yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (86)
  • medya (32)

  86. Yüzüme yaz kış, vücuduma yaz aylarında güneş koruyucu kullanıpta, elimi uv lambaya sokmayı düşünemediğim için yaptırmıyorum. Tırnağı aşırı inceltip yıpratıyor çevremden gördüğüm kadarıyla. Zaten tırnaklarım kağıt gibi incecik. Bazen instagramda muazzam yapılmış tırnakları görüp içim gitsede, takma tırnakla bu hevesimi yatıştırıyorum.

  19 eylül 00:40

  85. 3 kere yaptırdım, önceki ikisini gidip çıkarttırmıştım ve çıkartma işlemini dönen o aletle kazıyarak yaptıkları için tırnaklarım 2-3 gün çok hassas oluyordu, elimi çantamın içine bile sokamıyordum, üstüne çıkarttırma parası veriyordum, bir de protezi çıkarttırınca tırnaklarım zar gibi inceliyordu.

  Son yaptırdığımı 1 aya yakın kullandım, artık dipleri iyice yukarı çıktığı için duştayken falan saçım takılıyordu aralarına. Duşta şöyle bi yokladım, sıcaktan ve sudan iyice yumuşamışlardı. Dibinden bastırıp yavaşça ittirerek tek parça halinde çıkardım hepsini. Bu bir tavsiye değildir, belki sizin tırnağınıza zarar verir ama benim tırnaklarımda hiçbir probleme sebep olmadı, aksine, herhangi bir hassasiyet ve incelme olmadan kurtuldum protezlerden. 

  Protez tırnak kullanmanın benim için en büyük artısı dudaklarımı koparmayı bırakmam oluyor. Normalde her gün dudaklarımı kanatana kadar koparırım ama protez varken yapmıyorum. Normalde kendimi durduramıyorum ama protezle o istek yok oluyor anlamadığım bir şekilde. 

  Tırnakları çıkaralı 2 gün oldu, tekrar dudaklarımı mahvetmeye başladım. Dudak sağlığım ve tırnak sağlığım arasında bir seçim yapıp dudağımı seçiyorum. Koşa koşa tekrar yaptırmaya gideceğim. 

  18 eylül 18:23

  84. geçen sene yaklaşık 3 ay boyunca jel tırnak kullanmıştım sonrasında da kalıcı oje yaptırıp çıkartmıştım. kendi tırnaklarım uzuyor ama ben protez tırnak görüntüsünü seviyorum, tatlı tatlı nail artlar yaptırmıştım. uzun bir süre ojeyi dert etmeden güzel görünen tırnaklara sahip olmak çok hoş. Yaptırmadan önce özel olarak sordum kağıt gibi olacak mı diye hayır demişlerdi ben de saf gibi inandım. çıkarttıktan sonra bazı yerler o kadar incelmişti ki acıyordu. yaklaşık 5 ay boyunca da sağlam olmadı tırnaklarım ama ben bakım vs yapmadım. kendi tırnak uzama hızınıza bağlı olarak zarar görmüş tırnaklarınızı tamamen uzatıp kesene kadar toparlamak zor olur diye düşünüyorum.

  protez tırnak fiyatları arşa çıkmış artık, yaklaşık 2.5 saat süren el emeği bir işlem evet ama 1000 liralar da değmez gibi geliyor bana.

