yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. eğer bilgisayardan veya tabletten okunacaksa pdf olarak indirmek uygun olabilir ama çoğu elektronik kitap okuyucu pdf dosyalarında sorun çıkarıyor. epub'a dönüştürmek zorunda kalıyorsunuz. bu cihazlar için epub tavsiye ederim. veya calibre (umarım yanlış hatırlamıyorumdur) gibi programlarla dosya dönüştürebilirsiniz.

  benim yöntemim istediğim kitapların adını yazıp pdf diye berlirtmek. çoğu okul kitabımı böyle bulabiliyorum. yalnız bazı pdf dosyaları yazdırmaya kilitlidir.

  benim özellikle baktığım bir site yok. aradığım kitap nerede çıkarsa oradan indiririm. bazen dosya olmadan bazı sayfalar çıkıyor ama onları da görmezden geliyorum.

  türkçe kitap olarak bir kaç kere buradan indirmiştim. http://indr.in/ekitaplar/

  ukte (yazar: sutlukahve)

  29 şubat 2016 23:50

  2. Kitaba dokuna hissede okumanın zevkini vermese de alana kadar bekleyemem dediğimde imdadıma koşan durum

  1 mart 2016 11:59

  3. Özellikle metroda, otobüste istediğim kitapları pdf olarak indirip telefondan okumayı tercih ettiğim için sevdiğim bir yöntem. Genelde evde okumakta olduğum kitap çok kalınsa pdfsini de bulup indirerek yanımda ağırlık taşımamış oluyorum.

  1 mart 2016 12:22


  4. Kafam kadar ekranı olan bir telefon kullanıyorum

  Bkz. Samsung note 4

  Aldiko uygulamasını da indirdim

  Fakat kitap bende öyle bir bağımlılık ki

  Tuğla kalınlığında da olsa çantada taşırım

  Evde bazen elimde olmayan, kısa öyküleri -en son yellow wallpaper ı mesela- telefondan okuyorum

  Kitaplarımı ankara dan istanbul a getiremeyince -çok az bir kısmını battal boy bavula doldurup getirmiştim, 50 kg tutmuştu, taksici bunun içinde ne var demişti şüphelenip- maliyet sebebiyle Kindle almayı düşündüm ama Kindle a vereceğim paraya istanbul da kitaplık oluşturmak daha mantıklı geldi

  Fetiş boyutunda edebi eser zaafım var

  Okunmamış küçük bir koli dolusu -her hafta bir tane gidiyor- kitabım olmasına rağmen buradaki kitap çekilişine katıldım, allah affetsin (gizlinot: asdgasfg), neyse ki çıkmadı

  Amma çenem düştü

  özetle tanım, sadece kısa öyküler için gerçekleştirdiğim eylemdir

  1 mart 2016 12:48 1 mart 2016 12:50

  5. yüksek lisansa başladıktan sonra tonlarca çıktıyı oradan oraya taşımaktan bıktığım için - bir de taşınırken karşıma çıkan benim boyumda kitap kolileri -dijital ortama geçmeye karar vermemle başladığım eylem. ancak ben mümkünse pdf yerine epub formatını tercih ediyorum; bol görselli, tablolu metinlerde ise mecbur pdf.

  ben de eskiden canlı kanlı kitap okumak gibisi yok diyordum ancak şimdi fikrim tamamen değişti. her yere tek bir tabletin ya da kitap okuyucunun taşınmasıyla istediğin kadar kitabı, kaynağı yanında taşıyabiliyorsun. yeterince ağır olan çantama bir de kitaplar eklenmiyor artık.

  bir de ben kitaplarıma çok kutsal varlıklar olarak bakarım, "aman kıvrılmasın, karalamayayım" diyerek. asla altını çizmem ya da üstüne not almam. dijital ortamda bunların hepsi mümkün, hunharca not alabiliyorum üstüne ve aldığım notlar bana topluca aktarılıyor. özellikle ingilizce kitap okurken sözlük kullanabilme kolaylığı için mükemmel.

  kim tıklım tıklım metroda, metrobüste kalın kitapları (hatta herhangi bir kitabı) kolayca okuyabilir bilmiyorum ama dijital olunca okunuyor.

  hala matbu kitap okuyorum tabi ama o "kitabın kokusu olmadan olmaz" romantizmini geride bıraktım. şu an daha işlevsel yaklaşıyorum, kitabın amacı daha ön planda artık.

  1 mart 2016 15:52 1 mart 2016 15:58

  6. Ülkemizdeki kitap fiyatlarının çoğu öğrenci bütçesine uygun olmadığı için istemeyerek de olsa yaptığım şey. Bu demek değil ki kitap sayfalarını karıştırmayı, notlar almayı sevmiyorum. Kendi adıma konuşmak gerekirse ingilizce romanlara 40-50 lira vermeye gücüm yok. Çoğu ingilizce klasik bu fiyatlar arasında ve indirime de girmiyor. Derslerimde bu romanlardan sorumlu olduğum için her dönem 5 ayrı romana 200 lira civarı para veremiyorum ve pdfini indiriyorum. Ara sıra indirim yapsalar, bir alana bir bedava gibi kampanyalar yapsalar hem okuma oranı daha çok artar hem de pdflere yönelmemiş oluruz.

  1 mart 2016 16:12

  7. https://tr.pdfdrive.com/ Sitesinden bir çok kitap bulup indirebilirsiniz. Sayfalar ekrana tam sığacak ve okunacak şekilde düzenlenmiş. Ben çok sevdim.

  12 mart 2019 00:50


  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar