yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (1)

  17. Allah kahretmesin pixisini. Saçları açtım siyahtan 9 tonlarina kadar tabi saç kadayıf oldu. Sonra durdum mu durmadım tabiki gittim pinterestte pixie kesim sarı saçlara baktım. Yetmedi kisacik kestirdim. Ben sandım ki havalı cool olucam. Yemin ederim 1.55 boyunda kuzey tekinogluna döndüm. Sarı kisacik saçlar bıdık boy biraz da kilo fazlası tabi. Yani kızlar tünelin ucu bombok bi yere çıktı elimde ayna sinirden gülüyorum

  29 mart 13:38

  16. Yaklaşık bir hafta önce kestirdiğim saç modelidir. Ben saçımı tuba büyüküstün'ün kısa saçlı halini göstererek kestirdim ve çok memnun kaldım. Daha önce de saçlarımı bu kadar kısa kestirmiştim ama direkt "pixie kesim istiyorum" demenin aziziliğini yaşadım, o yüzden sizin de böyle riskli kısa kesimlerde fotoğraf göstermenizi öneririm.   

  -Saçlarım gür ve çok kabaran bir yapıya sahip. Bu yüzden kuaförüm "kestirme, pişman olursun" dedi. Doğrusunu söylemek gerekirse eğer saçınıza fön gibi şekillendirme işlemi uygulamazsanız veya jöle, sprey gibi sabitleyici ürünler kullanmazsanız cidden pişman olabilirsiniz. Sabah bu yöntemleri uygulamadıysam saçlarımın hepsi havaya kalkmış şekilde uyanıyorum.

  -Eğer saçlarımı dalgalı kullanmak istersem döner başlıklı fön fırçası ile şekil veriyorum, eğer dümdüz olmasını istersem banyodan çıkar çıkmaz saçlarım ıslakken jöle benzeri şekillendiri ürün uygulayıp saçlarımı sıkıca tarıyorum. Ardından tel toka ile saçlarımın her yerini sabitliyorum. Bir süre tel tokayı beklettikten sonra zaten saçım şekil alıyor, bu yüzden çıkarıyorum. 

  -Çok modern bir kesim olduğu için kıyafet seçimlerimde daha Özgür hissediyorum. Normalde "fazla mı özenmiş duruyorum" diye düşündüğüm etekli kombinlerde bile çok rahatım. Ayrıca çoğunlukla uzun saç kadınsılıkla ilişkilendirilmiş olsa da ben bu saçla gerçekten kendimi uzun saçlı olduğum hale göre çok daha kadınsı hissediyorum. 

  -Saçlarım uzunken elektriklendiği için ne yaparsam yapayım sanki istediğim kadar fresh ve bakımlı duramıyordum. Şu an özellikle saçlarımı jöle ile sabitlediğimde istediğim görüntü oluşuyor. Ayrıca bir sürü taşlı tuşlu taç aldım, o kadar güzel duruyor ki! 

  -Yüzümün şekli uzun, kaşlarım kalın. Normalde bu saç modeli için ideal özellikleri taşımasam da ben çok memnun kaldım, eğer siz de kestirmeyi düşünüyorsanız kestirin gitsin süslüler :) 

  4 eylül 2020 22:23

  15. Bana en çok yakışan saç modeli. Saçlarım daha yeni uzadı sayılır omuzlarıma bile gelmiyor daha. uzun saçtan az hevesimi alayım dönücem tekrar.

  Benim saçlarım çok kısaydı hani arkalar 2 numara falan yukarı doğru uzunlaşıyor ama en uzun olduğu yer (önleri) 5-6 cm falan. Saçlarım uzunken kocaman olan suratım saçlarım gidince minnak bişeye dönüştü.

