yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (13)
  • medya (6)
  5

  1. revolution markasının kapatıcılığı benim için fazlasıyla yoğun olmasına rağmen, hafif bir yapıya sahip, nemli bitişli kapatıcısı. öncelikle ürünün oldukça büyük bir aplikatörü var o yüzden kapatıcı uygularken çok dikkatli olmak lazım. çünkü bu aplikatör farkında olmadan üründen fazla miktarda almanıza sebep oluyor. aplikatörün ucuyla cildinize değdirdiğiniz o miktar bile yeterli oluyor aslında. yani az miktarda ürünle dahi yoğun bir kapatıcılık elde edebiliyorsunuz. ister bir kapatıcı fırçası yardımıyla, isterseniz de benim gibi nemli süngerin sivri ucuyla uygulamaya son derece uygun. hatta parmak uçlarınızla bile hemen kolayca uygulayabilirsiniz. sadece fırçayla uyguladığımda cildime daha uzun sürede yedirebildim. süngerle ya da elle uygulamak bu anlamda kesinlikle çok daha pratik benim açımdan.

  biraz da yapısından söz edeyim. ürünün içerisinde hyalüronik asit olduğundan bir yandan cildi kapatırken, bir yandan da nemlendirme etkisini net olarak hissediyorsunuz. normalde bu denli yoğun kapatıcılık sağlayan ürünlerin cildi bir miktar kuruttuğundan şikayet ederiz. o da genellikle ürünlerin yapısı gereği pudralı oluşundan kaynaklanır hatta. işte hyalüronik asit takviyesi bu açıdan bakıldığında o durumu ortadan kaldırmış kesinlikle. benim kurumaya eğilimli göz çevrem ve hassas cildimde herhangi bir soruna neden olmadan güzelce kapattı renk eşitsizliklerimi. göz altlarımda morluk sorunu olmamasına rağmen, burun kenarlarımdaki kırmızılıklar başta olmak üzere renk eşitsizliklerini, hatta minik sivilce lekelerini bile kapatma konusunda oldukça başarılı bir kapatıcı. benim bu kapatıcıda en sevdiğim şey nemli duran, sürüldüğü bölgeye adeta saten bir bitiş sağlayan konforlu yapısı oldu. kapatıcı uyguladığım bölgeye elimi götürdüğümde yok gibi hissettirmesinin yanında, sanki nemlendirici uygulamışım gibi nemli duruyor. o açıdan gerçekten çok güzel. çizgilere ya da gözeneklere dolarak orada birikmiş gibi kötü bir görüntüye de yol açmadı asla. bu bir kapatıcıda beni rahatsız eden şeydir çünkü. o nedenle her ne kadar kuru ciltlere uygun üretilse de, karma cildimle ben bile çok sevdim bu kapatıcıyı.

  özetle kapatıcı tahmin ettiğimden çok daha iyi çıktı diyebilirim. ürünün bendeki rengi de serinin en açık renklerinden biri olan c2. bu arada ürün bana arkadaşımın hediye ettiği paketin içinden çıktı. rengi tenimle güzel bütünleştiğinden ben kendim deneyerek alsaydım da yine bu rengi seçerdim herhalde diye düşünüyorum. bildiğim kadarıyla şu an indirimde bu markanın ürünleri. kesinlikle indirimde alınabilecek en iyi drugstore kapatıcılardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

  ukte: (yazar: matfar)

  ilgili medya:
  2
  21 ekim 2019 19:50

  4

  2. tanım: sadece watsons'larda satılan ingiliz menşeili revolution markasına ait; indirimlerde yaklaşık 45-55 tl fiyat aralığında satılan; renk skalası birçok cilt alt tonu ve ten rengi için uygun olan; pudralı yapıda olmasına rağmen hafif aydınlık ve saten bitirişi olan; örtücülüğü ve kalınlığı orta seviyede bir drugtore kapatıcıdır.

