yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (4)

  1. öykü serter de bu köpek tarafından ısırılmıştı. çeneleri kaç ton basıyordu unuttum fekat bi boşluk anına gelip, bi kadını ısırılmasının görüntülerini izlemiştim. kadının çığlıkları. hele çocuğun biri, erkek gücü anam. pitbulu boğmuştu. ne diyem. çocuk cesareti diye buna deniyor herhalde. ağızlık mı derler ne derer bilmyorum ama ondan takılması şart. laboratuar ortamında mı oluşturulmuş, öyle duymuştum. olmamış bu köpek.

  ha bir de kel bi ünlüdür kendisi. nedense tek başına şarkı söylediğine pek şahit olmadım. ama kime feat yapmışsa hoş şeyler çıkıyor. kliplerdeki karıları nerden buluyorlar diye sormadan edemiyorum. sürekli popo. anladık brezilya, popo.

  14 ekim 2014 01:19

  2. benim gözümde "sefa pezevengi" tanımının sözlükteki karşılığı olan adam. ifrit oluyorum buna da.

  ya cidden adamda pezevenk tipi var ya inanılır gibi değil...

  11 aralık 2015 22:31

  3. birçok önyargının aksine bir girdi olacak bu. bir adet 14 yaşında rednose pitbull ile yaşıyorum. kendisi ile tanışmamız 11 yaşındayken oldu ve aynı eve girmemiz ise 13 yaşındayken. kendisi kesinlikle ama kesinlikle ömrümü geçirmek isteyeceğim bir köpek. evde iki kedimizle uyum içerisinde yaşıyor. asla eve zarar vermez. eve gelen misafir çocuklara ise yapmadığı şebeklik kalmaz. bizi üzen tek yanı kendisinin aşırı hassas karaciğeri. bu sebepten aşırı dökülen tüyleri ki bunu asla dert etmiyorum. yani burada da veya internette gördüğünüz o köpeklerin tek sorumlusu sahipleri. her köpeğin içinde potansiyel var. golden'ın içinde bile potansiyel canavar potansiyeli var. önemli olan tek şey sahip. hiçbir zaman köpekten korkmayın sahibinden korkun.

  21 eylül 2018 17:15


  4. 1 hafta önce 2 aylık simsiyah bir pitbull kurtardım. dişi ve henüz küçük olmasına rağmen güçlü olduğu için sahibi kulaklarını ve kuyruğunu kestirip dövüştürecekmiş, bunu duyunca delirdim tabi. hemen arkadaşımı araya soktum ve köpek şuan bende kalıyor.

  demek istediğim bir şey var. şimdi, sahibi bu köpeği dövüşçü yetiştirmek için 1 aylıkken başlamış dövmeye, mesela köpek mama yerken bile vuruyordu hırçın olsun diye. bu yüzden bana geldiğinde biraz agresifti, benim köpeğime atar yapıyordu küçücük boyuyla.

  köpekler konusunda bilgiliyim o yüzden kontrolü hemen elime aldım ve ödüllendirme yöntemi ile eğitmeye başladım, bu arada tabi ki bana itaat etmesi için eğitim de verdim. hayır, otur, bekle, öpücük, pati ver gibi şeyleri öğrettim.

  sahibi dövüp sonra mama verdiği için mama konusunda sıkıntı yaşadık çünkü dayak yemekten korktuğu için hemen mamaya saldırıyordu, ben mamayı kabına koyarken oturup beklemesini öğrettim, şimdi sakince bekleyip öyle yiyor. kimsenin onu mama için dövmeyeceğinin farkında.

  şuan tüm bunları yazarken kucağımda bir pitbull yatıyor. o kadar masum bir yüzü var ki durup durup ısırmak istiyorum. hayatımda gördüğüm en oyuncu köpek, bir anda zıplayıp evde koşuyor, kendi kendine oyun oynuyor, gaz çıkarıp sonra çıkardığı sesten korkup ağlıyor(gizlinot: salak ya :d) çok korkunca ayaklarımın arasına saklanıp diğer insanlara öyle bakıyor.

  önceden de biliyordum ama artık eminim, bir pitbull saldırgansa kesinlikle sahibinden dayak yiyordur. bu köpeği kucağımda veterinere sonra çıkışta pazara götürdüm. pazarda ki her adam istisnasız bu yaşta bu köpeği dövmeye başlamamı yoksa beni dinlemeyeceğini söyledi. aksini söyleyip hepsine tek tek anlattım, pitbull dövülmez dövülürse agresif olur, halbu ki sevildiklerinde o kadar haylaz o kadar sevecenler ki... yok ama onlar hırçın ve güçlü köpek istiyorlar, o canın bir kıymeti yok, ellerinde süs gibi gezdirip millete hava atmak, korkutmak istiyorlar. çünkü bir köpek ne kadar güçlü ve korkutucu ise egoları o kadar tatmin oluyor.

  arkadaşım pitbull bakıyor, bir kez elini kaldırıp vurmadı o köpeğe. huyunu suyunu görseniz tıpkı bir golden. bir kez havladığını duymadım. küçük yeşil bir tenis topu var bebek gibi, sürekli onunla oynar, çocukları çok sever. mahallede bir kişi korkmuyor o köpekten. ama bazı apaçiler gelip her seferin de arkadaşıma "bu köpeğe yazık etmişsin, bunu domuz etiyle besleseydin ya, aa bak biraz eğit dövüştür " falan der.

