yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (91)
  • medya (0)

  1. çok fondöten kullanmaktan :))

  benim de yoğun olmasa da sıkıntısını çektiğim durum. sivilce gibi de değil ama pütürcük gibi ufak şeyler. duş jelinden sonra tam olarak durulanmaya dikkat ettiğim dönemlerde ve özellikle de oynamadığım (gizlinot: kaşınmasa bile kaşımak, sıkmaya çalışmak.. ) zamanlarda azaldığını fark ettim ben de.

  tabii tek nedeni gözenekleri temizliyoruz diye kimyasal temizleyici ile tıkayıp arındıramamamızdan kaynaklanmıyor olabilir. stres, terleme, hormonlar, tüketilen besinler hatta giyilen kıyafetlere kadar birçok nedeni olabilir. büyük sivilceler karaciğer sorunundan bile kaynaklanıyor olabilir. bi' kontrol ettirmek gerek böyle şeyleri diye düşünüyorum.

  23 nisan 2015 00:11 23 nisan 2015 08:26

  2. eğer iltihaplıysa ve adet düzensizliği de varsa yumurtalıkta kist olabilirmiş bir kadın doğum uzmanına görünmekte fayda var

  23 nisan 2015 00:31

  3. sırttaki sivilcelere genellikle kıl kökü iltihabı denilir -genellikle!- giydiğimiz sütyenlerin askıları veya sert kumaşlar kıl köklerine zarar verir ve bunlarda zamanla enfeksiyona sebep olur. genelde bunlar hafif sorunlardır ve 2-3 gün içinde sivilceler kendiliğinden geçer. ama yazın ip askılılar, bikiniler gibi sürtünmeye açık kıyafetler daha çok oluşmalarına sebep olur. eczanelerden sivex losyon alıp kullanabilirsiniz -ki tam kıl kökü iltihap tedavisi için kullanılan bir losyon. ayrıca duş jelleri, sıvı sabunlar veya kalıp sabunların temizleme dereceleri eşittir. duş jellerinin kullanımından sonra oluşan kaygan hissin sebebi gliserin ya da nemlendirici içerdikleri içindir. tüm vücudumuzu, giysilerimizi, kullandığımız duş liflerini temiz tutmakta fayda var.

  23 nisan 2015 02:24


  4. Saçı kreminden de olabilir. Ben saçımı duruladıktan sonra vücudumu sabunlayıp çıkıyorum bu yüzden. Eskiden çıkardı, şimdi hiç yok.

  23 nisan 2015 10:45

  5. sık sütyen, atlet, body değiştirerek(her banyodan sonra temiz ve ütülenmiş bir tane) ve şampuanınızı, saç kreminizi sırtınıza değdirmemeya çalışarak veya iyi durulayarak büyük ölçüde önleyebilirsiniz. tecrübe ile sabittir.

  23 nisan 2015 12:48

  6. stres yüzünden de çokça baş gösterebilen bir durum.

  23 nisan 2015 17:14 23 nisan 2015 17:16

  7. cilt doktorum bana ketoral şampuanı duş jeli gibi kullanmamı söylemişti sırtımda, omuzlarımda ve boynumda çıkan sivilceler için, ben hatta duş sırasında yüzümü de yıkıyorum bu şampuanla, bana iyi geldi.

  24 nisan 2015 23:18


  8. Ergenliğimden beri sahip olduğum, sırtımı geçip omuzlarıma ve dekolte bölgeme de ulaşan şeyler. Saç kremi şampuan değdirmedim, düzenli temizledim, antibiyotik kullandım, kaç tane atlet çarşaf mahfeden krem denedim, olmuyor, hayatımın sonuna kadar benekli benekli kalacağım sanırım.

  24 nisan 2015 23:37

  9. sırtımda çokça vardı benim de. buradan duş jelinin sivilceye neden olduğunu okumuştum. bir arkadaşımdan da kesenin iyi geldiğini öğrendim. şimdi saçlarımı falan yıkadıktan sonra vücudumu kükürtlü sabunla yıkayıp en son sırtıma kese yapıyorum sırt kesesiyle. çok kısa bir süre içinde sırtım düzeldi. herkese tavsiye ederim.

  12 aralık 2015 19:05 ed.19 aralık 2015 15:29

  10. (gbkz: sırt dekoltesi) giymeyi engelleyen meret. activex sıvı sabun(duş jeli değil sabun olan) kullanarak bir nebze kontrol altında tutuyorum bunları. ama artık sizin sözünüzü dinleyip duş jelini sırtıma değdirmeyeceğim süslüler.

  aslında gönül tamamen sabuna geçmek istiyor ama evi duş jeli doldurmuşum. o çeşit çeşit kokuları almayı çok seviyorum napim. le petit marsailles'nin çeşitlerinde gözüm var şimdi de. Fransa'dan getirdiğim fesleğenli bitsin de...

  ek olarak yüzüme sürdüğüm mizon aha & bha toniğini, bazen de neutrogena'nın akneli ciltler için olan bol alkollü toniğini sürüyorum sırtıma. kışın zor oluyor buz gibi tonikler, kremler ama aklıma geldikçe yapıyorum. benim aktif sivilceden çok sivilce izlerim var aslında. bir çıktı mı aylarca gitmiyorlar. ama yüzüm bile 1 senelik sivilce izi dolu, sırtım için endişelenemeyeceğim...

  edit: bir de süslüler sabun sabun diyorsunuz da ne sabunu en etkilidir acaba? kükürt diye varsayıyorum ama bıttım ve defne hakkında da iyi şeyler duyuyorum.

  22 aralık 2015 16:31 22 aralık 2015 16:37