  öncelikle belirtmem gerekir ki bu ürün vaadettiği gibi içerdiği acai özleri ve hyaluronik asit sayesinde göz altlarını ekstradan "nemlendirmiyor". yani sadece bu ürünü kullanarak "göz çevremi nemlendiriyorum, göz çevreme bakım yapıyorum" etkisi almanız mümkün değil. sadece, pudralı yapıda bir ürün olmasına rağmen göz altlarını fazla kurutmamak ve nascita 136 kapatıcı fırçası gibi iyi bir kapatıcı fırçası ya da nemli süngerle dağıtıldıktan sonra ayrıca pudraya ihtiyaç duymadan sabitlenebilme ve uzun süre göz altındaki çizgilere dolmama gibi güzel özellikleri var. satın alma kararınızı verirken bu hususu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim. yapı olarak kısaca şöyle tarif edebilirim: l'oreal infaillible more than concealer kapatıcı'nın bir tık daha nemli ve doğal ten görünümü bitirişli olanı ve ona göre kapatıcılığı bir tık daha az ve günlük kullanıma uygun, daha ince bir ürün diyebilirim.

  olumlu özellikleri: güzel ve akmayan bir ambalaj tasarımı ve büyük, uygulama kolaylaştırıcı bir fırçasının olması; pudraya ihtiyaç duymadan sabitlenebilmesi ve ayrıca pudra kullanımını gerektirmemesi; göz altlarında kullanıldığında grileşmemesi, ve iyi dağıtıldığı takdirde çizgilere dolmaması; bir çok fondötenle uyumlu çalışması; kalın yapıda bir ürün olmadığı için doğru renk seçildiğinde lokal olarak tendeki kusurları kapatmaya ve tek başına kullanılmaya müsait olması; pudralı bir yapısı olmasına rağmen göz altlarını fazla kurutmaması bu nedenle günlük kullanıma uygun olması; az kullanım gerektirdiği için ve hacmen büyük bir ambalaja sahip olduğu için bereketli bir ürün olması; rahatsız edecek bir parfüm kokusunun olmaması hatta neredeyse hiç kokmaması; vegan ve cruelty free bir markanın ürünü olması.

  olumsuz özellikleri: kalıcılığının fazla olmaması, yaklaşık 3-4 saat içerisinde silinerek uçması ve tazeleme gerektirmesi; fiyatının indirimli olarak bile bir drugstore kapatıcı için yüksek olması; renk skalası geniş olmasına rağmen bazı renklerinin çok fazla sarı alt tonlu ve çok açık renkte olması; tek başına göz altı morluklarını tamamen kapatmada başarılı olmaması; içeriğinin fazla temiz olmaması ve son olarak sadece watsons online mağazasında satışa sunuluyor olması nedeniyle ürüne erişim kolaylığının olmaması.

  sonuç olarak; benimle iyi anlaşan bir kapatıcı olduğu için bitirene kadar kullanmayı düşünüyorum ve kötü bir ürün diyemem ancak fiyatının çok yüksek olması ve emsalsiz bir ürün olmaması nedeniyle tekrar satın alacağımı sanmıyorum. yine de kötü bir ürün olmadığını ve denenmeye değer olduğunu söyleyebilirim.

  26 ocak 2020 12:11

  3

  3. çok büyük umutla aldığım ama benim için biraz hayal kırıklığı olan bir ürün. ürünün yapısı oldukça yoğun ve adı gibi nemli bir ürün değil. normalde göz çevrem kuru değildir ama bu kapatıcıyı sürdüğümde gözaltım kupkuru duruyor ve çizgilerime doluyor. gün içerisinde de ne zaman sürsem gözümde yanma yapıyor. 45 tlye çok daha iyi kapatıcılar alınabilir diye düşünüyorum.

  2 mart 2020 17:45


  4. çok büyük umutlarla aldığım ama hayal kırıklığına uğratan bir ürün. kullandıktan 2-3 saat sonra uçup gidiyor ve yeterince kapatıcılığı yok. tek sevdiğim yani göz altımı kurutmaması, nemli bir ürün olması oldu. 

  diğer bir hayal kırıklığı ise ürünün çok az olması.