  artık korkmuyorum o agresif pitbull köpeklerden, sadece üzülüyorum, allah bilir ne kadar aç kalıp dayak yedi ki öyle bir hale geldi. pitbullara yapılan eziyetleri bir bilseniz, aç bırakıp dövmek, karanlık bir yere hapsetmek, çiğ et yedirmek, daha küçücükken büyük köpeklerle dövüştürüp kan revan içinde bırakmak sadece bir kaçı...

  e şimdi onlar agresif olmasında ne olsun? pitbullar öldürülsün demek değil çare. asıl yapılması gereken o agresif köpeğin sahibini alıp iyi bir dayaktan geçirip sonra atacaksın içeri. asıl onlar insanların hayatına tehlike oluşturuyor çünkü.

  unutmayın her köpek insanlara karşı sevgi ile doğar, bu sevginin devamlılığını sağlamak ise ne yazık ki biz insanların vicdanına kalıyor.

  16 mart 2020 18:20 16 mart 2020 18:23

  5. çok sevdiğim köpek ırkı.

  veteriner teknikeriyim bir hayvan hastanesinde çalışıyorum.30 kadar padoğumuz var köpekler için, dolayısıyla pit bull, dogo, rot misafirimiz olmadığı gün geçmiyor. hırçın olanları sahiplerinin yaşattıkları travmalardan o halde, düşünsenize kuyruğunuz, kulağınız kesiliyor, dayak yiyorsunuz minnoş minnoş mu gezersiniz ortalıkta? tasmasını elinize alınca çoğu köpeklerden fazla sahipleniyor sizi, fazla tutkulular, o yüzden de yanlış ellerde militan gibi oluyorlar, parçala derseniz parçalar ve tabiri caizse etinden et koparsanız bırakmaz, hepsi size sadakatinden, siz onu çok sevesiniz diye.

  bu köpekleri iyi niyetle de olsa günde 1 saat yürütmeyecek, işinden gücünden vakit ayırıp sosyalleştirmeyecek olanlar almasın. köpek denen canlı zaten enerjiktir, hele yavruyken ele avuca sığmaz. diğer köpekler evde bir iki eşya kemirirse bu çocuklar güçlü çeneleriyle bütün evi kemirebilir, yeterince egzersiz yapmıyorsa evden çıkar çıkarınca zaptetmekte zorlanabilirsiniz.yasaklı ırk olduğundan belediyelere şikayetçi olacak olan cahil kesimden kollamak gerekir, kaçırırsanız dövüştürenlerin eline düşebilir, kısır değilse üreticiler para kaynağı olarak görür, barınağa düşse ömrü billah orda kalır, çıkaramazsınız.özetle 'sahipleneyim, olmazsa bende başkasına veririm' diye düşünenler zaten köpek sahiplenmesin, hele de bu çocukları almayı akıllarından bile geçirmesin. biz görüyoruz dramlarını hergün, yazıktır

  17 mart 2020 17:05 17 mart 2020 19:06

  6. piya süslüye katılmakla beraber bizim komşumuzda olan köpektir. ve geçen gün az kalsın üstüme atlayacak köpektir ve de çocukların içinde tasmasız dolaşmaktadır. eğer bir kere daha o şekil görseydim şikayet edecktim evet çünkü zaten köpekten korkarım birde üstüme gelince iyice korkmuştum. hayvan sahiplerinin de bunu anlaması gerekiyor herkes aynı şekilde hayvan sevmiyor veya sevemiyor. eğer bu hayvan bana veya bir çocuğa zarar verseydi ne olacaktı?

  17 mart 2020 17:33

  7. Amerika'da "dadı köpek" olarak bilinen, son derece sevecen, çocuklarla çok iyi anlaşabilen bir köpek cinsidir. Bir çok köpek cinsinden çok daha uysaldır. Türkiye'de bu hayvanların canavar gibi lanse edilmesine tahammül edemiyorum! bu masumlar değil, bunların sahipleri canavar! Bu pitbulları dövüştürmek için protein tozu veriyorlar, karanlık odalarda bekletip çiğ etle besliyorlar. O güzel kulaklarını, kuyruklarını kesiyorlar. Hayvanların psikolojisini bozup saldırganlaştırıyorlar. Sürekli canavar pitbull haberleri, bıktım artık. Bu hayvanlar canavar değil, bunların "sahipleri" canavar. Zeka yoksunu, ipsiz sapsızlar yüzünden bu hayvan yasaklı ırk oluyor, barınakta kafesinden bile çıkartmıyorlar. O minicik kafesin içinden hiç çıkamadan ölüyor bu hayvan. Keşke türkiye'de de insanlar kafasına göre evcil hayvan alamasa, sahiplenemese! Bunun sürekli takibi yapılıp uygun insanların sahiplenmesine izin verilse. O zaman ne bu hayvanlar böyle canavarlaşır, ne de sokaklar "eşya gibi" satın alınıp bakamayınca sokağa atılan hayvan dolar!

  ilgili medya:
  3
  12 aralık 2020 20:21