yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (187)
  • medya (2)

  187. fala inanma falsız da kalma hesabı hepsini heyecanla okuduğum olaylardır.

  21 şubat 17:57

  186. Paranormal mı bilmiyorum ama Bir gün ormanda mantar topluyorduk. Kuşlar ötüyor. Sonra birden hepsi sustu ormandan çıt sesi çıkmadı. Ezan okunmaya başladı. Ezan bittikten sonra da kuşlar tekrar ötmeye başlamıştı. Etkilenmiştim

  2 ağustos 2023 23:14

  185. O zamanki sevgilimle (gizlinot: 2 yıl önceki) aramızın bozuk olduğu bi gece saat 2-3 falandır hüngür hüngür ağlıyorum. Tuvalete gittim, havlu kağıt aldım yüzümü gözümü silmek için, odama geldim kapıyı çektim, yatağa yattım uyumaya çalışıyorum ama ağlamamı durduramıyorum. Sonra birden şakkk diye odamın kapısı açılıp biraz ileri gitti. Kapı yeni kapılardan, daha önce hiç böyle bir şey yaşamadığım için anne?? Diye seslendim o mu açtı kapımı ağlamamı duyup diye, ses yok. Telefonun flaşıyla baktım kimse yok. Sonra gidip kapıyı sessizce kapatıp uyumaya devam ettim. O an hiç korkmamıştım. Kapıyı iyi kapatamadım da böyle oldu gibi bir açıklama getirdim kendi kendime ama 10 yıldır oturduğum evde ilk defa böyle bir olay oluyordu. Garip ama bu yaşadığım en az paranormal olaylardandı.

  2 ağustos 2023 22:19


  184. (bkz: Gece okunmaması gereken başlıklar )(bkz: Başlığı engelle )

  17 ocak 2023 01:59

  183. Enerjiye inandığım ve burada birçok kişi okuyacağından mütevellit fazla detay vermeden anlatacağım.

  Gece uyuduğum vakit bir üflemeye uyandım.Biri yüzüme efil efil üflüyor yatağımın sol tarafından,zaten diğer tarafım da duvar.Gözümün kenarıyla küçük bir kız çocuğu olduğunu görüyorum ya da öyle hissediyorum diyelim.Bir yandan da bu küçük kız dalga geçer gibi kıkırdıyor.Korkudan yüzüne dahi bakamadım.Hareket etmeye çalışıyorum ancak kitlenmişim,göğsümde bir baskı var sanki.Ne zaman ki bu kilit çözüldü o zaman kendime geldim.

  Üfleme mevzusunu evdeki sıcaklık,genleşme vs. olaylarıyla,hareket edememeyi uykuda yarı felçli olup aniden uyanınca hareket edememeye falan bağladım da o kızı ve kıkırdamasını bir halta bağlayamadım maalesef.

  16 ocak 2023 22:34

  182. Yarışmaya anaannemin artık moloz yığını olmuş eviyle katılıyorum.

  Yazları anaannemle birlikte kalırdım. Geceleri içerdeki odalardan garip sesler gelirdi. Anaannem ise süper soğukkanlıydı. Bana, yan taraftan geliyordur falan diye bahane uydurmak yerine alenen "Bu odaya gelmezler korkma" diyordu. Kimler anaanne?

  Zaman içinde ufak ufak arttı. Gece ansızın gelen ayak seslerinden, kapıyı açıp kapama(gizlinot: Baya eski bir ev olduğu için kapının kendine has bir sesi vardı) seslerinden ileriye gitti. Eşyaların yerini değiştirmelerle devam etti. Bazen bazı şeyler geceden sabaha kaybolur ve geri gelmezdi, bazen pat diye geri gelirdi. Ya ben, gece içilen suyun bardağını sabah makineye yerleştirdim?! Siz düşünün yani. Ama anaannemi anlamaya başladım, ufak ufak artan şeyler, senelerce süren şeyler alıştırıyor insanı kendisine. Ben de alıştım. Aynı soğukkanlılık... Bazen gelmez denilen odaya da geldiler. Saç çekmeler üst açmalar... Dönüp bakıyorsun kimse yok. Işık yakıyorsun kimse yok. Ne dediniz, genetik olarak şizofren miyiz? Belki de. Bu varsayım diğer kuzenlerin anılarını da açıklıyor. Dayak yiyenimiz var (gizlinot: Tebessüm)

  16 ocak 2023 01:41

  181. Bu konuda biraz fazla bilimsel düşünüyorum sanırım. Çoğu anlatılan fantastik olaylara inanmam, zaten genel olarak inancım yoktur.

  yaşadığım en paranormal olayı yaşadığımda 9 yaşındaydım.

  babamın babaannesinin öldüğü gece rüyamda cenaze günü yaşanacakların tamamını görmüştüm (annemin uykudan uyandırıp söylemesi, dedemlere gitmemiz, ninemin naaşının bahçeye konulduğu yer/an, insanların tepkileri, konuşmalar vs.)