  çok kullanmamama rağmen ürünün dibini  gördüm ve şok oldum. bu kadar çabuk bitmesi gerçekten şaşırtıcı. 

  27 mart 2020 18:07

  4

  5. elimdeki kapatıcım (link: https://www.suslusozluk.com/l-oreal-paris-infaillible-more-than-kapatıcı?i=1081936 more than concealer) bitmek üzere olunca yeni bir kapatıcı arayışına girdim ve bu ürünü gördüm. define it olanını hiç denemedim ama genelde çok kurutuyor diye yorumlar okumuştum sözlükte. benimde göz altlarım kurumaya meyilli olduğundan onu eledim kafamda.

  bu ürünü de indirimde 41 liraya aldım. bendeki rengi c6. renk konusunda yurt dışında olduğu gibi 50 renk gelmiyor maalesef ülkemize. olanlar arasından da seçim yapmak çok zor çünkü sadece online da satışı var. youtube'dan baya bir video izledim. benden daha açık tenli kişiler c5-c6 filan kullanınca diğer renkleri eledim zaten. kendi sitesine girince detaylı olarak anlatmışlar her renk için hangi cilt tonuna ve alt tonuna uygun olacağını, sitesini de paylaşıyorum. (link: https://www.revolutionbeauty.com/uk/en/makeup/face/concealer/conceal-and-hydrate-concealer/conceal--hydrate-concealer.html renk tonları). c6 bana tam uydu. açık ve orta ten için nötr ton olarak geçiyor sitesindeki açıklamada.

  öncelikle gerçekten tonunu çok sevdim çok doğal duruyor.loreal bana biraz sarı geliyordu dağıtınca daha da rengi açıldığı için ama ikisini yan yana koyunca daha bariz anladım renk farkını. yapısı biraz daha ince dağıtmak çok daha kolay. nemlendirmiyor ama kuru bir yapısı yok o yüzden ekstra kurutmuyor. ama maalesef kalıcı değil. bu konuda loreal çok başarılıydı. kapatıcılığı da yine aynı oranda bir tık daha az. ama memnun kaldım yine de çünkü zaten gün içinde ara ara kapatıcımı tazeliyorum. günlük kullanım için uygun fakat özel günlerizde memnun kalmazsınız. çizgileriniz varsa dolma yapıyor kaçınılmaz olarak.

  ürün gramaj olarak da oldukça fazla 13 ml. fırça yapısı bildiğimiz kalın tip fırçalardan. kalıcılık ve yoğun kapatıcılık isteyenleri memnun etmez ama günlük, hafif, fazla kurutmayan bir şey arayanlar deneyebilir.

  ilgili medya:
  3
  2 nisan 2020 19:49

  2

  6. Kapatıcılığı yüksek olan ama kalıcılığı hiç iyi olmayan kapatıcı.

  Kışın kullanmıştım bu ürünü ve fiyatının şimdilerde ikiye katlandığını görünce fikirlerimi yazmak istedim. Kıșın genel olarak tüm yüzüm kuruluktan çatlar benim önünü almadıkça. Bu kapatıcıyı da kullanmadan önce elbette iyice nemlendiriyordum ama bir iki saat içinde göz altlarımı kurutuyordu. Yüz için kullanım gerçekten başarılı -fırça ile uygulandığında- ama maalesef bir kapatıcıdan istemediğim her şeyi sunuyor: çizgilere doluyor ve yaşlı gösteriyor, cildim ürünü kusmuş gibi gösterecek kadar kurutuyor ve zamanla parça parça hale geliyor.

  Kuru ciltliyseniz bir kere daha düşünün derim çünkü farklı yapılı nemlendiricilerle denedim bende hiç işe yaramadı. Ayrıca renk skalası da bir garip, ben alırken c1'den c7'ye kadardı renkler, esmer olduğum için c5 uyar dedim ama açık kaldı. Pişmanlık.

  21 ağustos 2020 12:46 18 eylül 2020 23:27

  5

  7. favori uygun fiyatlı kapatıcımı buldum süslüler. koyu renkli ve kurumaya çok müsait göz altlarım var. uzun süredir zaten tam anlamıyla kapatamıyorum bari canlı dursun diyerek fit me kullanıyordum kapatıcılığı yetersiz olsa da yapısını seviyordum (gizlinot: nemli bitişi seviyorum yani ondan anlattım bunları :)) geçenlerde tamamen kör atış yaparak bu kapatıcının c6 rengini aldım. koyu tenli değilim ama tenime nazaran daha koyu kapatıcılar kullanmayı seviyorum, açık renkler tam kapatmadığı için iğrenç duruyor bence çünkü. gelelim nelerden memnun kaldım, bir süredir deniyorum bu kapatıcıyı ve ilk denediğim andan beri aşık oldum. hayatımda ilk defa bir kapatıcı göz altlarımı hem kapattı hem aydınlattı. full kapatıcı değil yanlış anlaşılmasın, full kapatıcılık istemiyorum zaten asla. sabitleme gerektirmeyen bir yapısı var, nemli veya ışıl ışıl değil kesinlikle ama pudra pudra da değil. kalıcılığı da yeterli benim için gün sonunda çizgi çizgi olmuyor. sıkılana kadar ya da yeni birin ürün dikkatimi çekene kadar severek kullanacağım kendisini.

  16 ocak 2021 16:43


  3

  8. Islak ıslak durmasını beklerken yüzümde pudralı, biraz da pütür pütür duran kapatıcı. Ben satın aldıktan hemen sonra denemek istediğim için günün ortasında sürmüş bulundum, belki de cildim kirli ve nemsizdir ve bu yüzden tam performans sergileyememiştir. Yarın sabah güzelce nemlenip güneş kremlendikten sonra tekrar bir şans vereceğim. Fikrim değişirse girdiyi editlerim. Bu arada kuru durmasına rağmen üstüne bir de pudra geçmeyi denedim daha iyi durdu. Nasıl iş bu yav

  Edit: nemli cilde nemli süngerle uygulayınca yüksek kapatıcılıklı, kek gibi durmayan on numara bir şeye dönüştü. Ben beğendim. Üstüne ben yine pudra geçtim çünkü rengini kendi tenime göre bir tık açık buldum pudrayla onu eşitliyorum. Pudrasız denediğim zaman durum güncellemesi yaparım

  6 temmuz 2021 22:53 13 temmuz 2021 11:31

  9. revolution markasının adının hakkını vermeyen kapatıcı serisi. bi kere yapısı aşırı yoğun, aplikatörle bir kere dokundurmak bile tüm göz altı için yeterli. ismi hydrate olunca hafif yapılı ve pürüzsüz duran bir ürün bekliyorsunuz ama gerçekten alakası yok. göz altını pütür pütür yapıp çizgilere doluyor. aslında conceal and define kullanıp çok memnun kaldıktan sonra büyük umutlarla almıştım ama maalesef olmamış revolution..

  7 temmuz 2021 22:42

  3

  10. hydrate ismine kanmamak gereken kapatıcı. buradaki yorumları okuyup aldığım için nemli bitiş beklentim zaten baya düşüktü, tek beklentim en azından conceal and define kadar kuru bir görüntü bırakmamasıydı. ama maalesef ondan tek farkı daha yoğun olması, çok az bir miktarı yetiyor, onun dışında aynı, hatta conceal and define'dan bile daha çok kurutuyor olabilir.

  iyi yanlarına ise hyalüronik asit içeren bir ürün olmasına rağmen vegan olması ve renk skalasının geniş olması diyebilirim. tüm renkler türkiye'ye gelmemiş tabi ama c5.7 var ve cidden bu kadar sarı alt tonlu kapatıcılara çoğu zaman sadece beyaz tenliler için olan ten ürünlerinde rastlanıyor. o yüzden türkiye'de çoğu kişiye uyacak bir renk olduğunu düşünüyorum.

  ilgili medya:
  1
  14 kasım 2021 15:54