yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (430)
  • medya (13)

  430. Süslüleeer youtube kanalıma abone olur musunuz?Bi bakarsınız bence hoşunuza gider link bırakıyorum.(link: https://youtube.com/@ranaeksi?si=9NpXU6SLF8LLIEAn Youtube kanalım)

  12 haziran 23:08

  429. Yıl olmuş 2024, hala şort giyenler bla bla diyenlere şortlu bacağım girsin. (gizlinot: Evet girsin)

  7 haziran 13:28

  428. Bugün bir süredir aklımda olan bir şeyi gerçekleştirdim ve sokaktaki canlar için evde mama hazırladım. Belki işine yarayacak birisi olur diye tarifini sizlerle paylaşmak istiyorum. Yapımı biraz uğraş istiyor, yine de hazır mamalardan daha doyurucu ve güvenilir olduğunu düşünüyorum.

  Birkaç farklı tarifi var, ben kendi yaptığımı paylaşacağım:

  Et veya tavuk (gizlinot: göğüs, tavuk ciğeri, kemiğinden sıyrılmış but vs) (gizlinot: Miktarı size kalmış)

  Makarna (gizlinot: Yüksük veya boncuk olur, evde tarihi geçmemiş ama yenmeyen makarnanız varsa o da olur) veya bir-iki günlük yenilebilir durumda ekmek (gizlinot: Miktarı size kalmış)

  Patates, havuç ve kabak (gizlinot: Patates harici kabuğunu soymanıza gerek yok) (gizlinot: Miktarları size kalmış)

  Haşlanmış yumurta (gizlinot: Kabuğu ile birlikte kullanılıyor, olmasa da olur)

  Eti varsa kemiğinden ayırıp küçük parçalara bölerek biraz haşlıyoruz, içine doğranmış sebzeleri ekleyip her şey yumuşayana kadar pişiriyoruz. kenara aldıktan sonra haşlanmış yumurta ve kabuklarını ekliyoruz, haşlama suyunu süzmeden mama kıvamına gelene kadar blenderdan geçiriyoruz. Biraz ılımış karışımı haşlanmış makarna veya ekmeklerin üzerine döküp karıştırıyoruz. Bırakacağımız nokta sayısına göre kaplara bölüyoruz.

  Afiyet şifa olsun.

  4 ocak 02:02


  427. "Kılıçdaroğlu aday olmasın" esprisi Ortaokullu çocukların bile diline pelesenk olmuşken, aman ibb abb elden gider diye ağaca çıkanlar acaba belediyelerin hayrını görüyor mu? İki belediyeye de "hiçbir şey yapmadı, hizmet yok, hep şov" içerikli trol saldırıları ve "cb seçiminde kazandık bakın görün yereli de kaybedeceksiniz" içerikli kan davası üslupları devam ediyor son hız. Başımıza çalarız artık belediyeleri, çok sıkışırsak bu belediyeler sınırında yeni cumhuriyetler kurarız (gizlinot: İronidir!), izmiri de salona katıp.

  Bu sırada atatürk karşıtı eşkıdemleriyle tartıştığı için bir teğmenimiz ordudan ihraç edilmiş. Ee daha daha Naptınız, metro yaparak tiyatro açarak çomarların yüce gönlünü kazanabildiniz mi?

  18 aralık 2023 00:46 18 aralık 2023 00:47

  426. Hasta yatağında ağlarken bir baktım, yazarlığım onaylanmış. Çok mutlu oldum, hoş buldum sözlük. (gizlinot: 🥰)

  16 aralık 2023 20:40

  425. Artık rüya görmek istemiyorum, zihnimi çok yoruyor. Rüyalarımda daha mutluyum daha güzel şeyler yaşıyorum ve gerçek hayata uyanınca hayal kırıklığı yaşıyorum. Çoğu zaman rüya görmezdim -tabii ki görüyorumdur ama hatırlamıyordum- bir kaç haftadır her gün rüyalar görüyorum ve inanılmaz rahatsız edici.

  Antidepresanı bıraktım uzun zamandır antihistaminik de kullanmıyorum, neden bu rüyalar needeeen?