  Hayatımda yaşadığım en garip gündü, o günün büyük bir kısmını bir cümle söyledikten sonra karşımdaki insanın ne söyleyeceğini bilerek geçirmiştim ve çok korkmuştum. O ara çok inançlı bir çocuktum, ailem dini eğitime (maalesef) çok önem verdiği için isyana benzer cümlelerle böyle bir durumu bir daha yaşamak istemediğimi hatırlıyorum.

  23 eylül 2021 15:55


  180. paranormal olaylardan ziyade enerjiye inanıyorum ama başımdan enerjiyle açıklayamadığım bir olay geçmişti. eğer bunu yaşadığımda biraz daha büyük olsaydım enerjiyle açıklayabilirdim ama o yaş pek uygun değil gibi.

  annem 20'li yaşlarında köyden İstanbul'a gelmiş, yani ailesinin çoğu köydeydi. Ben 11-12 yaşlarında odamda oyun oynarken bir anda kötü bir his doğdu içime, yatağımda cenin pozisyonunda yatıp ağlamaya başladım. annem gelip ne olduğunu sordu, "anne ailemizden biri ölecek, çok yakın değil(gizlinot: dedem olmadığını ima etmiştim) ama uzak da değil." dedim, bunu nasıl anladım ve neden söyledim bilmiyorum. annem tabii inanmadı, "kızım deli misin ya" falan dedi gitti.

  ertesi gün köyden aldığı bir telefonda amcasının öldüğünü öğrendik. toparlandık gittik köye, annemin amcasını defnettik, dayımın evinde taziye için gelen komşular vardı. benim içime aynı sıkıntı yine çökmüştü, gittim balkona oturup etrafı izlemeye başladım. daha az önce hareketliyken bir anda sessizleştiğimi ve daldığımı gören annem ne olduğunu sordu, "anne yine biri ölecek ama bu kez akrabamız değil, endişelenme." dedim. annem bu kez deli demese de yine inanmadı ama önceki tuttuğu için biraz şaşkındı da. ertesi günü köyden birinin silahla vurulup öldürüldüğü söylentisi yayıldı. sonra annem bu olayları yengeme anlattı, yengemin dangıl dungul bir yorum yapması beni sinirlendirdi, sanırım o sırada kendimi bu duruma (gizlinot: içgörü mü denir ne denir bilemiyorum) kapattım. istemiyorum artık bilmek gibi bi isyan ettiğimi hatırlıyorum. sonra bir daha başıma gelmedi.

  22 eylül 2021 23:18

  179. 15-20 kişilik bir grupla 1 haftalık kaçkar gezisi yaptığımız günlerden birinde, bir gece pokut yaylası'ndaki yayla evlerinden birinde kalırken aynı odada kaldığım kızla aynı rüyayı görmüştük. rüyayı şu an hiç hatırlamıyorum ama ürkütücü bir rüyaydı.

  21 eylül 2021 23:59 22 eylül 2021 00:00

  178. Yeterince paranormal olmayabilir ama bana garip hissettiren bir olaydan bahsetmek istiyorum.

  Yabancı kökenli, mistik şeylere ilgili (gizlinot: Bu tip şeyler nasıl izah edilir onu bile bilmiyorum) olan bir arkadaşım var. Adına X diyeyim.

  Geçenlerde girdiğim bir girdide yazdığım gibi birinin enerjimi çağırdığını, bana odaklandığını hissediyordum. (gizlinot: Girdime pek çok gizli mesaj ve birtakım şifreler eklemiştim aslında, o kişi okuduğunda şifreleri ve mesajları çözüp esas söylemeye çalıştığımı anlasın diye.) Bu durumu arkadaşım x'e anlattım. Benim için özel bir ritüel yapacağını, rehberlerimle iletişime geçeceğini söyledi. Bu tip şeylere inanmadığım için tamam dedim geçtim, konuyu 'ben böyle şeylere inanmam' diyerek uzatmadım bile.

  Sonra bu dediğini yaptığını söyledi, bir erkekle bir çeşit enerji anlaşmam olduğunu ve bu anlaşmayı bi şekilde bitirdiğini söyledi. İnanmadım. Hatta arkadaşıma bilerek bu kişinin kim olduğunu sordum. Verdiği cevap şuydu: 'rehberlerin bunu bilmene gerek olmadığını söyledi'

  Hiç inandırıcı değil di mi? Ben de inanmadım. Ama işe yaradı! Bir anda uykularıma sebep olan o enerji yoğunluğu, odağı ortadan kalktı. Ve arkadaşımın dediği şekilde oldu her şey.

  Şoku atlatamamam üzerine arkadaşıma sorular sordum, ne yaptın dedim. Verdiği cevap şu: "Tek yaptığım ilahi planda yoluna hizmet etmeyen her şeyden korunmanı istemekti. En yüksek yönlerinden tüm bunlara rehberlik etmesini istedim."

  Rehber dediği şeyler ise 'iyi yaşayan ve iyi ölen; iyi ve güzel atalarım' imiş.

  Tuhaf.

  3 eylül 2021 19:44