yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (77)
  • oylar (27)
  • medya (2)

  1. Alıp almamakta kararsız kaldığım, internette hakkında yeterli bilgiye ulaşamadığım, süslülerin tecrübelerini merak ettiğim, evde kendi kendine uygulanabilen epilasyon aleti.

  1 eylül 2014 09:45

  2. muhtemelen 1-2 aya alacağım alet. evet pahalı ve evet kalıcı çözüm sunmuyor.

  bir kaç seans yapıp tüyleri yok ettikten sonra tekrar çıkmalarını önlemek için 1-2 ayda bir tekrarlamanız gerekiyor.

  artıları:

  ağda gibi acısı yok (öyle söyleniyor), her yerin yapış yapış olma ihtimali yok, temiz iş, tüyler inceliyor, batık sorunu olmuyor. bacaklar her şekilde pürüzsüz oluyor. yapmanız gereken şey ince ve yavaş çıkan tüyleri 1-2 ayda bir defa susturmak.

  pahalı ama 100.000 veya 150.000 atışlı olduğu için alet en az 5 sene kullanılabilir. yani senede 200 lira filan cebinizden gider. her ay ağdaya gidiyorsanız karda sayılırsınız.

  eksileri:

  kalıcı değil. tüyler açık renkse görmüyor. sarışınlara göre değil. alet pahalı.

  aldığımda bacaklarımın fotoğrafını çekip etkilerini göstermek için internete koymayı düşünüyorum. evet kıllı bacağını internete koyacaksın deselerdi inanmazdım.

  19 eylül 2014 20:22 19 eylül 2014 20:23

  3. modern ağda denilebilecek cihaz. Evet lazer epilasyon kılları tamamen yok etmez; bölgelere göre başarı oranı maksimum yüzde 90 ile sınırlıdır; fakat bu cihazda bu kadar bile başarı elde edilmez; edilemez. Kullanılmadığı zaman tüyler eskisi gibi çıkar. Düzenli kullanıldığında ise tüylerin çıkış süresini uzatır; o kadar. IPL ile lazer epilasyon arasındaki fark da budur zaten. Bu arada tüylerden kesin kurtulmayı sağlayan FDA'nın da hemfikir olduğu tek yöntem İğneli epilasyondur. O da geniş yüzeylerde zahmetli ve her türlü de acılıdır tabii. (gizlinot: işin ehli insanlar tarafından yapılmazsa )(gizlinot: bir de leke vs sorunu var) (gizlinot: iğneli epilasyon için tabii) (link: http://www.bakimblog.com/2015/01/philips-lumea-tuy-alma-sistemi-nedir-ne.html burada ) yazmıştım ayrıntılı olarak.

  19 eylül 2014 22:14 7 mayıs 2015 14:08


  4. Bir aya kadar almayı planladığım artık ağdadan da epilasyon aletinden de batıklardan da jiletten de gına gelen bünyeme iyi geleceğini düşündüğüm ürün. Düzenli ağda yapayım diyorum batıklardan illallah geliyor ayrıca cildim fazla hassas sivilceler oluşuyor. Beyaz tenli olduğum için jilet zaten işe yaramıyor. Dışarıda lazer yaptıracak kadar da param yok öğrenciyim sonuçta. İki ayda bir yapmak bana oldukça iyi gelecek diye düşünüyorum

  Bir aksilik olmazsa diğer ay bu tarihlerde sahip olduğum ürün olacak kendileri umarım beklentilerimi karşılar

  11 şubat 2015 12:19

  5. Kesinlikle ve kesinlikle herkese önerdiğim hayat kurtarıcı alet! 2 seansta resmen seyrekleşti tüylerim. Ve dışarda gittiğimiz lazer salonları gibi kısık ayarda tutup müşteriyi daha çok getirtip daha çok para kazanma mantığı yok derecesini sen ayarlıyorsun.

  24 şubat 2015 02:17 ed.8 mart 2015 01:01

  6. az önce (gbkz: duygu özaslan) youtube kanalında sevgilisinin de yer aldığı bu aleti tanıtan reklam videosunu yayınlamıştır. Video bence iticiydi. Ancak, ürün şöyle süper böyle mükemmel gibi ekstra abartılı cümleler sarf etmediği için de bir yandan hoşuma gitti.

  17 nisan 2015 11:12 ed.17 nisan 2015 23:53

  7. Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Koltukaltı gibi ten rengi ile tüy renklerinin farkının en fazla olduğu yerlerde sonuç harika. İlk kullanımdan itibaren fark çok bariz belli oluyor. Bozuk para büyüklüğünde kel bölgeler oluşturuyor. Buğday tenli olduğumu ve cihazı 3. seviyede kullandığımı belirtmek istiyorum.

  Ancak bir diğer yandan kol gibi ince tüylerde seviye 4 olsa bile bence çok yetersiz. Sürekli epilasyon aleti ile ayda yılda bir temizlediğim kollarımı iki haftada bir jiletlemek biraz garibime gidiyor. Biraz can yakıyor ve kollarımda memnun kalmadım.

  Bacaklarımda ise ben mi uygularken kaydırıyorum bilemedim sanki yol yol azalıyor tüyler. uzun uzun boşluklar oluştu ama bir kısım hala güçlü.

  Eğer tüyleriniz teninize göre oldukça koyu ise düşünmeden alın, uzun vadede büyük kolaylık. Ama renkleri açık ise bir kere daha düşünmekte fayda var bence.

  Bir de küçük not, eğer vücudunuzda dövme var ise yanlışlıkla bile gelmemesine dikkat edin. Denendi ve onaylandı ki 3x3 cm'lik minik bir dövemeye yapılacak bir atış, resmen dövmenin olduğu gibi şişmesi, etrafındaki derinin kıpkırmızı olması ve iki-üç gün geçmeyen, gece uyutmayan yanık gibi sızlamaya sebep oluyor.

  17 nisan 2015 13:30


  8. 3-4 aydır kullandığım ürün. 3. Ve 4. ayarda yaptığım halde (gizlinot: )Canım birazcık tatlı olabilir :) tüylerim baya seyrekleşti ve çıkma süreleri oldukça uzadı. Kısacası aldığım için pişman değilim ağda ile uğraşmak istemeyenler için iyi bir çözüm olabilir.

  7 mayıs 2015 23:57 7 mayıs 2015 23:58

  9. bu paraya gidip onu alana kadar lazere giderim. zaten gidiyorum. 1300 liraya bıyığıma kadar yaptırıyorum. bir kere bana hiç güvenilir gelmiyor. lazer midir ışık mıdır nedir ? riski ne derecedir ? doktorlara gidip lazer yaptırmak varken neden kendimi riske atayım ? ya derim yanarsa gibi bir ton soru olduğu için eve asla sokmayacağım alettir.

  lazere (epilasyon merkezine değil, uzman cilt doktoru olan bir merkeze) gidin daha iyi

  8 mayıs 2015 13:03

  10. kullanım koşullarına birebir uyulduğunda, 1 ayda tüyleri gözle görülür derecede incelten ve çıkma sürelerini uzatan üründür. ten renginize uygun seviyede kullandığınızda vucüdunuzdaki en hassas deriyi bile tahriş etmez.

  8 mayıs 2015 14:53