girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

1. bebek bakım ürünleri üreten bir alman markası.

özellikle pişik kremlerinin kokusu harikadır. çocukluğu hatırlatır.

15 haziran 2014 13:47

2. Annem hep almanyadan getirirdi. Metal kutulu kremlerine bayılırdım. Keşke türkiye'de de satılsalar.

15 haziran 2014 14:23

3. almanya'dan bana hediye olarak gelen mucizevi krem.

hem losyonunu hem de bebekler için pişik kremini kullanıyorum. cilt uzmanları tarafından cildimdeki geçmeyeceği söylenen lekelerimi geçirdi. pişik kremi kıvamı çok yoğun beyazlatıcı etkisi çok güçlü olduğu için bana çok iyi geldi. zaten almanya'da mucizevi krem olarak kullanılıyormuş. gerçekten de öyle.

2 ocak 2015 19:05


4. teneke içindeki pişik kremi adeta mucizevi ne amaçla sür işe yarıyor yogun yapılı beyaz bir krem kokusu pek hoşuma gitmiyor ama bu kremi kullanmama engel değil ağrılı sivilceme sürüyorum bir gece de indiriyor sivilce izini geçiriyor topuklarım aşırı çatlaktı bu krem aklıma geldi sürdüm yumuşacık yaptı aynı şekilde dudaklarıma yatmadan önce sürüyorum gün içinde dudaklarım hiç çatlamıyor yaralardaki etkisini söylemek bile istemiyorum elimi dipten kessem bile 2 günde geçiriyor daha anlatsam anlatırım alın aldırın süslüler bu kremin niye ünlü olmadığını anlamıyorum mümkün olsa kalbime bile sürücem ordaki yaraları da geçirsin diye asdfadf

Edit: bir ekşi sözlük yazarının dediklerini buraya yapıştırıyorum :

kendisi bir krem değil, bir mucizedir. sadece pişiğe değil, yanık hariç her derde devadır(yanıkların yağlı kremlerle kapatılması tehlikelidir, yapılmamalıdır, yapmayınızdır). gelin böyle anlatayım.

- eliniz kesildi, düşüp dizinizi parçaladınız, dirseğinizi bir yere sürttünüz. çare penaten. üstünü bir güzel kapatıyorsunuz yaranın, en derin yara bile 3 güne iyileşiyor.

- roaccutane kullanıyorsunuz. dudaklarınız coğrafik harita gibi olmuş, fay hattı geçmişçesine yarık yarık ve siz güldükçe yeni yeni yarıklar açılıyor. dudak kenarınızdaki iğrenç yarıklardan ötürü ağzınızı açıp yemek bile yiyemiyorsunuz.

penaten'e danışın. gece yatmadan bir güzel dudaklarınızı penatenle kaplıyorsunuz(bembeyaz durduğundan biraz korkunç gözüküyor). sabaha o dudaklar adeta ipek gibi pürüzsüz oluyor.

- dudağınızın üstü şişti, kesin uçuk çıkaracaksınız. pis bir sızı var. devayı penaten de arayın. sürüyorsunuz üstüne, sabaha kadar iyileşiyor.

- bir boynuz gibi sivilce yapmış bünyeniz alnınıza. penateni hafifçe üstüne dokundurun, bir bakıyorsunuz sivilce sönmüş.

- cildiniz soğuktan norveçli balıkçıların cildi gibi olmuş. hayır, tabi iki nütrigina kullanmayacaksınız. ince bir tabaka halinde penaten'i yüzünüze, ellerinize yedirerek dışarı çıkacaksınız. ne cildiniz kuruyacak, ne de çatlayacak.

- dirsekleriniz sürekli bir yerlere dayamaktan karamış ve kırışmış. penaten kutusunu açıp, bir güzel sürüyorsunuz. iki hafta içinde mis gibi oluyor dirsekler.

penaten, sürüm sürüm sürünebileceğiniz, güzel bir kremdir. bereketlidir, ucuzdur. bir alman mucizesidir.

25 mayıs 2017 00:52 25 mayıs 2017 09:36

5. Ananemin ilk yatalak kaldığı yıl yatak yaralarına çözüm bulamazken almanya da yaşayan bir tanıdığımız sayesinde tanıştığımız mucizevi krem. Bu kremle tanıştığımızdan beri ananemin yatak yarası olmaması sebebiyle bizim için değeri büyüktür.

25 mayıs 2017 08:59