  18 eylül 17:58


  83. çıkarttığınızda tırnaklarınızın 6-7 ay kendine gelemediği zararlı işlem

  18 eylül 14:31

  82. Bence düzgün yapıldığında insana aşırı konfor sağlayan bir uygulama. Ama aynı zamanda bağımlılık gibi de bir yaptırınca bırakamıyorsunuz. Benim tırnaklarımla bir problemim yoktu açıkçası sadece ince oldukları için çok uzun kullanamıyordum. Bir kez tatil öncesi yaptırdım oje derdiyle uğraşmamak için ve hayran kaldım. Uzama hızına bağlı olarak 2-4 hafta kullanıyorsunuz ben 3 hafta sorunsuz kullandım. Sonrasında diplerden kendi tırnağınız çıkınca kötü görünüyor bence. Nerdeyse 1 ay ne ojeyle ne şekillendirmeyle uğraşmadım çok mutluydum. Ama dediğim gibi süreklilik istiyor bir kez yaptırayım sonra çıkartırım gibi olmuyor hem tırnak çok yıpranıyor hem de o görüntüyü arıyorsunuz. Ben düzenli yaptırırken tırnaklarımın ne kadar zarar gördüğünü farketmedim tabi. Son yapılan işlemde bir sorun yaşayınca apar topar farklı bir uzmana çıkarttırmak zorunda kaldım. Yapan mi düzgün yapamadı olacağı mi vardı bilmiyorum ama tırnaklarım kağıda döndü. O kadar ince ve hassaslardı ki banyo yaparken ılık suda bile sızlıyorlardı. Ki yaz sıcağında ne kadar sıcak banyo yapılabilir yani. 3 ay oldu içten ve dıştan vitaminlerle anca toparladım yine de şekil alacak uzunlukta değiller. Bir daha asla diyorum kendim için. 

  13 eylül 19:06 13 eylül 19:07

  81. arkadaşlar bünye toksinleri tırnak uzaması yoluyla atıyor protez tırnak furyasından bir an önce kendinizi kurtarın. 

  13 eylül 17:44

  80. süslüler tırnaklarınız sağlıklı kalsın istiyosanız hiç yaptırmayın sakın

  13 eylül 17:27


  79. protez tırnak takıldığın iyi güzel hoş ama çıkardıktan sonra tırnakları mahvediyor. toparlaması aylar sürüyor.

  13 eylül 15:57

  78. evett ilk önce deneyimimi sonra arkadaşımın yaşadığı hassas olanlar için kötü bir olayı paylaşacağım.

  ilk olarak ben 1 kez tırnak yaptırdı o ara 300 falandı ve tatile gidecektim, yaptırayım dedim. Allahım tatil zehir oldu sürekli dikkatli kullanmaya çalışmaktan. pantolon giyerken, tuvalete giderken, atmden para çekerken,makyaj yaparken sürekli bir dikkat istiyor. hadi yine zamanla biraz alıştım bu sefer uzadıkça kötü durmaya başladı. neyse tatilden döndüm 2 hafta daha kullandım sonra gittim çıkarttırmaya, ya tırnaklarım çok kötü hale gelmiş 3 haftada. hiç memnun kalmadım bu deneyimden sonra bir daha yaptırmadım. geçenlerde en yakın arkadaşım evleniyordu kına düğün falan derken dedim ki acaba bir kez daha mı yaptırsam, fiyat sordum ala beauty 900 dedi, diğer iki yer 650 tl dedi. (artı 150 lira çıkartma parası) çok gereksiz. sonuçta birine baktığınızda ilk gördüğünüz şey değil ki, kıyafet olsa saç olsa neyse. 3 hafta kalacak bir şey için vermedim tabi o kadar para. hem eziyet hem gereksiz pahalı.

  arkadaşım ise metrodan inerken nasıl başarıyorsa tırnağı takılıyor ve işaret parmağında ki protez altında kendi tırnağıyla birlikte yarıdan kalkıyor. tabi kan revan hemen doktora gitmiş yarısı çıktığı için kendi tırnağıyla çekiyorlar. şuan işaret parmağında tırnak yok ve asla protez yaptırmam bir daha diyip duruyor. korkunç cidden, resmen fobim oldu.

  18 ağustos 12:12 18 ağustos 13:03

  77. Şubat ayından beri tırnaklarımı uzatıp jel güçlendirmeye geçerek devam ettiğim uygulama. Güçlendirme çok daha konforlu, rahat ve güzel geldi. Bunca zaman sorup hayır öyle olmuyor yanıtını aldığım şey şu an aşırı moda halde. olmaz diyen tırnak butikler utanır mı, sanmam 🥲

  17 ağustos 23:00