yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. kuaför ürünü satmaya çalıştıkça pahalı dememin üstüne fiyatı ona göre ucuz ama gene pahalı olan ürünü direttiğinde söylediğim cümledir. sonra yakamı bıraktı neyse ki

  dışarı çağırmayasanız diye söyleyenler de çoktur. gerçekten parası olmayan o yüzden bahane bulmamak yerine gerçeği söyleyen insanlar da vardır. 2. dediğim insanları severim dürüsttürler.

  en kötüsü de ona alın diye söyleyenler. utanmalılar

  6 şubat 2016 18:58

  2. Param yoksa kimseyle buluşmam dışarı çıkmam otururum evimde. Karşımdaki insana neden yük olayim ya . Ben kac yıllık sevgilim hesabin tamamini tek basina odeyince bile kendimi suçlu hisseden insanim. Öğrenci o da sonuçta. Para kolay kazanilmiyor kizlarciim.

  6 şubat 2016 20:12

  3. Benim bir arkadaşım vardı. Artık yok. Sorun da değil. Neyse. Bu kız sürekli parası olmadığı için ağlanırdı. Üniversiteye başlayalı daha 2 ay falan olmuştu o zaman. Yurtta kahvaltı ve yemek var diye benim cep harçlığım 250 tl. Bununla bir ay boyunca sosyal ihtiyaçlarımı gidermem gerekiyor bana da yetiyor. Burada da sorun yok. Neyse bu arkadaşım artık "çok açım ama param yok" seviyesine geldi. İçim sızlıyor ama borcunun arkasında durcak bir tipi de yok. Benim param da kısıtlı. Neyse sonra benden ya kanka ben sana veririm diyerek bir iki kere 5 tl aldı. Sonra da vermedi. Bakın küçük bir para gibi hatta çok küçük ama ben neyse ya şimdi yemiyim acıktım ama yurtta yemek var zaten diyerek beklerken o yurtta yemiyor dışardan yemek falan söylüyor. Eh ben neden elin kızının yemek lüksünü sağlıyorum? Sonra bir gün yine açım param yok diyordu çıkardım 50 tl verdim. Dedim al bunu sizinkiler yatırınca geri verirsin. Para büyük olunca ödemek zorunda kaldı tabi. Bir daha da istemedi benden para. Çok da severdim bakmayın. Ama para konusunda böyle salak bir kızdı.

  En en en nefret ettiğim şey geri vericem diye alınan paranın geri verilmemesi. Benden geri vermek üzere 10 kuruş da alsanız beklerim. Ama paranız olmadığına ve ihtiyacınız olduğuna inanırsam geri dönüşünü beklemeden tüm olanaklarımı da paylaşırım. Bi siz misiniz buranın çakalı?

  7 şubat 2016 03:56


  4. çok sık kullandığım bir cümle. yalan söyleyeceğime dürüstçe param yok bir dahaki sefere gelirim diyorum, ısrar edilirse de bir kez daha kibarca "yok ya bir dahakine kesin gelirim" diyorum ve kapanıyor konu.

  karşımdaki insana yalan söylemek, onu mahçup etmekten daha saygısızca geliyor bana zira yalan söylemek benim suçum,mahçup olmak ise onun kendi tercihidir. ben en azından üstüme düşeni yaparım bu durumda.

  dış çevrem için olayım bu.

  iç çevredeyse bu cümleye gerek bile olmuyor komün hayatı yaşıyoruz (ybkz: swh)

  7 şubat 2016 16:35

  5. bir mağazada çalışıyordum, yemek parası olarak multinet veriyorlardı, ben part time çalışıyordum, o zaman aylık 120 lira yatıyordu. sonra işe bir kız girdi, o da benim gibi part time çalışıyordu, evliydi benden sadece 3 yaş büyüktü. işe girdiği ilk gün başladı, param yok diye ağlanmaya, bir dur ya ilk günün daha noluyo ?. neyse onun da multineti vardı, ama her yemeğe çıkanın yanına yamanıp, yemekten dönerken kendi yediğini de ona ödetiyormuş ve bunu resmen yalvarma derecesinde yapıyormuş.