  10 kasım 2023 19:18

  424. şu tişörtlerin kenarlarına, pantolonların içlerine fax çeker gibi koca koca etiketler yapıyorlar sinir oluyorum yine etiketi parçalarken tişörtümü kenardan yırttım yeter

  10 kasım 2023 14:21


  423. Bugün 10 Kasım. Canım Atam hep kalbimizde, aklımızda, fikrimizdesin. Keşke sana ellerimle nar ayıklayabilseydim(gizlinot: Çünkü bence birine nar ayıklamak en büyük sevgi göstergesi)

  10 kasım 2023 01:16

  422. malumunuz ortadoğu yine karıştı arkadaşlar. ne zaman duruldu ki diyebilirsiniz haklısınız... uzun uzun neden böyle olduya vs girmeyeceğim. yalnızca kendi ülkemin vatandaşının tepkisini eleştireceğim. siyasi olarak mu mesele sizi beni herhangi bir Türk vatandaşını bir gram ilgilendirmiyor. bunu lütfen anlayın artık. Türkiye cumhuriyeti devletinin Filistinde olanlarla ilgilenmesini gerektirecek hiçbir durum yok(insani yardım dışında). bizim devletimiz 1948 yılındaki Arap İsrail savaşında da tarafsız kaldı. Olması gereken oydu çünkü. biz o topraklarda geçmişte hakimdik ama oradan yerli halkın bizim yönetimimizi istememesi halinde çekildik. bu çekiliş Türk ordusu için çok acı olmuştur lütfen araştırıp öğrenin bunları. Günümüzde Filistin yönetimi ve halkı arabuluculuk olarak Katar ve Mısırı istiyor. Bizim adımızı andıkları yok, geçmişte onlar için yaptığımız onca siyasi hamleye rağmen. Devletin şu an tarafsız kalması gerekiyor. İnsani olarak ölen her can için ben de üzülüyorum ki üzülmeliyiz. Bunu müslüman olmayan bir Türk olarak söylüyorum. İçimizdeki insanların çoğu için Kudüs ve çevresinin kutsal olduğunu da biliyorum ve buna saygı duyuyorum. Herkesin kutsalı vardır. Ama Mehmetçik Filistine, Türk ordusu Filistine sloganları atanlar siz gerçekten ne dediğinizin farkında mısınız? bunun sonuçlarını düşünebiliyor musunuz? herhangi bir Türk askeri neden farklı bir millet için kanını dökecekmis biri bana bunu izah etsin. çünkü mantıklı bir açıklama bulamıyorum. yüzyıllarca Müslümanların karakolu vazifesi gördük diye mi bu çağırışlar? o toprakların altında zaten onbinlerce Türkün naaşı var. onun üstüne tekrar Mehmetçiğin kanını mi akıtmak istiyorsunuz? bunu diyen kimsenin ailesinde çevresinde şehit ailesi yoktur. çünkü olsa bu kadar vicdansızca söylemler de bulunmazsınız. Her gün Kuzey iraktan şehit haberi geliyor onlar için bir dakika bile üzüldüğünüz oluyor mu? Olayın dünyayı ilgilendiren kısmına gelirsek daha düne kadar Hamasın para kaynaklarından birinin de İsrail devleti olduğunu biliyor muydunuz? Hamas kim tarafından finanse edildi yıllarca? Kendi halkının Gazzede güçsüz ve savunmasız olduğunu bile bile bu savaşı neden başlattılar? Bugün bu insanlık dramına sebep olanlar yalnızca İsrail hükumeti midir? Asla taraf değilim. Aksine hepinizden sağduyuyla olaya bakıp tarafsız kalmanızı rica ediyorum. Türk milletini de artık başka milletlerin kölesi gibi görüp saçma sapan çığırtkanlıklar yapılmamasını rica ediyorum.

  9 kasım 2023 14:12

  421. carrefour'un yer fıstığı ezmesini gördüğünüz yerde kaçın. hayatımda yediğim en leş fıstık ezmesi. resmen acı ve çürük fıstıklara yağ basıp çekmişler insan yicek bunu be. şu ekonomide bana tüm kavanozu çöpe attırdı ya ne diyim.

  9 kasım 2023 13:27