çok yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

19 eylül 2015 12:29

5. Kuaforlede bulunuyormuş . İzmirde bir kac kuaforde gordum (link: http://www.highlights.com.tr/index.php ) ve . (link: http://www.keykuafor.com.tr ) .Uygulama yapıyorlar hem de satıyorlar . Ayrıca (link: http://www.famerkozmetik.com/hhzh~k~olaplex?gclid=CjwKEAjwhJmwBRDGsamBu8Pp7FwSJACKD1KHpY-wjnDIioAFZyi-ST7mBnkaYso8Dh0BV-3OsRr39xoC2Hzw_wcB ) satışının olduğunu gördüm.

Bu ürünü kullanan kuaförler genelde yüksek fiyat verirler size . Mesela benim saclarim kulak hizamda kısa , uçlarına hafif gri renk attırmak istiyordum bana 350 tl gibi bir fiyat verdiler , bunun da kullandıkları ürünün pahalı olmasından kaynaklandığını düşünüyorum . Sonuç olarak o kuaforde boyatamadım , bir öğrenciyi aşan fiyatlar :(

***Olaplex facebook sayfasında bir kaç kişi ürünü evde uygulamak istediğini yazmış ve cevap olarak ürünün evde uygulanamayacağı , mutlaka profesyoneller tarafından uygulanması gerektiğini özellikle belirtmişler .

9 ekim 2015 13:36

6. ben kendi kuaförüme sordum. onu açıcı olarak kullanmıyoruz açıcının içine birkaç damla atıyoruz saçı yıpratmaması için dedi. sanırım setteki açıcı değil de bakım amaçlı olan diğer üründen bahsediyordu. kendisine bunun aslında bir set olduğunu ve içinde açıcı da olduğunu söyledim olaplexi biliyor ama açıcısının olduğundan haberi yok. benim bahsettiğim mahallede bi kuaför tabi. henüz fazla yaygınlaşmış bi ürün olmadığı için pek bilgisi yok.

9 ekim 2015 13:58

7. sayesinde bir suru taklidi cikti. aslinda taklidi degil de benzer urunler desem daha dogru olur. cureplex, niophlex, bondplex ve brazillian bond builder simdilik aklimda olanlar. tabii bir cogu turkiye'de yoklar. calisma prensipleri ya ayni ya da oldukca benzer. tek amaci saclari yipratmaktan korumak. inanilmaz pahalilar ve umuyorum yakinda ucuzlarlar. ebay'de 100 ml'lik olaplex seti yaklasik 350 lira. sadece sacini acacak olanlar icin bu miktar gayet fazla ama boyasinin icine katmak isteyenler icin 6-12 ay civari dayaniyor bir kit. benim gibi sacini her ay kizila boyayan biri icin oldukca gerekli bir sey. paraya kiyip ebay'den alayim diyorum ama kismet.

4 kasım 2015 23:48

8. dayanamadım siparişini verdim. (ebay)

çok

ama çok pahalı. içime çok fena oturdu.

ama saçımı seviyorum, bu yüzden paraya kıydım.

100 ml BOND MULTIPLIER ve 200 ml bond perfector umarım elime ulaşacak. sonra saçımı çok değil, biraz açıp bakıra boyayacağım. saçımı her ay boyayacağım için minimum zararla çıkmak için boyama olaplex katacağım.

açıcıya 1 numaralı bond multipler'dan 7.5 ml olaplex katılıyor. 60 mll'ik boyalara 3.75 ml katılıyor. boyaların oksidanıyla oynamanıza gerek yok ama açının oksidanını bir tık yüksek level koymanız gerekiyor. bu ürün bana 1 sene gidecek umarım.

yukarıda "benzer" prensiple çalışan diğer ürünlerin isimlerini yazmıştım. ama anladım ki bu ürünün benzeri yok. diğerlerine para dökmek anlamsız ötesi, çünkü bu ürünün patenti iki dr'a ait, diğer ürünlerin onarma özelliği yok.

tabii siz evde yapmayın, bir profesyonele başvurun filan...

10 ocak 2016 04:53 10 ocak 2016 04:55

9. Bu ürünün 1, 2 ve 3 numaraları tamamen aynı şey. Sadece derişimleri farklı. 1 numara %100, 2 numara %15ti galiba, 3 numara da %12 yoğunluğunda.

Ürün bir açıcı değil. Çalışma prensibi tamamen saçtaki kopan disülfat bağlarını onarıp yeniden bağlamak üzerine. Bu bağlar niye kopar? Açıcı, boya, perma, ısı vs.

Olaplex açıcıya katılacaksa, daha yüksek volümlü bir açıcı kullanmak gerekiyor çünkü Olaplex açıcının aktifliğini azaltıyor. Bunun hesabını da herkes beceremeyeceği için evde kullanmak tavsiye edilmiyor. Ama bu sadece 1 ve 2 numaralar için geçerli.

3 numara tamamen evde bakım için üretilmiş ve herkese satışı olan tek ürün de bu. Düşük yoğunlukta olmasına rağmen bu ürünü düzenli kullanıp Mucizevi sonuçlar alan çok fazla insan var.

Son olarak tek handikap, çok eski hasarı onaramıyor bu ürün. Mesela 6 ay önce saçınız açıcıdan yandı ve siz şimdi Olaplex kullandınız, büyük ihtimalle işe yaramayacak ama tabii saçtan saça da fark var. Bunun sebebi ise yukarıda bahsettiğim disülfat bağlarının kopmasının üstünden zaman geçtikçe kopan uçların birbirinden uzaklaşması ve onarmanın imkansızlaşması.

Olaplex hakkında yanlış bilinen, merak edilen ve bilinmeyen şeyleri kısaca özetlemeye çalıştım umarım bir faydası olmuştur.

15 mart 2016 11:05

10. bu ürünü saçıma ombre yapılırken kullandılar. zaten bugüne kadar saçıma 3 kez ombre yapıldı, biri olaplex ile, diğer ikisi olaplex olmadan. ya doğrusunu söylemek gerekirse çok aşırı bir fark olmadı...

yalnız şunları söylemek gerekir ki, çok ince telli açık kumral saçlarım var. zaten en ufak açma işleminde yıpranmaya oldukça müsait, olaplex bile kurtarmıyor olabilir yani. belki çok daha belirgin açma işlemlerinde çok ciddi farklar gözüküyor olabilir.

neyse,

sevgiler,

sümük.

15 mart 2016 16:20