yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (0)

  1. İlaç tedavim sonrası kırmızı izlerim kalmıştı. Bunlar çok klasik söylemler ama cildime uygun temizleyici ve nemlendirici kullandım. O zamanlar karmaydı cildim, lrp effaclar temizleme jeli ve duo nemlendiricisini kullanıyordum. 

  Madecassol krem ve ipek yüz kesesi izlerimi büyük oranda iyileştirdi. İpek yüz kesesini gratisten almıştım ve haftada bir kullandım, fazla bastırmadım. Madecassol ise yapısı ağır olduğu için iki haftada bir kullandım. 

  Ukte: (yazar: @ojembozuldu)

  29 haziran 2019 23:41 3 temmuz 2019 11:33

  2. Şehir değiştirince ergenliğimde bile bir tane sivilce çıkmayan yüzümü sivilce bastı haliyle izleri de duruyor, bir lazer randevumda lazer yapan kadın haftada 3 kez kil maskesi yap başka hiçbir şey kullanma dedi, nemlendirici de dahil olmak üzere. Ben de dediğini yaptım gerçekten de baya düzeldi cildim, maskeden sonra da kuru yağ kullanıyorum çok kuruyor zira. Biraz daha devam edicem bakalım neler olacak. 

  30 haziran 2019 18:26 30 haziran 2019 18:27

  3. Hiçbir şey yapmamak. Evet, gerçekten hiçbir şey yapmamak. Yüzümde, boynumda, sırtımda, kollarımda her yerde devasa sivilcelerim oluyor genelde. Ne zaman çıkacakları ne kadar orada kalacakları be ne kadar iz bırakacakları da belli olmuyor. Tetradoks tedavisi gördüm birkaç ay, hormonal olmadığı anlaşılınca da roacutan ve muadillerine başlamadan evvel sadece beklemem söylendi. Bir ton krem, serum, sivilce kurutucu sos jeller, kil maskeleri, asitli tonikler, medikal ürünler, her şeyi kullanmıştım ve devam ediyordum ancak hiçbir etki alamıyordum. Burun ameliyatı olunca alçı çıkana kadar su değmemesi gerektiğini söylediğinde doktor “ee ben napıcam hem yüzüm çılgınca yağlı hem sivilcelerle baş edemem ?” Demiştim. Doktorda sakince “sen dediğimi yap sadece çok rahatsız olursan yüzünü suyla ıslattığı pamukla sil, dışarı çıkarsan da açık kalan kısımlarına güneş kremi sürersin” demişti. Dediğini uyguladım sadece bir gün makyaj yaptım onu çıkarmak için Misel su kullandım. Onun dışında Sadece su ile sildim ve güneş kremi sürdüm. Yüzüm on gün sonra mükemmel pürüzsüzlükteydi. Ne sivilce, ne pütür, ne leke, ne kızarıklık hiçbir şey yoktu. Alçı çıkınca bir defa yeşil kil, nane,süt, bal karışımıyla Peeling yaptım. Sonra bu bu şekilde devam etmeye karar verdim. Nemlendirici kremler kullanıyorum. Makyaj yapıp siliyorum ama mümkün olduğunca kendi haline bırakmaya çalışıyorum. Resmen hiçbir şey yapmayarak devasa sivilcelerden kurtulduğum için Önerim de bu tabi ki. Yüzünüzü elbet temizleyin, ihtiyacına yönelik nemlendirin ve koruyun. unutmayın ki cildin de ihtiyaçları çok basit (temizlik, nem ve koruma) eğer bir sağlık probleminiz yoksa çünkü bir problemden kaynaklanan sivilceleriniz varsa problemi çözdüğünüz zaman sivilcelere de elveda diyorsunuz. 

  Edit: eklemeyi unutmuşum. Ben sivilce izlerimde ve diğer lekelerimde en büyük değişimi zeytin yağı içmeye borçluyum sanırım. 65 yaşındaki dedem 40 yıldır her sabah aç karnına zeytin yağı içiyor ve 40-45 yaşındaki bir insanın cilt görünümüne sahip. Hatta babamın abisi falan sanıyorlar kendisini. Hem onun tavsiyesi hem de “20li yaşlarda niye probiyotik kullanayım” düşüncesiyle her sabah bir yemek kaşığı kadar saf zeytin yağı içmeye başlamam ile hem cildimde hem sindirim sistemimde (mide ağrıları da buna dahil) inanılmaz değişiklikler fark ettim. “Yağ içilir mi ya” diyenler için; saf zeytin yağı kesinlikle aç karnına içilebilecek en güzel tada sahip. leke probleminiz olmasa bile sağlığınız için içmenizi tavsiye ederim zira kendisi dünyada var olan en mucizevi şey bana göre. 

  30 haziran 2019 18:57 30 haziran 2019 19:10


  4. açık tenli olduğum için en ufak sivilce bile iz bırakıyor ve buna rağmen kocaman sivilceler çıkarıyorum maalesef. ben bu aralar sarı kantaron kremi kullanıyorum. şimdilik iyi anlaşıyoruz. mucizevi şekilde geçirmiyor tabi ki süreklilik gerekiyor fakat bence eskisine oranla daha hızlı iyileşme sağlıyorum.bir de ne kadar erken sürerseniz o kadar etkili eski izlere bir şey yapmadı.