  4 haziran 2018 17:38


  14. Daha önceki girdimde bu saçı 35li yaşlarıma saklarım sanırım demişsem de şeytanın dürtmesiyle cuma günü kestirdiğim saç modeli. 5 sene önce en son pixie kullanmıştım. Daha sonra uzun, lob, bob filan derken yeniden bir heves ettim ve kestirdim. Sol tarafım tam pixie kulağım açık, soldan sağa doğru da uzun bıraktırdım o kısmı ister düz ister maşayla şekillendirebileyim iyice de oğlan çocuklarına dönmemeyim diye. Korka korka kestirsem de sonucundan çok memnun kaldım. Genelde kuafördeki şekillendirmeden memnun kalıp evde saç yıkanınca bir hüsran oluşur ya, o olmadı işte evde daha güzel oldu hatta. Baya da olumlu dönüşler aldım, bakalım inş çabuk sıkılıp da maskelere düşmem.

  ilgili medya:
  1
  29 nisan 2018 13:14

  13. Acayip seviyorum ve bir saattir kestirme planları yapıyorum. İki sene önce lob kestirmiştim şu anda göğüs hizamı biraz geçtiler(gizlinot: Bir kere daha kestirdim aynı boyda). Saçlarım yorgun açıkçası ve genetik olarak saç dökülmesinden korkuyorum. Uzun saç severim aslında at kuyruğu ve topuz modellerini çok seviyorum. Kısa kestirdiğimde bunalıma girmekten ve bana yakışmamasından da acayip tırsıyorum (gizlinot: Kare-yuvarlak arası bir yüz tipine sahibim, gülünce iyice yanlara genişliyor :(). Çok arada kaldım. Keşke Kylie jenner gibi peruk şansım olsaydı.

  3 aralık 2017 21:13 3 aralık 2017 21:14

  12. Çok beğendiğim, fazlasıyla özendiğim saç modelidir.

  İtiraf ediyorum ki şimdiye kadar bir adı olduğunu bilmiyordum bu kesimin. Hep "kısa saç"ı çok sevdiğimi yineleyip bi on kilo zayıflayınca kestirmek... blabla -zayıflayamadı.(gizlinot: swh)

  örneğin tuba büyüküstün'e de çok yakıştı bence bu model. Kadın o upuzun, gür saçlarıyla da nasıl güzeldi, şimdi ise ayrı bir güzel.

  Edit: kullandıktan sonra uzatmaya karar verildiğinde girilmesi gereken uzun ve çileli yol da korkutan etkenler arasında. Benim açımdan epey cesaret ve kararlılık isteyen bir model yani.

  14 haziran 2016 03:24 3 aralık 2017 21:22

  11. yakın arkadaşımın modelidir. her baktığımda hayran olup heveslenmekteyim. beckham modelinden fenalık gelince aklımdadır.

  14 haziran 2016 00:23


  10. 4 yaşımdan 14 yaşıma kadar 10 sene boyunca sahip olduğum saç modeli. çocukluğum cümle aleme erkek olmadığımı açıklamakla geçti. (malum, o yaşta cinsiyeti belli edecek pek başka unsur olmuyor insanın elinde (gizlinot: swh))

  öte yandan ufak yüz, minik burun ikilisine çok yakışan bir kesim olduğu için çocukların çoğuna default olarak yakışır. şimdi kestirmeye cesaret edemem mesela, bütün kusurlarımı kabak gibi ortaya çıkarır, ama o yaşlarda bana bile yakışıyordu.

  2 mart 2016 18:25

  9. üniversite yıllarımda ve mezuniyet sonrasında uzunca bir süre kullandığım saç modeli. bu saçın çok çok kısa halini de kullandım, daha şekilli biraz daha uzun halini de kullandım. oldukça rahat bir model ve size yakışan şekli de bulduysanız dünyanın en rahat kadını oluyorsunuz o saçlarla. yukarıda söylendiği gibi çok bakım istemiyor zaten bir iki ayda bir kestiriyorsunuz. bu modelin tek eksisi uzun saçı özlemenizdir herhalde ve uzatma evresi gerçekten çok zor çok sancılı. ben sürekli kestirip uzatmaya başlayıp dayanamayıp tekrar kestiriyordum ve tekrar özlüyordum uzun saçı. şimdi görsellere bakınca o şeytan yine bir dürttü ama bu saçı 35li yaşlarıma saklamayı düşünüyorum sanırım.

  2 mart 2016 18:03

  8. Çok isteyip, cesaret edemediğim kesim. Genelde oval yüzlü ve hokka burunlu kadınlara çok yakışıyor ama maalesef ki hem yüzüm biraz uzun hem de burnum düzgün olmasına rağmen suratıma göre büyük. Yani olur da cesaret edersem yakışmama ihtimali çok yüksek. Bütün kadınlar içinde de en çok winona ryder a yakıştığını düşünüyorum.

  2 mart 2016 01:45