yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25994)
  • medya (188)

  25994. alışveriş yapmaya alternatif olan, onunla aynı doyumu verecek bir şeye ihtiyacım var. Dışarıda gezip yemek yemek de kurtarmıyor, o zaman da feci kilo alıyorum ve bir sürü sağlık problemi de cabası.

  3 kredi kartı ve tek maaş ile çıldırmalardan çıldırma beğeniyorum. Yaşım 28 ve biliyorum bu kadar kontrolsüz olmak gerçekten de rezalet bir durum ama zart zurt her şeyin fiyatının artmasıyla refah seviyemin ters orantılı hareketinin hızına yetişemedim. Param yeter sanıyorum ama her ay daha da yetmiyor. Üstelik kredi kartlarının ödenmeyen borçları artık daha fazla faiz ile bir sonraki ay beni bekliyor oluyor.

  İstanbulda tek başıma yaşıyorum ve sosyal hayatım sıfıra yakın olduğu için tek eğlencem dışarı çıkıp gezmek. Dışarıda da vakit geçirme özürlü olmalıyım ki yemek yeme ve alışveriş yapma dışında aktivite yokmuş gibi yaşıyorum. İlla bi para harcanacak yani!

  Bu durumdan utanıyorum, ciddi anlamda bana yakışmayan bir şey. Etrafımdaki insanlar benim asla bu durumda olduğumu düşünmez ama benim canımı sıkan başkalarının ne düşündüğü değil de kendime karşı olan sorumsuzluğum. Birikim veya yatırım yapamamak. İşte bunlar çok canımı sıkıyor. Millet 15-20.000₺’ya arsa alıp parasını katlarken ben 1 gr altın bile alamıyorum bilmemkaçbin lira maaş ile.

  Bu sebeple acilen başka bir uğraşı, zaman geçirilen aktivite ve ruhumu besleyen bir şeylere ihtiyacım var.

  15 nisan 09:22

  25993. (link: https://www.suslusozluk.com/çisem-çakır?i=1343251 Şu) girdide bahsettiğim tint'i sipariş verdim, 1150 tl'den 977'e düştü. Bir tint için asla bu parayı vermezdim ama çoook güzel duruyor. Tam aradığım renk. Çisem beni artık influence etme ne olur 

  14 nisan 22:03

  25992. 13 nisan 08.50

  memleketimden geldim yine lanet olası sehre. evimi ailemi arkadaslarımı minik yeğenimi geride bırakıp 7 hafta sürecek olan stres yıgınına hosbuldum. umarım zaman cok cabuk geçer cünkü ben cok yoruldum..

  13 nisan 08:51


  25991. Çok özledim sevmeyi, sevilmeyi, birine dokunmayı, gözüne bakmayı, göğsünde dinlenmeyi, sarılmayı, sevişmeyi, nefes almayı, heyecanlanmayı.

  13 nisan 00:54

  25990. o kadar sıkıcı bir bayram geçirdim ki.. tatile gitmek istemedim ama izlenecek diziler bitti, yeterince dinlendim. ve bir baktım kalkıp dışarda kahve içecek düzgün bir arkadaşım bile yok. ya gidip muhabbetinden sıkıldığım bir iki kişiyle vakit öldüreceğim ya da evde oturacağım.

  dost bildiğim insanlardan da o kadar hayal kırıklığına uğradım ki kimseyle yakın arkadaş da olmak istemiyorum. romantik ilişki desen yine onun da samimiyetine olan inancımı kaybettim. yalnızlığı bir şekil kabullenmem gerektiğini biliyorum da bari gidip çalışıp enerji harcayayım.

  12 nisan 23:21

  25989. Hayatıma tonlarca şerefsiz girdi bu yaşıma dek. Aldatanlar, dakika başı yalan söyleyenler, sevgiliyken başka kızları ekleyenler, manipülasyoncular, gavatlar neler neler. Birine inanmanın, umudumun tükendiği bir noktaya gelmiştim.

  Hayatıma o girdi. Beni kırmadan konuşuyordu, ahlakliydi, ilgiliydi, cömertti, sosyal medyasında iş arkadaslari ve ortak tanidiklarimiz hariç hiçbir kiz yoktu. Saygiliydi, beni dinliyordu. Böyle bir erkeğin olabileceğine inanamadim var bunda kesin bir iş dedim. şimdi 6.ayimizi geride bıraktık. Üzgünüm onunla evlenip bir yuva kuramayacagimiz sadece kan bağımız olduğu için kuzenim olduğu icin. Farklı ülkelerde birbirimizden habersiz bunca yıl sürdürdükten sonra birbirimizin ruh eşi olması beni üzdü. Aynı şeylere üzülmüşüz oysa ayni şeylere dert yanmisiz aynı pencereden bakmisiz ve kalbimizi kıran insanlarla vakit kaybetmişiz. Birbirimizi seviyoruz, en önemlisi saygı duyuyoruz. Bu iş nereye kadar gider bilmiyoruz ama evlenmeyecegimiz kesin. Üzgünüz keşke hayat bizi kuzen olarak değil yabancı bir insan olarak cikarsaydi. Yine de ben onu tanıdığım için çok mutluyum.

  12 nisan 02:02

  25988. Defalarca uyarılmasına rağmen hala evde ormandan gelmiş gibi davranan insanların motivasyonunu merak ediyorum süslüler ne polis çağırmak bir işe yarıyor ne ailesiyle konuşmak.. eve taşındığım ilk günden beri dua ediyorum artık dualarımın kabul olmayaşını bile kafaya takmaya başladım bu bela ne zaman biter diye tarot falan baktırmayı düşünüyorum bu durum ciddi anlamda psikolojimi etkiledi  

  10 nisan 23:38


  25987. Alın benden de ciddi bir tane süslüler. 

  Kredi kartı ve kredi borçlarım aylardır birike birike artık maaşımı geçmiş durumda. Maalesef duygusal yeme ve alışveriş bağımlılığı batağında gittikçe batıyorum nasıl çıkacağım konusunda da en ufak bir fikrim yok. 

  Beni mutlu eden şey sayısı o kadar azalmış durumda ki alışverişe sarıla sarıla geldiğim nokta bu. 

  10 nisan 20:50

  25986. Her bayram olduğu gibi bu bayram da hocaları arayacağım diye yola çıkıp mesajla döndüm. Ben hiç sevmiyorum bu bayramları. Büyük ailesi olmayanlar beni anladı. 

  10 nisan 14:49

  25985. soru cevapta bir süre sonra "sözlükte unutamadığınız şeyler" sorusu sorulacak, biliyorum. dönem dönem sorulur. o gün geldiğinde gururla "kulpçu" yazacağım. tek kelime, iki hece ama çok büyük. 

  10 nisan 02:29