yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (1)

  1. 3. sınıf bile kabul edilmeyen koyundan köpekler domuzlardan daha değersiz sayılan siyahilerin, amerika da nasıl patron olunur gösteren kadındır.

  Aferin ona siyahilerin her dalda nasıl başarılı olduğunun kanıtlarından biri. NBA basketbolcularını tutda diğer spor dalları müzik Jaz ve pop da örneğin beyonce yada film farketmez beyazlara her türlü nanik yapmışlardır.

  Şahsen 2 siyahi arkadaşım vardı çok yakın biri erkek biri kadın zaten fiziken bile lisede her türlü farklıydilar 15 yaşında bile

  Not:bizde böyle şey olmaz hepimiz kardeşiz

  18 ekim 2014 17:53 ed.26 aralık 2014 14:56

  2. "Amerikalı siyahi bir bayan, 32 yaşındayken intihara kalkışmıştır. İstenmeyen bir bebek olarak dünyaya gelmiştir, annesinden sevgi ve ilgi görmemiştir, çocukluğunu fakirlik içinde büyük annesinin domuz çiftliğinde geçirmiştir, 13 yaşındayken yakın akrabalarının cinsel tacizine uğramıştır, işsizdir, bir ailesi yoktur,yalnızdır, parası yoktur, kendini çirkin bulmaktadır, şişmandır… Sonunda hayatta başarısız olduğuna karar verir. Üstelik ufukta hiçbir ışık da görünmemektedir.

  Ve intihar etmeye karar verir. Oturur, önce bir intihar mektubunu yazar. Sıra ölüme geldiğinde, birden aklında bir düşünce belirir: “Yarın kim bilir neler olacak?” Geleceğinin farklı olabileceğini düşünür…

  Biyografisinde, o anı anlatırken, kendini intihardan alıkoyan tek düşüncenin bu olduğunu itiraf edecektir. Onu durduran “Merak”tır… Yani “Yarının neler getireceğine merak”.

  “Tanrı’nın bir şeyi ertelemesi, onu gerçekleştirmeyeceği anlamına gelmez”." (gizlinot: kaynak: internet)

  seda sayan'ın amerikan versiyonu gibi görünmesine rağmen, amerikalıları eğiten, bilgilendiren, ilham veren, kitap okumaya teşvik eden, sosyal yardımlarda bulunan, sevgiyi, merhameti yayan, bir yeni çağ bilgesi benim gözümde.

  kazandığı milyon dolarlarla afrikalı kız çocukları için bir liderlik koleji kurmuştur mesela.

  obama'nın kazanmasındaki etkisi yadsınamaz, ki siyahi bir amerikalı'nın başkan olması dünyanın bilincini değiştiren bir kazanımdır.

  20 ekim 2014 15:05

  3. güçlü çok güçlü kadın...

  oprah 2 veya 3 yaşlarındayken annesi ile babası ayrılmış.o dönem hızla yayılmaya başlayan aids bahane edilerek annesi ve babası tarafından anneannesinin yanına gönderilmiş.elektrik ve su şebekesinin bulunmadığı bu izbede 9 yaşında kuzeni tarafından tecavüze uğramış.olay sonrasında tedavi görmek için babasının yanına gitmiş ve 15 yaşına kadar babasının ailesiyle yaşamış.15 yaşındayken amcası ve onun iş arkadaşı tarafından toplu tecavüze uğramış ve bu olaydan ölü bir erkek bebek dünyaya getirmiş.

  olanların ardından tekrar tedavi görmeyi reddetmiş ve kilise korosuna katılmış.aynı dönemde yayın yapan kilise radyosunda da gece yayını yapmaya başlamış.artık hayatında bir şeyleri değiştirmeye karar verdiği anda zenci güzellik yarışmasına katılmış ve birinci seçilmiş.ilerleyen günlerde bir haber kanalında sabah haberlerini sunarken bir başka sunucu tarafından ekrana yakışmadığı gerekçesiyle eleştirilmiş ve işinden edilmiş.daha sonra fazla izlenilmeyen bir kanaldan sabah programı yayın teklifi geldiğinde kabul etmiş ve program reyting rekorları kırmış.talk show programından sonra bir medya patronicesine dönüşen oprah ilk milyar dolarını kazandığında bir okul yaptırmış.

  oprah winfrey leadership academy for girls adı verilen okulda burslu olarak kız çocukları okutuluyor. okula kız çocukları 5 yaşından itibaren kabul edilmektedir.okuma yazmadan önce "kız çocukları tecavüze karşı kendilerini nasıl korur?"(ybkz: savunma sporları eşliğinde) " cinsellik kaç yaşında nasıl başlamalıdır?". "cinsel yollarla bulaşan hastalıklardan nasıl korunulur ve bu hastalıkların nasıl önüne geçilir?" "kadınlar da erkeklerle eşittir ve onlardan daha az başarılı değillerdir" temalı dersler verilmektedir.

  medyada pek de bilinmeyen bu bilgileri oprah bbc'yle ortak hazırlanan belgeselinde kendisi anlatmıştır.sırf kadınlar korkmasın, vazgeçmesin, belki bir umut olsun diye...

  (yazar: alchemist)'in girisine ek olarak

  14 ocak 2015 16:51 6 temmuz 2016 01:49


  4. evini gordugum zaman imrenme ve kiskanclik duygulariyla nobet gecirdigim televizyoncu. ey zalim o nasi guzel bisi...

  3 ağustos 2015 00:15

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar