sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.2
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (16)
 • oylar (12)
 • medya (3)

1. Merve özkaynak'ta görüp almıştım. Kirpiklerimi çok güzel uzattı ve Waterproof maskara sürmediğim halde gün içinde hiç düşmedi kirpiklerim. Sürdüğüm maskara topaklanmadı, akmadı, dökülmedi. Kısacası Ben etkisini çok beğendim. (gizlinot: Fiyatı da 13 tl)

23 ekim 2017 12:11

2. keramet maskarada değil bu bazda! eğer etkisinden memnun olmadığınız, sıradan olduğunu düşünüp para verdiğinize üzüldüğünüz bir maskaranız varsa bu mucize ürünle bitirebilirsiniz, etkisini 5' e katlıyor abartısız. ama gözün körolmasın Merve Özkaynak ! meşhur ettin bu bazı, şimdi koca İzmir'de bir rossmanda bile bulamıyoruz

10 mart 2018 18:27 10 mart 2018 21:43

3. merve özkaynak'a teşekkür sebebim. daha önce bu tarz bir baz kullanmamıştım bana gereksiz geliyordu, o yüzden muadilleriyle karşılaştırma yapamayacağım. bu ürünü de uygun fiyatı sebebiyle denemek istedim. bu ürünü, yıllarca kullandığım maskaralarla deneyince şok oluyorum. topaklanma ve kirpiklerimde ağırlık yapan maskarayı bile güzelleştirdi bu ürün. Kirpikleri doğal bir görünümle uzatıyor.

13 haziran 2018 16:50

4. Gerçekten harika bir ürün. Yapısından memnun kalmadığınız maskaraları zamk gibi yapıştırıyor kirpiğe. Hacim vaadi olmayan maskaraları ise bu bazın üstüne sürdüğünüzde gayet hacimli gösteriyor kirpikleri. Fakat hacim verme yeteneğinden çok uzatma etkisine vuruldum bu bazın. Kıvırma etkisini pek gözlemlemedim.

13 temmuz 2018 18:10

5

5. Bir kaç ay önce sevgili (yazar: Merioncu) önermişti soru cevap aparatında, önerdiği sırada hangi rossmann' a baktıysam bulamadım. Dün şans eseri karşıma çıkınca hemen alayım dedim çünkü hala akan maskaralarla başım dertteydi. geçmiş zaman kullanıyorum çünkü bu baz sayesinde böyle bir sorunum kalmayacak gibi duruyor.

Bugün deneyimleme şansım oldu ürünü. Fırçası alışık olduğum fırçalardan biraz farklı. Görünce dedim ki "allaaaah zaten 10 tane kirpiğim var hepsini birbirine yapıştırır bu" ama öyle olmadı. Bazı sürdükten sonra inanılmaz akan ama tek tek tarayıp ayıran (gbkz: l'oreal volume million lashes maskara)'nın extra black versiyonunu sürdüm. Normalde 2-3 kat geçiyorum ben masmaraları ama bu sefer tek katta gerçekten daha kalın ve daha yoğun kirpik görünümünü elde ettim. İnanılmaz uzattı diyemem ama uzattığını da düşünüyorum bir miktar, bir de maskaranın siyahlığını daha da ortaya çıkarttı.

8 saat sonunda göz altlarıma akma, bulaşma görmedim ki yaşadığım yer gerçekten sıcak ve nemli. Bir de üzerine yemek yaptım, dışarı çıktım.

Çok övdüm bu bazı ama ciddi anlamda memnun kaldım. Belki bir eksisi olabilir, göz altlarımda minik dökülmeler gördüm ama bu üründen mi kaynaklı bilmiyorum. Gözlemleyeceğim.

Fiyatı da 10-15tl arasındaydı. (gizlinot: Daha iyisi şamda kayısı)

Gözlem sonrası gelen edit: siyah minik dökülmeler bu üründen kaynaklanıyor ama zırıl zırıl akan maskaramın akmasına tamamen durdurduğu için durmak yok yola devam. Zaten uzun saatler sonunda yaşıyorum bu dökülme sorununu.

21 temmuz 2018 00:21 12 ağustos 2018 20:44

6. Merve özkaynak tavsiyesiyle aldığım ancak yeni kullanmaya başladığım bir üründü. Bir rossmann indiriminde yanlış hatırlamıyorsam 9-10 TL gibi bir fiyata almıştım. 

Bu ürün; Zaten hacim, uzunluk ve kıvrıklık veren ama deliler gibi akan flormar precious curl maskaramın 7-8 saat gözümde akmadan kalmasını sağladı. Bir de maybelline lash sensational ile denedim, onda da görünüşte çok aşırı fark olmamakla birlikte sanki o çıkmayan maskaranın temizlenmesini kolaylaştırdı gibi geldi. hacim verme konusunda lash sensational'a çok az daha destek oldu da diyebiliriz.

Özetle; özellikle akma sorunu olan maskaralarla birlikte kullandığınızda bu sorunu ortadan kaldırdığı için tavsiye edebileceğim, uygun fiyatlı bir üründür.

19 ağustos 2018 12:44

7. fiyat performans bakımından en başarılı bulduğum maskara olabilir. her şeyden önce kirpikleri birbirine yapıştırmadığı için çabuk hazırlanmam gereken zamanlarda, hiç düzeltme ile uğraşmamak adına elim direkt buna gidiyor. günlük olarak kullanım için kirpikleri güzelce uzatıp, kaldırıyor ve dökülme gibi problemlere de yol açmadı. daha ne olsun diyerek kullanmaya devam edeceğim üründür.

19 ağustos 2018 14:43

1

8. Hayatımda kullandığım en en kötü maskara olabilir. Öyle bir fırça düşünün ki içindeki rimel kirpiklerinize gelmiyor. Bildiğiniz gelmiyor yani fırçasında kalıyor öyle. Gelsin diye zorlayınca da tüm kirpikleri birbirine yapıştırıyor. İnanılmaz kötü ya anlatamam. Her seferinde boş bir maskara ucuna alıp kullandım. İçindeki rimel güzel bu şekilde kullanınca ama fırçası.. hacim bekletiniz varsa almayın, verdiği hacim sıfır. Hatta bence hiç almayın. Kirpikleri uzatıyor yalnızca. Gözümdeki bir artışı da waterproof maskaraların altına uygulanınca temizlenmesi kolaylaşıyor.

6 eylül 2018 11:02

9. Kullandığım zamanlarda kesinliklefark yarattığını söyleyebilirim. Dökülme yapan maskaralar için de tutucu özelliği sayesinde sorun çözücü. Kirpiklerimde dökülme sorunu yaşamadım. Tek tek ayırarak dolgun ve uzun görünüm vermede faydalı, fiyat olarak denenebilir, memnun kalmadığınızda büyük pişmanlıklar yaşatmayacak maskara bazı.

7 eylül 2018 10:52

10. Ben de Merve Özkaynak önerisiyle alanlardanım. Başlarda gerçekten ne kadar bu kadar övüldüğünü anlamadım. Hakikaten fırçada kalıyor da kirpiğe hiç gelmiyor gibiydi. Sonra bu sorun çözüldü, ben de bendeki en iyi sonuca ulaşmanın yolunu buldum. Bu bazı sürüyorum, sonra kaşlarımı dolduruyorum en az 1 dakika kadar bekliyorum rimeli sürmeden, ancak ondan sonra rimel sürdüğümde gerçekten dolgun duran kirpikleirm oluyor. Ama kirpiklerim kısa ve cansız olduğundan her zaman muhteşem bir sonuç olmuyor en fazla normal kirpik kadar oluyor

7 eylül 2018 15:22