yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (3)
  • medya (1)

  1. Netten alışveriş yaparken gözüme takılan, denemek için sipariş verdiğim cila. İyi ki de almışım. Uzun zamandır oje kurutucu arıyordum ama nette yazan olumsuz yorumlar yüzünden hiç bir markaya sıcak bakamıyordum. Bu ürünü dün bir kat baz ve iki kat oje üzerine sürdüm. Sonuç gerçekten güzeldi. Hem iyi şekilde parlattı hem de hızlıca kuruttu. Ne bir çizik ne de yastık izi oluşmadı. Cam gibi yaptı tırnaklarımı. İki boyu var. ben küçük boyunu almıştım ama en kısa zamanda stok yapacağım.

  1 kasım 2015 14:21

  2. kesinlikle kullandığım en iyi oje kurutucu.

  bundan önce de zaten iki farklı ürün kullandım, bunlar;

  flormarın o bordo şişedeki spreyi: bende hiç bir işe yaramadı.

  nk oje kurutucu: evet kurutuyor, bozulmasını engelliyor ama süreyi çok çok da kısaltmıyor. yine 5 dakikadan önce kurumuyor ojeler. ayrıca ojeyi sürdükten hemen sonra sürünce ojenin bütünlüğünü bozuyor.

  poshe oje kurutucuya geri dönersek bir kere en en en sevdiğim özelliği ojenizi sürdükten hemen sonra bu cilayı sürdüğünüzde o güzelim rengin üzerinde çizgi çizgi olmuyor, bütünlüğü bozmuyor. hiç beklemeden kullanabilirsiniz. ayrıca resmen 2-2,5 dakika içerisinde ojeyi kurutuyor. asla yastık yorgan izi yapmıyor. gerçekten çok çok güzel glossy bir bitişi var, onun için tasarlanan bir ürün olmamasına rağmen kattığı parlaklık çok başarılı.

  tek eksi yani ise (bu arada bendeki 3.6 ml olanı) bir süre sonra kıvamı katılaşıp sakızlanıyor. gerçi zaten 3 ay gibi bir sürede bunun üçte ikisini bitirdim ben, şuanda üçte biri kaldı ve fırçasıyla almak bayağı zorlaştı, ojeyi yan yatırmam gerekiyor alabilmek için. aldığım oje de resmen sıvı değil böyle fırçanın üzerinde yuvarlak katılaşmış jel gibi bir kıvam olarak geliyor. almadan önce şişenin ağzı mı açılmıştı, skt'si mi çok yakındı bilemiyorum.

  kesinlikle yenileyeceğim, daha da macera aramam, benim için oje kurutucu cila budur.

  edit: (link: https://www.suslusozluk.net/b/poshe-super--fast-drying-top-coat poshe super-fast drying top coat) şöyle de ürünün bir başlığı daha varmış, aratırken gözüme çarptı onu da koyayım.

  27 aralık 2016 18:29 27 aralık 2016 18:33

  3. ilk olarak denemek için küçük boyunu almıştım, denedikten sonraysa çok beğendim. en başta ojeyi çok çabuk kurutuyor, güzel bir parlaklık veriyor ve minik boy olmasına rağmen çabuk bitmiyor. sürekli kullanımda bana 2 aydan fazla gitti ki haftada birkaç kez oje değiştirdiğim düşünülürse bu gayet iyi benim için. bu sayede en azından yapısı bozulup, değişmeden kullanıp bitirebildim. özellikle acil durumlarda bu ürün tam bir kurtarıcı oldu benim için. sadece keşke kalıcılık konusunda biraz daha iyi olsaydı dediğim bir ürün. en önemlisi de (gbkz: seche vite)'den sonraki en sevdiğim top coat olduğunu söyleyebilirim.

  bu arada seche vite'in toluene içeriyor oluşu en sevmediğim yanıydı. fakat poshe, big three free denilen bir formülle üretiliyor. yani kanserojen olarak bilinen ve tırnak bakım ürünlerinde fazlaca kullanılan (gbkz: formaldehit), gebelikte anne karnındaki bebeğin gelişimini etkilemesinin yanında, üreme sistemi ve hormonal düzeni bozucu etki gösteren (gbkz: dibutil ftalat) ve yapılan çalışmalar sonucu deri yoluyla vücuda girmesiyle sinir sistemi üzerinde olumsuz etkileri bulunan (gbkz: toluene ) gibi bu üç zararlı kimyasalı içermemesi yönüyle de sevdiğim bir oje kurutucu oldu. içeriğinin piyasadaki diğer top coatlara oranla daha temiz olması, gönül rahatlığıyla kullanabilmek adına da son derece önemli ne de olsa.

  1 mart 2017 01:18


  5

  4. watsonstaki görevli kadın sayesinde aldığım mükemmel oje kurutucu. sürdükten 1 dakika sonra sert, parlak ve izsiz ojelere sahip oluyorsunuz. hatta bozulan ojenin bile kusurunu saklıyor. eksileri ise mat ojelerle kullanamamanız (baya parlak) bir de fırçasının minik olması ve yapısının çabuk katılaşması nedeniyle sürümünün zamanla zorlaşması zira sakın balkonda falan sürmeye kalkmayın dağıtamadan kuruyor. bir dahakine büyük sişesini alacağım bulursam belki katılaşma sorununu yaşamam.

  26 ağustos 2017 23:56 27 ağustos 2017 00:18

  5. Pek oje kurutucu kullanan bir insan değildim, bunu watsons da görüp aldım, denemek için ve sonuç inanılmaz. Flormar, kalyon, redist vs hikaye...( redist en güzeliydi bu zamana kadar kullandığım) Kırmızı sakızlaşmak üzere olan oje üstüne kullandım, parmak izi vs kalmıyor asla 30 saniyede oje muazzam kuruyor. Kesinlikle denenmesini öneririm, temiz içerikli olduğunu duyunca daha da mutlu oldum :)

  8 eylül 2017 14:19

  4

  6. piyasada bulunmadığı için manikür yaptırdığım yerdeki kadının el atından illegal bir şey satarmışcasına kendi stoğundan verdiği (tövbe yarabbim alt tarafı oje kurutucu alıyoruz) kurutucudur. daha önce sally hansen kullanan ve artık asla bulamadığım için başka markalarla mutluluk bulmaya çalıştıktan sonra yine içlerinde en iyisi bu diyorum. temiz içerik vs ojede aramıyorum şahsen ama yine de sağolsunlar yapmışlar kendilerince bir şeyler. ürünün eksilerine gelince; bulunmaması, pahalı olması (65'e aldım) ve sürülen ojeyi mutlaka 1-2 ton koyulaştırması. ayrıca bu aralar hakkında nette de okuduğum "ojeyi çekme" sorununu ben de yaşamaya başladım, yani sürülen ojeyi kurutucuda küçülen kazak gibi ufaltıyor sürülen alanda. bir bölgede topluyor ojeyi, açıkta kalan yer ilk sürdüğünüz nispeten açık renkteki hali oluyor. sanırım etlere taşıra taşıra sürmek lazım ki bu sorun olmasın. artıları; hızlı kuruma, cam gibi parlaklık, iz çıkmayacak kadar sert koruyucu tabaka.

  5 aralık 2019 23:22