yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (95)
  • medya (35)

  95. medyaya çıkarıldıktan sonra arkada bıraktığı kağıttan bozma, korkunç hasarlı tırnaklarımı ekliyorum... siz siz olun, ucuz ve iş bilmeyen yerlerde yaptırmayın benim gibi gaza gelip. kendiliğinden bayağı bir uzamış olan tırnaklarımdan da oldum, 1 gün geçmeden protezlerin döküldüğü de oldu. an itibarıyla tüm tırnaklarım erkek çocuğu gibi kısacık ve hepsi kağıt gibi soyuluyor büsbütün incelmiş şekilde. ne zamana uzar allah bilir artık...

  4 haziran 21:21

  94. pekala çok güzel şekil verilebilir olan doğal tırnakların üstüne yapıştırıp hava almasını engelleyen, diplerine üstlerine her yerine zarar veren ve sonuç olarak da son derece yapay duran bu şeylerin bu kadar yaygınlaşmasına çok ama çok şaşkınım.

  ürüne yönelik sağlıksızlık riskleri bu entrymin temel konusudur. değmez be süslülerim. ekstra bir sıkıntı olmadıkça yapay hep daha güzel ve daha elegant. ceo kadınlarda, kraliyet ailelerinde vb vb protez tırnak göremeyiz. bunun sebebi de bence yine aynı. doğal olan tırnak daha elegant duruyor.

  22 aralık 2023 10:34

  93. ilk başlarda hoşuma gitse de abartı bulduğum tırnaklara hasar veren uygulama.

  19 aralık 2023 10:56


  92. çok uzun olmayanları benim hoşuma gidiyor. ama abartı uzun olanların çirkin durduğunu düşünüyorum.

  18 aralık 2023 17:41

  91. bir türlü sevemediğim ve alışamadığım, boşa zaman kaybı olduğunu düşündüğüm tırnak süsleme çeşididir.

  18 aralık 2023 17:23

  90. Yaklaşık olarak 6 ay boyunca, kalıcı oje ile birlikte jel olanını yaptırdığım tırnak. Gerçekten çok güzel ve bakımlı görünüyor. Özellikle kalıcı oje uygulaması ile birlikte ojelerin hızla çıkması durumunu ortadan kaldırıyor. Fakat gelin görün ki orjinal tırnaklarınızı mahvediyor, inceltiyor. Çıkarttırdıktan sonra ambalaj bile açamayacak duruma gelen incecik tırnaklarla başbaşa kaldım ve şimdi toparlamaya çalışıyorum. 

  17 aralık 2023 15:19

  89. Bir süredir yaptırıyordum, terimlere çok hakim değilim ama anlatacağım. 6-7 kere yaptırdım,  işlem için birden çok yöntem olduğunu biliyorum, tips, şablon ve kompozit bla bla...

   yaptırdığım yer tips yöntemi kullanıyordu. Yani tırnağın sadece uç kısmına ek bir plastik tırnak yapıştırıp tırnağın üstünü takma olan kısımla birlikte jelle örtmek olarak tanımlayabilirim. Bu jelle örtme işlemi ciddi ustalık gerektiriyor bence. Çünkü fırçayla emek emek şekil veriyorlar. kalın olursa uç kısmı kuş gagasına benziyor. Tırnak bombesi yükseliyor, bazen jel bi tarafa daha çok akıyor, tırnak üstünde simetrik olmayan dalgalanmalar oluyor. Sonuç olarak çirkin görünüyormuş ama ben diğerini deneyimlemediğim için bunu yeni fark ediyorum. 

  Bugün tırnağımın biri kırıldığı için tamire başka bir yöntem kullanan bi yere gittim. Kompozit, poly jel, bir çok ismi var sanırım. Bu yöntemde normal tırnak şeklinde bir plastiğin içi jelle sıvanıyor, fırçayla tırnak şekli veriliyor, sonra içi jel dolu plastij tırnak, gerçek tırnağın üstüne bastırılıyor. Sonuç olarak, plastik tırnak ve kendi tırnağınızın arasında kalan jel uv ışıkla tırnağa yapışıyor. Jel kuruyunca plastik tırnak kolayca çıkıyor.

  İşte bu yöntem muhteşem geldi bana bugün. Çünkü tırnaklarım doğal duruyor. Yandan bakınca kuş gagası gibi değil. Dalgalanma yok, kusursuz diyebilirim.  Belki denemeyen vardır diye yazmak istedim.  Ben artık burdan devam. Aradaki farkı da fotoğraf olarak paylaşacağım.

  ilgili medya:
  3
  17 aralık 2023 01:03 17 aralık 2023 01:14


  88. kısa vadede tırnakları inceltiyor ama uzun vadeli etkisi daha vahim.

  (görüntü olarak renk desen farketmeksizin bir türlü hoşuma gitmedi. Tırnağın üstünde hörgüç gibi çıkıntı olması hoş durmuyor bence, ayy bi de uzamaya başlayınca dip görüntüsü)

  2 ekim 2023 15:22

  87. Asla asil şık klas durduğunu düşünmedigim uygulama. Hangi modelde hangi renkte olursa olsun bana avam geliyor. Üzgünüm estetisyen(kaş, kirpik, tırnak uzmanligim da var) olmama rağmen çirkin buluyorum. Bi kere heves edip yaptırdım tırnak sağlığımı da mahvetti. Uzak durun derim

  28 eylül 2023 08:57

  86. Yaptırılabilecek çok yer olan ama iyi bir yeri bulmanın imkansıza yakın olduğu gerçeği var malesef. Çoğu mekan, hızlıca çıkarmak için cort cort diye ürünle tırnağınızı da çıkarıyor. (gizlinot: bu insanlar da genelde 3 günlük, meble alakası olmayan zottirik eğitim alan insanlar gözlemlediğim kadarıyla ) Yoksa ürünü tınağınıza sürmeden önce, yaptıkları törpülemeden başka tırnağınıza zarar vermemesi lazım. ( nereden biliyorum, iki sene önce bunun manikür için protez tırnak için (gizlinot: (mebde bunlar ayrı iki kategoridir) aylar süren eğitimlerini aldım, kendime ve çokça insana uygulama yaptım ve yapıyorum) (gizlinot: hayır asıl mesleğim bu değil, yan olarak yapıyorum) Uv ışığı mevzusuna gelecek olursam, uygulama öncesinde güneş kremi kullanıldığı sürece çok büyük sorun olacağını düşünmüyorum. Bu konudaki araştırmalar çok az olduğu için ellerde verdiği zararın miktarını bilemiyoruz tabi.

  25 eylül 2023 20:15 25 eylül 2023 20:16