yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (430)
  • medya (1)

  430. sene 2024 oldu, ben hala beni aşağı çekecek insanların yanına yani aşağıya bakıyorum. aşk-ı memnu adnan ziyagil'in o meşhur sözü dönüyor bir kaç zamandır kafamda. beni öyle huzursuz etti ki acaba dedimli olan... aşağı baktıkça huzursuz oluyorum, orada istediğimiz bir şey var diye çevre faktörlerini görmezden gelemeyiz. oradaki bir şeyi çok istesem de elimi verirsem kolumu mentalimi her şeyimi kaptıracağımı bildiğim için artık aşağı bakmayacağım.

  6 ocak 23:47

  429. Canım doritos mu yemek istiyor, istediğim kadar alıp yiyeceğim. Roller coaster'a mı binmek istiyorum, midem yanana kadar bineceğim. Benim bir tanecik hayatım var ve bunu insanlar hakkımda ne düşünür, sağlığım bozulur mu sorularıyla harcamak istemiyorum. Ortada kritik bir sorun yoksa kafama eseni yapacağım, geç olsa da bu farkındalık oluştu artık

  19 mayıs 2023 17:24

  428. icimden ne yapmak geliyorsa duymazdan geleceğim. icimden yatıp uyumak geliyor mesela sabaha kadar şu an ama bir kahve yapıp işlerimi halledeceğim. Bir şeyleri erteleye erteleye geç kalmayı geçip kaçırmaya hatta kaybetmeye başladım. Artık toparlanma vakti 

  19 mayıs 2023 16:21 19 mayıs 2023 16:22


  427. akademiyi yoluna sokacağım. dil öğrenmeyi bölümüm ingilizce zaten diyerek üstüne bir şey katmadan ilerletmemezliği bitirip ikinci ana dilim haline getirip buradan topuklayacağım süslüler. burası düzelse dahi baharlar dahi gelse zerre tozum kalmasın istiyorum ülkede. bana bu düzen çok çektirdi çok zarar verdi bitmiştir artık.

  19 mayıs 2023 13:39

  426. az önce bir tweet gördüm ve seçimlerin de etkisiyle şöyle bir karar aldım. bundan sonra yandaş biri ekonomiden mi yakınıyor dönüp "ben kazanıyorum evim arabam var tatilime de gidiyorum etimi de yiyorum siz düşünün fakir olan sizsiniz ki yakınıyorsunuz" diyeceğim. ya da yandaş biriyle mi karşılaştım "hüdapar sayesinde siz bekar kızları kadınları erkeklere pay edecekler mal seçer gibi seçecekler sizi merak etmeyin bu sayede hepiniz evlenip çoluk çocuğa karışacaksınız, eşiniz izin vermediği sürece çalışamayacak okumak için harcadığınız tüm emekleri çöpe atacaksınız" ya da "benim evim var kirada olan sensin memnunsun ya durumdan ev kiran 20 bine çıkınca ağlama tamam mı, en fazla 1 göz ev bulup yaşarsın" gibi şeyler söyleyeceğim. bu laflarımdan alınacak süslü sözlük yazarları olacaktır, engelleyebilirsiniz beni. hiç sıkıntı değil. bunun yanında tamamen ailesinin siyasi görüşü yüzünden bu hayatta büyük sıkıntılar yaşayacak genç kızlarımız var, sizler için elimizden geleni yaptık senelerce. fırsat bulsak yine yaparız tabi ki ama arada siz de yanacaksınız ne yazık ki. toplumsal bilinç hepimizi koca bir yangına sürüklüyor çünkü.

  17 mayıs 2023 11:00

  425. yandaş tanıdıklarımla görüşmemek

  fakirlere ve düşkünlere, genel olarak ihtiyaç sahiplerine yardım etmemek

  bu ülkede kalan günlerimi kimseyi umursamadan "sürterek" yaşamak

  16 mayıs 2023 16:17

  424. İnsanlara hakettikleri tepkiyi verme kararı aldım. Bu yaşına kadar vermiyor muydun derseniz elbette veriyordum ama bazen basiretim bağlanıyor ve sesimi çıkarmıyorum. en son saçımı kestirdiğim kuaför dümdüz uzun saçımı bile inanılmaz yamuk kesmeyi başardı. 3 dakikada kesimi bitirdiği yetmiyor gibi klasik vasıfsız kuaför sözlerini söyledi. Boya olmayan saçımı daha fazla boyamamı tavsiye etti. Saçlarımı tararken resmen dövüyordu beni. Annem de ben de şok olmamıza saçımın yamuk olduğunu söylememize rağmen anlamadı hatta trip atmaya başladı.  Laftan anlamayacak bir insan olduğunu fark ettiğim için olay çıkarmamıştım ama şimdi pişmanım. Müşteri olarak düzgün hizmet alamıyorum, kendi paramla hakaret işitiyorum. Hemen ardından gidip saçlarımı yeniden kestirmem ekstra para ve zaman harcamam gerekti. Laftan anlamayan insanlar bağırıp çağırmadan anlıyor, içimde kalacağına bu da bir yöntem.

  14 mayıs 2023 15:52


  423. Hayatımdaki tüm fazlalıklardan kurtulacağım, duygu, eşya,insan vs. Yüzdelik değerde kullanım ve yarar/zamandaki etkisi yetmiş altına düşen herkese geçmiş olsun dilerim. Bugüne kadar belki lazım olur, yararı olur yeniden düşüncesi ile bünye de toksik etki yaratan tüm varlıklara elveda. Bahar temizliğini başlatıyorum her anlamda.. 

  14 mayıs 2023 09:09

  422. Az olsun öz olsun mantığıyla Çoğu drugstore ürünü elimden çıkarıp, high end versiyonlarına yönelme kararı aldım. İçimde senelerdir dinmeyen bi tüketim çılgınlığı var ve her daim aç olan bir alışveriş canavarı yatıyor. Umarım bu kararımın ardında durabilirim.

  6 mayıs 2023 18:52

  421. 10 kilo vermek (pandemide aldım :()

  ayrı eve çıkmak

  31 ocak 2022 14:39