yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (7)
  • medya (1)

  1. çabuk kırılan, uzamayan, güçsüz tırnaklar için rimmel markasına ait bakım yapan ürün. tırnak kırılmasını azaltıyor. bu ürünün en önemli özelliği, 14 gün kullanılıyor olması ve bu süre boyunca da oje sürülmemesi.

  ilk gün tek kat olarak bu ürünü sürüyorsunuz. 2. gün çıkarmadan tekrar üstüne 1 kat daha sürüyorsunuz ve bir hafta bu şekilde kalıyor. bir haftanın sonunda silip tekrar tek kat sürüyor ve yine ertesi gün bir kat daha uyguluyorsunuz. bir hafta daha bu şekilde bekleyip 14 günlük bakımı tamamlamış oluyorsunuz.

  tırnak sertleştirici bir ürün olduğundan tırnak etlerinize yaklaştırmadan sürmeye dikkat edin. aksi halde tırnak etleriniz de sertleşecektir.

  edit: yeni ambalajların üstünde nail nurse yazıyor.

  6 temmuz 2014 11:04 6 temmuz 2014 11:07

  2. 6 gün dayanabildiğim güçlendirici oje. satıcı bayan kalyon'dan daha iyi dedi diye almıştım. ama 14 gün dayanamadım ojesiz. bu süre zarfında bile biraz fark yarattı sanırım ama çok değil. tabii 14 günü tamamlamak gerekiyor ondandır. ben artık oje altına sürüyorum. belki işe yarıyordur.

  7 temmuz 2014 10:42

  3. ikinci katı sürdüğüm günün ertesi soyulmaya başlayan bakım ürünü. bunu 7 gün tutmaya kalksam tırnaklarım daha fazla kırılacak gibi geliyor. sanırım base coat olarak kullanmak daha mantıklı olacak.

  üzgünüm rimmel, ojelerine hastayım ama bu olmamış.

  10 temmuz 2014 20:05


  4. Tırnaklarım yıllardır katman katman soyulur ve buna hiçbir çare bulamazdım taa ki bu ojeyi alıp surene kadar. Bundan once Yves Rocher olanında kullandım ama bu ondan kat kat daha iyi. Ben bazen tek bazen base coat olarak da suruyorum böylelikle ojenin kalıcılığı artıyor. Bazen de top coat olarak bile suruyorum. Tek kötü yanı var o da sürerken gözlerimi yakması.

  14 ağustos 2016 16:05

  5. 7 gün üst üste hiç silmeden uygulayıp 7. Gün silip tekrar 7 gün aynı işlemi yapmak gerekiyor. Ben her 2 ayda bir kullanıyorum. Benim hamur kıvamındaki tırnaklarım şuan metal gibi, kırılmıyor. Normalde oje sürmezdim daha doğrusu süremezdim tırnaklarımı uzatamadığım için ama bu ürünle tanıştıktan sonra ojekolik oldum çıktım.

  Benim gibi kırılgan, hamur kıvamında tırnakları olan süslülere gözüm kapalı tavsiye ediyorum. Fiyatı 5 lira belki daha az idi.

  4 ekim 2016 21:56

  6. tırnakları sertleştiriyor. (gbkz: simply nailogical) adlı oje kanalı sahibi ise güçlü tırnakların sertleşmemesi, esnemesi gerektiğini savunur. o bakım olarak jojoba yağı ile kullanıyor. böylece güçlendiriyor, tırnağı çarpma ya da bir yere takılma gibi durumlarda tırnağınız o sertlikle kırılmıyor, bükülerek durumdan sağlam çıkıyor.

  tırnaklarımın uzamasına yardımcı oldu. şu an ilk haftamdayım ama bir hafta daha sürmeyi düşünmüyorum. açıkçası flormar ve goldenrose'un 4ü bir arada denen bakım ojeleri çok daha iyi gelmişti bana.

  5 ekim 2016 05:18

  4

  7. tırnak sertleştirici, güçlendirici adı altında satılan ürünler arasında işe yarayan tek ürün bu. tırnak uzatmak istediğim zaman hep bununla geziyorum baya sertleştirip kırılma/soyulmaları önlüyor. çok hafif pembemsi bir tonu ve hafif ışıltılı bir yapısı var tırnakları daha sağlıklı ve güzel gösteriyor.

  4 mart 2018 02:03


  8. yukarıda bir yerde "sertleştiriyor, uzatmak için sertleştirmemek lazım" demişim ama ne zaman bu arkadaşı sürsem, uzamayan tırnaklarım pençe gibi uzadı. ama artık hiçbir yerde bulamıyorum bu ürünü, piyasadan kalktı diyorlar :(

  10 temmuz 2018 03:22

  9. Bu ürünün ismi belli aralıklarla değişiyor. Şu anki isim "Rimmel London Stronger Nail/Nail Nurse Base Coat". İsim değişse de rengi hep bebek pembesi gibi, oradan tanıyıp alıyorum ben senelerdir. Bir yere dokunsa anında kırılan tırnaklara sahip olan ben bu base coat sayesinde uzun tırnaklara kavuşuyorum senelerdir. Beni hiç yarı yolda bırakmadı. 4-5 tane bitirmişimdir. Uzun tırnağa geri dönüş yaptıkça alıyorum. Kür şeklinde kullanabileceğiniz gibi haftada bir base coat olarak oje altına da uygulayabilirsiniz. Tırnakları sertleştiriyor ve esnekliğini yitirmiyor tırnak. Aşırı sertleştiren ojeler belli bir uzunluktan sonra bir anda kırılmasına sebep oluyor tırnağın, tırnak esnek olmuyor. Bu oje benim çok işime yaradı o yüzden. Watsonslarda her daim makul fiyatlara satılıyor.

  17 ekim 2018 21:37

  10. tırnaklarımın sağlıkla uzamasını sağlayan benim için holy grail ürün. tırnaklarım hayatım boyunca olabilecek en uzun hallerinde ve baktıkça ağlayasım geliyor. tırnak etlerimi yağla nemlendirip kütikülleri temizliyorum ve bu ojenin ilk katını sürüyorum. ertesi gün bir kat daha sürüyorum. yedi gün sonra tamamen silip aynı işlemi tekrar ediniz yazıyor. ben aklıma gelince üçüncü katı sürüyorum veya oje altına baz olarak kullanıyorum.

  31 ekim 2018 20:24