yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

  1. (gbkz: aysun karaalioğlu)'nun blogunda gördüm, ilgimi çekti. bir tür gıda testi. gerisini onun blogundan alıntı yapayım:

  "gıda intöleransı tam olarak neydi, yani alerji gibi bir şey mi? Cevap şöyleydi: Vücudumuz zaman içinde bazı gıdalara intolerans geliştirirmiş, yani bir çeşit duyarlılık. Bu gıdalara karşı bir çeşit savaş açıyor ve antikor üretmeye başlıyor. Alerji de benzer bir tablo farkı ise, Vücudumuz alerji olduğumuz ürünlere iga antikoru üretiyor ve sebep olduğu belirtileri hemen ortaya çıkarıyor (kızarıklık şişme öksürme kaşıntı vs) intölerans geliştirdiği gıdalara ise igg antikoru salgılıyor ve belirtileri 3-4 gün sonra görülmeye başlıyor. Başlıca semptomlar kronik yorgunluk, bağırsak ve mide problemler, metabolizmayı yavaşlatma dolayısıyla obezite ve kilo verememe, deri ve cilt problemleri, migren, romatizma, kas ve eklem problemleri..."

  devamı için link: http://www.aysstyle.com/2014/12/gida-intoleransi-testim-pinner-test.html#more

  Ayşe arman'ın bu konudaki yazısı da şurada: (link: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/15199563.asp seks kadar zevk aldığım bir şeyi elimden aldılar)

  hamiş: biraz daha araştırınca diğer adının york testi olduğunu da öğrendim.

  http://yalansavar.org/2012/02/19/gida-alerjisi-gida-intoleransi-ve-gercekler/

  3 aralık 2014 18:12 3 aralık 2014 18:16

  2. Arkadasimin annesi diyetisyeni tarafindan 1 hafta marulla sinirlandirildi ve kadin bir haftada 3 kilo aldi. Test sonucuyla marula hassasiyeti oldugu goruldugunde kilo vermesi duzene girdi. Hassasiyeti oldugu besinleri tuketmediginde daha mutlu oldugunu soyluyormus. Kilo vermek isteyenler icin ilk adim olabilir.

  18 kasım 2015 23:42

  3. Adnan Oktar müritlerinden Ferit Erdem Rahvancı nın sahibi olduğu marka. olay şöyle ı 2009'da "Yorktest" adlı gıda intolerans testinin türkiye temsilciliğini almış, yıllarca sahte raporlar hazırlayarak müşterileri ve firmayı kandırmış. başka bir firma bunu kendi adına tescil ettirip para talep edince bu da pinner test adında yalandan bir marka oluşturup yurt dışından gelmiş gibi pazarlamaya başlamış. söylemeye gerek var mı bilmiyorum ama test sonuçları tabiki doğru değil ve defalarca şikayet edilmesine rağmen bir işlem yapılmamış. en kötüsü şu (link: http://pinner.com.tr/gida-intolerans-testi-yaptiran-unluler/ linkten) görüldüğü üzere bayağı bir ünlü bu testin reklamını yaptı, hatta vloggerlarda bile görmüştüm.

  (link: https://www.haberturk.com/yazarlar/fatih-altayli-1001/2060314-adnan-oktarin-firildak-isleri kaynak)

  16 temmuz 2018 12:42 16 temmuz 2018 13:33


  4. Böyle saçma salak şeylere, bilmediğiniz laboratuvarlara ve insanlara para vermektense, tam teşekküllü bir hastaneye giderek gıda alerjisi testi yaptırıp, net sonucu alerji doktorunuzdan da öğrenebileceğiniz, fikir danışabileceğiniz, en azından karşınızda tıp eğitimi almış bir muhattap bulabileceğiniz hede. 

  bir ürünü ne zaman ünlüler sosyal medyada paylaşmaya başlasa soğurum zaten, o ünlüler de gözümde “fikrine güvenmeyecek insan” kategorisine girerler.

  bu pinner test de bir çeşit sazan avı bence. Tıpkı seneler önce olan güç bilekliği zırvası gibi, takmayan kalmamıştı bir dönem. 

  Gıda testiymiş, bilmem ne. Janjanlı olsun, dikkat çeksin diye kırk yıllık alerjinin adı “intolerans” olmuş. intolerans nedir, hassasiyettir, hassasiyet niye oluşur, vücudunuzun kabul etmediği veya işleyemediği bir maddeye maruz kalmışsınızdır. yani vücudunuzda alerjik tepkime oluşturan birşeyler vardır. tabii bunu “gıda alerjisi testi” diye paylaşsalar millet “ben alerjimi niye size test ettireyim, doktora giderim.” Der.

  Anadolu çocuğu bunları yemez. Hayır işin kötüsü ünlü listesinde 2 eski arkadaşımı gördüm, kansızlar ya reklam için bir ciğerleri kaldı satmadık. 

  16 temmuz 2018 13:41

  5. Şu testin reklamını yapmayan ünlü ,blogger kalmadı neredeyse. Hadi onu da geçtim diyetisyenler bile bunun reklamını yaptı.sen bir hekimsen/uzmansan bir şey öneriyorsan hiç mi ardına arkasına bakmazsın akıl almıyor. Zehra Bora’da da görmüştüm hikaye atarken kenardan köşeden bu testin paketini gösteriyordu. Tabiki de dediğim gibi bir tek o yok ama bu kadar göz önünde olup, güven oluşturan kişilerin bilmeden de olsa buna alet olması üzüyor. Burada en büyük sorumluluk sağlık bakanlığındadır. Verilen izinler hakkında umarım soruşturma açılır. yazık.

  Tanım:Adnan Oktar ve müritlerinin intolerans testi yaptığını söylediği palavra şirketi

  17 temmuz 2018 19:35