  bir gün çok yakın arkadaşım olan bir kızla çıktık yemeğe, benim vaktim bitti dönerken hesabımı ödemeye gittim, makine siparişe gitti, sonra ödeyebilirsiniz, düzenli müşterimizsiniz dediler, ben de beraber çıktığım arkadaşıma bıraktım kartımı sen dönerken benimkini de öde dedim, işe döndüm, 15 dk sonra bir telefon geldi arkadaşımdan, az önce bahsettiğim ağlak bedavacı arkadaş, benimkini de farahelsanın kartından çektir demiş, arkadaşım da sormadan yapamam öyle bir şey demiş, ben de hayır ödeme dedim, döndüklerinde arkadaşımın elinden kartımı alıp kendininkini de ödediğini söyledi arkadaşım, kartı da kız geri verdi, kendiminkini de çektiriverdim, sen öğrencisin, sana para lazım olmaz, ben evliyim, kızım var dedi.

  benim bildiğim öğrenciye sen öğrencisin para sana lazım olur denir ama neyse dedim, bir daha da benimle muhattap olmazsan sevinirim dedim, üff ne kıymetli paranız var yaa dedi, seninki daha kıymetli bence hiç harcamıyorsunz çünkü dedim, aradan bir ay falan geçti bu kızı işten çıkardılar performans değerlendirmesi düşük geldi diye, ondan sonra 4-5 ay boyunca sürekli mağazaya kızıyla gelmeye devam etti, her geldiğinde çocuk reyonunda ne kadar pahalı şey varsa alıyordu, meğer ilk 2 ay her geldiğinde aldıklarını mağazada çalışanları tek tek dolaşıp ablasını bunu kızıma alsana diye ikna etmeye çalışıyormuş, başaramayınca da kasiyer kıza kendine alıyormuş gibi yapıp personel indirimi yapsana şunlara diyip, 1 saat ikna etmeye çalışıyormuş, her geldiğinden en az 2 saat mağazada kalıyordu çünkü.

  7 şubat 2016 18:30 7 şubat 2016 18:31

  6. Son zamanlarda sinir olduğum arkadaşın sık sık kullandığı cümle. Param yok deyip kuaföre gidip alışveriş yapar. Param yok deyip taksiden aşağı inmez. Size param yok deyip gezmeye gelmeyip ona ısmarlayacağını bildiği arkadaşıyla gider. Param yok deyip saçma sapan oyuncaklar alır.

  Önce anlamıyordum salak gibi şimdi anlıyorum. Gel ya hallederiz dememiz için böyle yapıyormuş. Normalde ya ben çağırdım parasıda yok fazla deyip aldıysamda şimdi hayatta 5 liradan fazlasını ona harcamam. Yani parası var gayet. Ama yönetemiyor. E bu da onun sorunu. Sağlıklı beslenemiyorum çok istiyorum ama param yok deyip abur cubura cüzdanını boşaltmasından anlamalıydım.

  Kahve zincirleri dışında nereye çağırsak param yok. param olduğunda yapalım. E olunca başka şeye harcamasını gayet iyi biliyorsun? Daha da bir yere çağırmam.

  Bunu söyleyen diğer arkadaşlarımı tenzih ediyorum ama. Zorunda kalmadıkça (bahane üretmemek için) söylemez,kendisine ısmarlanmasını istemez öyle,elinde olunca da paylaşır kendisi almak ister. Bir öylesi var bir böylesi

  2 ocak 2017 23:22

  7. normalde paran var mı sorusunun cevabıdır en açık şekliyle. acil bir durum olur insan mecbur kalır belirtmek zorundadır param yok der bunu anlarım zaten. hepimiz insanız cebimizde banknotlarla gezmiyoruz ya sonuçta. yalnız bazılarını cidden anlamıyorum. karşısındaki kişi cebinde para var mı diye sormadığı halde param yok deniyorsa, hele ki iki lafından birinde para koparmak amacıyla bunu söylüyorsa ve bu artık bir alışkanlık halini aldıysa üzgünüm ama bende de hiç kredisi yok böylelerinin.

  param yok demişken aklıma geldi vaktiyle ev sahibimiz sürekli kiraya zam yapılacağı zaman param yok, bu kirayla geçiniyorum deyip bir güzel kendini acındırırdı. kadın öldükten sonra öğrendik ki bu evin dışında 7 tane daha evi varmış meğer, yıllarca bize garibanı oynamış. o yüzden bu param yok diyenlere bir türlü güvenemiyorum bu da böyle bir iz bıraktı bende.

  3 ocak 2017 00:22


  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar