yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (1)
  • medya (1)
  5

  1. Süslüler Philips Lumea Prestige Bri950/00'ı 07.12.2021 tarihinde kendi sitesinden ilk alışverişe özel %15 indirimi ile birlikte 3.152 liraya aldım. Ürün kendi sitesinde bir gün sonra yaklaşık 5 bin lira gibi bir fiyattan satılmaya başladı. Ürünü bir iki sene önce alanların fiyatlarını duydukça aldığım fiyatı pahalı, sonraki alacakları düşününce uygun buluyorum. Malumunuz kur etkisi =)

  Ürünü anlatmadan önce lazer geçmişimi anlatmak istiyorum. Beyaz tenli, koyu kıl/tüylere sahibim. Koltuk altı için 8 seans, genital ve bacak için ise 6 seans alexandrite lazere gittim. Koltuk altımda üç beş tane kalanlar oldu. Genital ön bölge baya baya temizlendi, alt kısımların bitmeye pek niyeti yok gibi. Bacaklarımda batıklardan kurtuldum, kalanlar çok ince. Sonuçtan memnun kaldım. Gittiğim güzellik merkezinde bacaklarım için bundan sonra diod yapabileceklerini, genitalde de alt bölgelerde alexandrite'e devam etsem bile asla bitmeyeceğini öğrendim. Bu bölgeler haricinde, üst kollarımda ince rengi tam siyah olmayan tüylerim ve belimde, sırtımın ense ile bitişik olan yerlerinde kahverengi / siyah tüylerim vardı. Bunlar için sadece diod yapılabileceğini ve asla tam olarak dökülme olmayacağını, yıllarca lazere gitmem gerektiğini söylediler. Kalıcı olarak kurtulamayacağım tüylerim için hem dünya para hem de baya zaman ayırmak bana saçma gelmeye başladı. Lumea'yayı daha önceden duymuştum ve detaylı araştırmaya başladım. Kullanıcıların yorumlarını okudum. Modern ağda olarak geçen, kıl köklerini incelten ve bitirmese de uzun süreli kıl köklerini uyutan bir ürün olduğunu bilerek aldım. Benim gibi lazere uygun olmayan bölgelerde tüylerinden rahatsız olanlar ve lazere gidip kalan tüyleri olanlar için uzun vadeli (ürünün ömrü 400 bin atış, yaklaşık 5-6 yıl oluyor) bir çözüm olur diye düşünüyorum. Hiç lazere gitmeden kullananların da yorumları gayet olumlu bence.

  Üründe beş seviye var, cilt tipinize göre uygun seviyeyi cihaz kendi algılabiliyor. Hızlı sonuç almak için devamlı olarak 4-5 seviye kullanmayı düşünüyorum. Büyük bölgelere çalışacaksanız kablosuz kullanmanızı önermiyorum. Ürünün şarjı büyük bölgelerde 4-5 gibi yüksek seviyelerde çabuk bitiyor. Kablolu kullanım aynı zamanda daha hızlı atış yapmanızı da sağlıyor. Kablosuzda atış araları üç sn iken, kablolu kullanımda bir saniyeye düşüyor. Yüz için ayrı bir başlığı var. Yüzüm için de kullanmayı planlıyorum ancak henüz cesaret edemedim. Uygulayacağınız bölgeyi jiletle veya ağdayla temizlemeniz gerekiyor. Ağdayla alınca 24 saat beklemeden işlem yapamıyorsunuz. Ağdayla uğraşmak istemediğim için jiletle tüylerimden kurtuluyorum. Son olarak, ürünün kendi telefon uygulaması da var. Uygulamada, püf noktalar, uygulama takvimi oluşturma gibi özellikler mevcut.

  Ürünü belirlenen periyotlarda kullandıkça bu yazıyı sonuçları değerlendirmek için editleyeceğim.

