yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (1)
  • medya (1)

  1. aftın neden olduğu acıyı kesmek için kullanılan ve bunu yaparken yaranın olduğu bölgeyi dağlayan, dağlarken de acıdan hoplatan ancak kesinlikle işe yarayan ilaç. içerisinden 3 adet ilaçsız 3 adet ilaçlı pamuklu çubuk çıkıyor ve fiyatı biraz tuzlu, 26.50 tl.

  ilk olarak ilaçsız pamuklu çubukla aftın olduğu bölgeyi güzelce kuruluyorsunuz, sonrasında ise kutuda yazdığı şekilde ilaçlı çubuğu yaraya 5 saniye boyunca uyguluyorsunuz. içerisindeki sülfürik asit yarayı resmen yakıyor ve beyaz bir hale getiriyor. işlem bittikten sonra ağzınızı bol su ile çalkalıyorsunuz. 5 dakika kadar sızlaması devam ediyor sonrasında ise acıyı bir daha hissetmiyorsunuz. işkence dolu geçen 3 günün sonunda bu ilaç sayesinde bir şeyler yiyip içebilir oldum. sülfürik asit bulunduruşu gözümü biraz korkutsa da en sonunda ne olacaksa olsun diyecek kıvama geldim ve kullandım kendisini. bugün ilk günüm, bakalım etkisi bu şekilde devam edecek mi.

  22 eylül 2015 15:30

  2. bir dönem ağzımın içinde çıkan aftlardan fenalık geçirip son çare olarak aldığım ancak beni hayal kırıklığına uğratmış üründür.

  bir kere eğer ağzınızda oluşan aft, yanağınızı ısırmanız vs gibi travmatik nedenlerden oluşmamışsa ve rutin olarak tekrar ediyorsa bağışıklık sisteminizle ilgili bir sorun var demektir. bu tip ilaçlar kalıcı çözümler vaadetmez.

  ağzımdaki aftlar uykumda yanaklarımı ısırmam, dişlerimi sıkmam yüzünden oluştuğundan bu ilaca yöneldim. içeriğini bilmiyorum açıkçası. uygulandığında can acıttığı bir gerçek ama benim hoşuma gitmeyen yanı uyguladığınız yerin üzerine beyaz bir koruyucu katman bırakması ve bu katman sayesinde oraya yiyecek ve içecek değmediği için aftın varlığını neredeyse unutup rahat rahat konuşup hareket etmenize olanak sağlaması. şimdi diyeceksin ki bunun nesi hoşuna gitmedi. çünkü bu orayı sadece koruyor, iyileştirmiyor. bunun yanında birkaç saat sonra o beyaz tabaka soyulmaya başlıyor ağzınızın içinde. sonuçta kimyasal bir kalıntı, yutmamak için ekstra çaba sarfetmeniz lazım.

  ben bu ilacı bir arkadaşımın övmesi üzerine almıştım. dolayısıyla beklentim çok yüksekti. ama denedim ve bir daha da almadım. tuzlu suyla ağız çalkalamaya devam ettim. en azından daha doğal.

  22 eylül 2015 19:09

  3. iki kez aldığım ilaç. 6 ay önce aldığımda 30 liraydı sanırım. en son hunharca acılı cips yemem sonucu iki tane aft çıktı. bugün 40 liraya aldım.

  3 tane temizleme çubuğu var 3 tane de asitli çubuk :d asitli diyorum çünkü gerçekten asit var içinde. içindekiler kısmında üç tane şey yazıyor hepsi asitli :d

  ilk önce temizleme çubuğuyla kuruluyorsunuz, temizliyorsunuz. ama onun da içinde kimyasal var. ilaç kokuyor. hani diş doktoruna gidince tükürüğünüzü çeken bir boru varya ince. bildiğiniz aynı görevi görüyor garip bir şekilde :d çubuk direk orayı kupkuru yapıyor.

  daha sonra asitli çubuğu alıp şeritli tarafını büküyorsunuz. diğer tarafa doğru akıyor ilaç. burda kullanırken dikkat etmeniz gereken şey dudağınıza gelmesin ilaç. 6 ay önce kullandığımda yanlışlıkla dudağıma geldi ve eritti. iyileşti sonra tabi ama çok acıdı.

  her neyse sonra aftlara 5 10 saniye bastırarak veya tampon hareketlerle yani bastır çek bastır çek yapıyorsunuz. herkes çok acı veren bir şey olduğunu söylüyor. evet ilk değdirdiğiniz "salise" çok acıyor ama sonra hemen geçiyor. tırnak içinde salise olarak belirttim saniye değil. çünkü kısacık bir acı o, anlık. tabi herkesin acı eşiği farklıdır ama internette yorumları okuyunca öyle bir dehşete kapıldım ki... sanki kolunu kanadını koparıyorlar öyle bir acı gibi bahsetmişler :d ben koluma arkadaşımın tırnağı gelse acıdan ölen insanım ama bu ürün dehşet acıtmadı mesela :d abartmayın yani.

  18 kasım 2017 18:45 18 kasım 2017 18:46


  4. acısından dertlerden dertlere koşturan fakat işinin piri olan marka. Tek eksi yönü çok pahalı olması.

  4 şubat 2018 21:14

  5. aft için kullandığım işe yarayan tek şey diyebilirim.

  yalnız dildeki aftlarda katiyen işe yaramıyor, söylüyorum ki biri bile çok kıymetli olduğundan (pahalı!) boşuna denemeyin. küçük dilde işe yarıyor ama tabi sürmek tam bir işkence (evet orda bile çıktı!)

  bir de kronik afttan muzdaripseniz sıradan diş macunlarının içindeki maddelere alerjiniz olma ihtimalini de göz önünde bulundurun, ben sensodyne'e geçtikten sonra neredeyse hiç aft çıkarmadım, stres, beslenme düzeni vs gibi bir değişiklik olmamasına rağmen.

  5 haziran 2018 15:40