yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  ozz

  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  1. Tüm sözlük üyelerine "ciciş" diyen yazar. hayır bu hakkı kim verdi ya da böyle bir hakkı olduğu kanısına nerden vardı o da ayrı bir merak konusu.

  Aylardır sözlüğe bir şey yazmıyorum sırf böyle ithamlar altında kalmamak için. Karışmayın artık kimin ne yaptığına. Sadece kendinizle ilgilenin yahu.

  21 ağustos 2016 14:38

  2. Arkadaşlar dediklerimin buraya çekilmiş olmasına gerçekten inanamıyorum. Öncelikle ben kimsenin şahsına ciciş demedim bunu bizzat üzerinize alarak kişisel hale getirmeyiniz. Amacım geri adım atmak değil, bizzat kendimi açıklamak. Buna tepki verildiği için de gerçekten açık yüreklilikle mutluyum çünkü önemli olan bunları bana söylemeniz değil tepkinizi göstermeniz (benim için).

  Klavye delikanlısı diyebilirsiniz çünkü benim gerçek hayatta neler yaptığımı nasıl yaşadığımı bilmiyorsunuz burada bunu demekte özgürsünüz. (Benim ciciş benzetmesinde bulunduğum gibi..) Keşke klavye delikanlısı olacak kadar iyi bir kalemim olabilseydi...

  Benim tepkim severek takip ettiğim platformda, genç neslin olduğu bir platformda en azından tepki esintileri görmek içindi. Tv yi açıyorsunuz karşınıza magazin haberleri yıllardır bu ülkede dedikodudan beslenen habercileri ve haberleri başka yerlere sürüklemeye çalışan medyayı görüyorsunuz. Sosyal medaya giriyorsunuz hala kendi reklamını yapan bloggerları görüyorsunuz. Bir sürü platforma giriyorum her yerde yalın sadece rakamlarla ifade edilen ölü haberleri... Herkes tepkisiz tüm dünya tepkisiz gibi! Kanım gerçekten damarlarımdan çıkıp gidecek gibi hissediyorum. Aslında haklısınız bu ne sizin ne benim görevim birilerinin bu görevi yerine getirip birşeyleri düzeltmesi gerekiyor. Ölmememiz için çalışması gerekiyor birilerinin. Ama hiç kimse yaprak kımıldatmıyor. Amacım sadece sizlerden tepki görmekti. Yazdığım hiç birşeyi silmeyeceğim. Tepkisini içinde veya dışa vurarak yaşayan herkese saygım sonsuz ama buraya yazarak ama buraya yazmayarak.

  Lakin koyun sürüsünün peşine takılanlara gerçekten saygım yok! Bu kadar nefret kan vahşet ortamında yaşarken hiç kimseye nefret söyleminde bulunmayacağım.

  Umarım herkes kalbindeki sevgiyi barışı böyle günlerde daha iyi hisseder.

  21 ağustos 2016 15:27

  3. kendi fikrini belirtmiştir elbette düşüncesine saygı duyarım ama kendi gibi düşünmeyen ya da tepkisini illa girdileriyle altını çize çize ortaya koymayanlara aynı şekilde kendisinin de saygı duymasını beklediğim yazar.

  düşünce özgürlüğü diyerek fikirlerimizi beyan ediyorsak , bu en başta farklı fikirlere açık olmayı ve saygı duyabilmeyi gerektirir.en basit bir sözlük ortamında biz bunu başaramazsak toplum geneline nasıl yayılır bu düşünce şekli tabii o çok daha ayrı konu ...