  11 Aralık 2021: Tüm kol, karın ve göğüs arası bölgeme 5 derece uyguladım. Ürün pratik, ancak kaydırmaları dikkatli yapmanız gerekiyor. Aralarda atış yapmadığınız bölge kalabilir, en mantıklısı beyaz göz kalemiyle çizerek bölge bölge atış yapmak. Bir sonraki uygulamada bu şekilde yapmayı planlıyorum. Uygulamayı yaparken acı değil, sıcaklık hissettim. Tüm iki kolu yedi dakikada, karın ve göğüs arası bölgesini ise beş dakikada tamamladım. Hafif bir kızarıklık oldu, ancak kısa süre sonra geçti. Uygulamadan sonra atış yaptığım bölgelere koruma amaçlı güneş kremi sürdüm. Kollarım ve karnım daha önce lazer uygulanmayan bölgeler olduğu için dökülme ve çıkma sürelerini oldukça merak ediyorum.

  12 Aralık 2021: Annemin üstün yardımlarıyla en çok istediğim bölgeye yani bel ve sırt bölgesine uyguladık. Sonra bir cesaret geldi, yüzümde bıyık ve saç faullerinin olduğu bölgelere de uyguladım. Biri elimden alsın şu cihazı.

  26 Aralık 2021: Bugün ikinci uygulamaları yaptım ilgili bölgelere. İlk uygulama sonuçlarını bölge bölge yazacak olursam;

  - kollarda işe yarıyor. özellikle alt kol bölgem ilk uygulamadan sonra bir güzel döküldü. üst kol bölgemdeki tüyler zaten cansızdı daha da cılızlaştı. ikinci uygulama sonucunu daha da merak ediyorum.

  - karın ve göğüs arası sonuçları mükemmel diyebilirim. hiç çıkmamış olması dökülmeden mi uyumadan mı anlamadım ama tertemiz görüntüsü takdire şayan.

  - bel ve sırt bölgesi (annemin incelemelerine göre diyeceğim çünkü ben kısıtlı bir bölgeyi görebiliyorum=)) sonuç veriyor, çıkanlar çok cansızlaşmış ve güzel bir bölümü de çıkmamış dedi annem.

  - yüz bölgesinde şimdilik işe yaramıyor (daha umut içeren bir cümle olsun dedim)

  11 aralık 2021 17:26 26 aralık 2021 11:29

  5

  2. 15 Ocak 2022: Yıl sonu iş yoğunluğumdan dolayı bir hafta gecikmeli (8 Ocakta yapmış olmam gerekirdi) üçüncü uygulamaları yaptım. Son iki uygulamamda beş derece (son derece) seçerek yapıyorum tüm bölgelerde.

  En yüksek derecenin tek olumsuz tarafı başlık ısınınca anlık acıtması, dayanılmayacak bir acı değil.

  Uygulama yaptığım bölgelerin son durumlarına gelecek olursak:

  Kollar: Geri çıkanlar baya baya azaldı. Benim için önemli olan kıl köklerinin belli olmaması ve pürüzsüz görüntüyü yakalamak. Üçüncü uygulamadan sonra bu hedefime yaklaştım diyebilirim.

  Bel-sırt bölgesi: Canım annem sayesinde buradaki tüylerim de çok ama çok azaldı. Bel kısmında yer alan tüyler daha yoğun olduğu için geri çıkanlar en çok bölgede dolayısıyla. Ancak çıkanlar cansızlaşmış annemin dediğine göre.

  Karın-göğüs arası: İkinci uygulamadan sonra en rahat ettiğim bölgeydi zaten. Üçüncü uygulamayı yaparken jiletleme yapmadım bile. Bu kısımdaki tüyler zayıf olduğu için daha etkili olmuş olabilir.

  Yüz bölgesi: Saç faullerimden bıyık dahil olan alana kadar yapıyorum. Diğer bölgelerin aksine yüzüme her hafta uygulama yaptım, geri uzamaları çok hızlıydı çünkü. Bu son uygulamadan sonra yavaşlamaya başladı.

  dün 14:24