  30 haziran 2019 19:22

  5. madecassol kızlar ya nolur denemeyenler denesin! ben kendiminkileri bakın gece sürdüm sabah sonucu gördüm diyorum. Nasıl stokladım belli değil iş yerimde, çantamda, odamda, banyoda ve ecza dolabında birer tüp var. erkek arkadaşım askere giderken çantasına da attım madecassole aşığım. Kolumu jiletle alırken 5 cm kadar bi çizik derimi soydum çok kanadı sonra da çizik kısım beyaz kaldı çevresi karardı falan çok kötü bir iz kaldı. Geçer diye bekledim 1 ay oldu geçmedi. Dün akşam madecassol sürdüm, sabah sürdüm şu an çizik ikiye bölündü orta kısmı yok oldu yanlardaki karartılar gitti vs gözümün önünde 1 ayda geçmeyen iz yok oluyor.

  30 haziran 2019 19:30

  6. Retinol

  C vitamini

  Alpha Arbutin

  Niacinamide

  Ülkemiz de kolay bulumabilecek retinol ve Niacinamide var Niacinamide'yi Gratis'te satılan Herbaderm nemlendiricilerin içinde yüksek oranda bulabiliriz. Retinol için eczanede Acnelyse ve Differin var anti aging için Acnelyse daha etkili ama zaten onun için bile başlıngıçta Differin çok daha iyi.

  30 haziran 2019 20:04

  7. Niacinamide, retinol ve glikolik asit kendi cildimde kırmızı, özellikle kistik akne izleri için işe yarayan maddelerdir. Ayrıca tamanu yağı da uzun süreli kullanımda sivilce izlerini geçiriyor

  1 temmuz 2019 00:04


  8. Son zamanlarda denediğim ve memnun kaldığım bir yöntem; foreo ve lubex cilt temizleme jeli ile cildi derinlemesine temizlemek, akabine avene cicalfate kremi tüm yüzüme uygulayıp uyumak. sabah mutlaka spf sürmek ve dışarı öyle çıkmak. yanağımdaki çok inatçı birkaç lekeye çok iyi gelen bir yöntem oldu.

  edit: neden eksiliyorsunuz ki, ciddi anlamda bende işe yaradı + foreo marka gönderisi değil :(

  1 temmuz 2019 15:10 2 temmuz 2019 13:14

  9. Effaclar duo ile bu sorundan kurtuldum.

  20 haziran 2020 15:55

  10. Eskiden fazla kilolu ve yağlı ciltli olduğum için hem hormonlarımdan kaynaklı hem de ergenlikten de kaynaklı aşırı sivilceli bir cilde sahiptim. Sonra kilolarımı verince ve düzenli cilt bakımıyla sivilcelerimden kurtuldum ama bu sefer de lekelerim kaldı. Araştırarak ve deneyerek kendi cildimde faydasını en çok gördüğüm içeriklerden ve ürünlerden bahsetmek istiyorum. Tabi ki bana iyi gelen size iyi gelmeyebilir, o yüzden dikkatli olmakta fayda var. 

  Öncelikle yeni sivilcelerin çıkmasını baskılayacak bir cilt bakımı rutini oluşturmak lazım. Böylece lekelere daha rahatça protokol uygulayabiliriz. Benim tavsiyem asitli ya da çay ağacı bulunduran bir temizleme jeli kullanmak ve kesinlikle çift aşamalı temizlik yapmak. Ve asla ama asla güneş kremini ihmal etmemek. Leke tedavisindeki en önemli basamak güneş kremi kullanmak. 

  Yukarıdaki süslülerin de dediği gibi niasinamid, arbutin, glikolik asit, c vitamini ve retinol lekeler için en etkili içerikler. Eğer ki sivilceleriniz yeni geçmiş ve kırmızı izleriniz var ise lrp baume, missha total ceramide gibi cildi yenileyen, bariyerini kuvvetlendiren ürünlere bakmalısınız. Cilt bariyeriniz zarar görürse en ufak şey bile cildinizde lekeye neden olabilir. 

  Bunların dışında ben c vitamini serumları kullanmaya başladım. Her sabah ve akşam önce doa kozmetik'in ardından da babe ve vichy'nin c vitamini ampullerini kullandım. Haftada bir kez de bu ampülleri dermaroller ile uyguladım ki daha da etkisi artsın diye. Bence cildimdeki en büyük farkı c vitamini ve acnelyse kreme borçluyum. 

  Bunlar dışında dermoskin'in arbutin kremini lokal olarak akşamları lekelerimin üzerine uygulamaya başladım ve bu da özellikle kahverengi lekelerimin açılmasında çok etkili oldu. Niasinamid içeren ürünleri ise rutinime yeni yeni dahil edebildim o yüzden lekelerimde çok büyük bir etkisi olmadı daha fakat cilt tonumu düzeltmekte ve cansızlığını almakta yine çokça yardımı olduğunu söylemem lazım. 

  Bir diğer kurtarıcı içerik ise glikolik asit ya da mandelik asit. Eğer cildiniz asitlere alışık değil ise ya da hassas ciltli iseniz mandelik asit ile başlamanızı öneririm. By wishtrend'in ya da yine doa kozmetikin mandelik asitli ürünleri bulunmakta. Ben özellikle maske ya da tonikte asit kullanmayı seviyorum. Glikolik asit ciltteki lekelere, doku bozukluğuna çok iyi gelen bir içerik. Ama asit kullanırken güneş kremini asla aksatmamak ve gün içinde en azından bir kere de olsa tazelemek gerek yoksa lekelerden kurtulayım derken daha da lekelenebilirsiniz. 

  20 haziran 2020 16:29