  21 ağustos 2016 16:09


  4. Olayın kişide meydana getirdiği duyguyu, dışarıya bir şekilde nefret olarak aksettirmesini doğru bulmuyorum ben. Yani burada insanlar bir şeyleri tercih edebilir ya da etmeyebilir. Kaldı ki, buraya kimin ne anlam yüklediği de kişiyi ilgilendirir süslü ile ekşinin amacı aynı değil mesela benim için. Gündemle ilgili burada paylaşım elbet oldu ama mesela böyle olaylar akabinde öncelikle ekşiye girerim ben. Burayı daha aktif kullanmama rağmen. Burası daha kendi kafasında adı üstünde "süslü" sözlük insanlar farklı anlamlar yükleyebilir. Facebookta, twitterda gösterdiğim tepkiyi ya da diğer sosyal mecralardaki tutumu buraya yansıtmak istemeyebilirim. Hoş orada da bir şey paylaşmak zorunda değilim, her neyse. İşte mevzuya olan genel duruşu bilmeden direkt buradaki nispeten konsept bir sosyal mecradaki tutumdan yola çıkarak koca bir genellemeye gidilmesi oldukça yanlış bir davranış. Tabii ki, senin sözlüğe bakış açın farklı olabilir, durum canını sıkabilir ama bu şekilde dile getirilmemeli. Her şeyin bir yolu yordamı var. Bu her iki taraf için de böyle karşımızdaki insanı tek bir entry ile bir kalıba sokmamak gerekiyor. Gerçekten bir şeylere canımız sıkıldığında, biz de sivrileşebiliyoruz en nihayetinde. Kutuplaştırıcı söylemlerin ceremesini çeken bir ülkede yaşıyoruz yine aynı kategorize edebilecek söylemlerin böyle bir sözlükte kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. Ne arkadaş bu girdiyi yazdı diye bordo klavyeli, ne de olayla ilgili tutumlarını sözlüğe aktarmamayı seçen insanlar ciciş mentalitesinde insanlar. Sadece bir iki entry üzerinden kimse kimseye bu kadar rahat sıfat üretmemeli bana kalırsa. Bir şey sana göre ya doğrudur ya da yanlıştır. Bu kadar basit.

  21 ağustos 2016 16:39

  5. kendisini anlıyorum ve benzer şeyleri bazen ben de hissediyorum. insan sevdiği sosyal medya platformundan bazı tepkiler bekliyor. üstelik bu kadar kültürlü bayanın olduğu bir platformdan

  ancak burası da böyle bir yer kabullenmek lazım. kafa dağıtmak için kullanılıyor daha çok. öyle olunca da insanlar kendilerini yaralayan şeyleri yazmak istemiyorlar.

  ayrıca klavye delikanlılığı yaptığını da düşünmüyorum bu kadar abartmayın

  21 ağustos 2016 18:37 21 ağustos 2016 18:42

  6. Kendisi üzgün parmaklarını bizleri bilgilendirmek , bizlere duyar aşılamak adına başlık açıp haber bulmakla heba ederken biz ciciş team olarak ne yaptık ? harıl harıl sevgili, güzellik, makyaj başlıklarını doldurduk . Biz ne kadar vicdansız ne kadar duyarsızız böyle kardeşlerim . şüphesiz cehenneme yaklaşıyoruz !!

  Yazarımız keşke daha ayrıntılı bir tanım yapsaydı acımızı tam olarak hangi sosyal platformlarda ne şekilde ne sıklıkla paylaşmalıyız ? Cümlelerin sonunda kaç ünlem kullanmalıyız ? yada kaç gün magazin izlemeyelim, süslü sekmesinde başlık doldurmayalım ? Ben ve ciciş kardeşlerime (gizlinot: on parmağın dışında elbette ) (gizlinot: ve kişisel değil bir topluluk olarak ciciş lütfen) yol gösterirseniz..

  Yazarımıza (no:303165) okumasını bu yaftalamayı yaptığı her bir yazar adına ben öneriyorum .

  Ve ayrıca birbirimizin duyar/duyarsızlık çizgilerini , acılarını yaşama şekillerini belirleyebiliyorsak şayet kendisinden şahsım adına girdilerinde ki duruşunu bozmadan ölen her bir can için yas tutmasını konudışı yada süslü sekmesinde tanım girmemesini duyarlılığını önümüzdeki 49 gün daha korumasını rica ediyorum .

  Bu üslup hoş değil değil mi ? Evet kesinlikle bizde ciciş denilince böyle hissettik .

  21 ağustos 2016 23:50