yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (2)

  1. Ani bir kararla saçımı boyamak istediğim birgün almıştım. Markette bi sea color ve fiyatı ateş pahası olan paletteler vardı. Palette saç boyalarını çok denedim ama hiçbir zaman memnun kalmadım malesef, saçımı çok yıprattı her seferinde üstelik boyanın akması da cabası. O yüzden elim gitmedi, o gün bi çılgınlık yapıp bu boyayı aldım. Öncelikle fiyatı bayağı uygun 6 tl 'ye aldım diye hatırlıyorum. İçinde iki tüp boya çıkıyor, bir de oksidan var. Fazladan bir tüp boya hediye olarak varmış lakin onun oksidanı olmadığı sürece ne işime yarayacak anlamadım. Gerçi sonradan oksidan alıp onu da kullanmadım değil. Hiç bilmediğim bir marka olduğu için saçımın görünmeyen ufak bir yerine uyguladım. dökülme, alerji vs olmadığı için tüm saçıma da uyguladım. Saçım bayağı bayağı bakır tonlardaydı. O kadar mı kapatır ne kızıllık kaldı ne başka bir şey. Gerçi bayağı koyu tuttu koyu kahve gibi değil de bildiğin siyah oldu saçım. Göründüğünden bayağı koyu tutuyor yani koleston gibi, o konuda dikkat etmek lazım. Sonraki haftalar hafif aktı ama simsiyah görüntü yerine koyu kahve kaldı ama en önemlisi alttaki kızıllıklar hiç çıkmadı bayağı kapatmış onları yani. Kısacası bir daha beğendiğim bir renk olursa alırım, tereddüt etmem.

  Ukte: (yazar: senora )

  26 şubat 2017 09:22

  2. Bu gün sıradan bir kozmetik mağazasından 12 TL'ye aldığım boyanın markasıdır.Kutusundan iki tüp boya çıktığı ve Diğer boya markalarından renk skalasında gri bulunanların en ucuzunun 30-35 TL'den başladığı düşünülürse baya hesaplı bir alışveriş oldu. Ben 01-füme gri rengini aldım ve her boyayı tutmayan saçlarımda çok güzel bir griye döndü. Boyadıktan sonra koyu olur belki diye endişeliydim ama ne yeşile ne pembeye çalmadan tam bir gri oldu. Bir dahaki sefere boyamadan önce before/after yapıp görsel ekleyeceğim ama denemekten çekinmeyin riskli bir seçenek değil çünkü, sevgiler.

  10 nisan 2019 22:56

  3. Saçlarındaki beyazları ne kolestonlar, ne lorealler ile kapatamadığımız bir annem var. Biz ona çözümü sea color ile bulduk. Sizin de böyle bir anneniz ya da kendiniz var ise en ekonomik ve akmayan çözüm bir adet sea color olabilir. Deneyiniz. 

  28 eylül 2019 01:44


  4. fiyat-performans oranı oldukça yüksek olan, iyi ki tanımışım dediğim markalardan biri. bir kutuda iki boya çıkıyor ve boyaların kalitesi de gayet iyi. ben daha önce sea color markasının ateş kızılı rengini denedim ve çok memnun kaldım. en memnun kaldığım ilk 3 kızıl renkten biri de bu. hem istediğim rengi veriyor ve çabuk akmıyor hem de saç derimde herhangi bir tahrişe sebep olmadı. (link: http://www.ebrubektasoglu.com/yazi/disi-sizi-ici-beni-yakar-acisiyla-tatlisiyla-kizil-sac-yolculugum/ buradan) da saçımdaki duruşunu görebilirsiniz. arkadaşım çilek kızılını da övünce hafta sonu sıhhıye'de kuaför malzemeleri satan bir dükkandan çilek kızılını satın aldım. ilk fırsatta bu rengi de deneyimlemiş olacağım. umuyorum memnun kalırım.

  30 aralık 2019 10:44

  5. Senelerdir en yakın arkadaşımın saçlarını küllü kumrala boyarım böylesine dore kapayan bir küllü kumral boyaya denk gelmedim. Arkadaşımın doğal saç rengi koyu kızıl dolayısıyla dore parlamaları kapamak çok çok zor. Sea color’ı fiyatı uygun olduğu için denemiştik fakat çok memnun kaldık. Doreliği neredeyse tamamen aldı ve çok net bir küllü kumral, kesinlikle tavsiye ederim. 

  30 aralık 2019 11:20

  6. buradaki iyi yorumları okuyup denediğim, denemez olsaydım dediğim boya markası.

  7 ve 7.03 renklerini kullandım ve resmen bakır rengi veriyor. kumral ve dore kumral oldu sana bakır.

  bir şey ucuz diye övmenin alemi yok, verdiği renk çok kötü. ucuz ama en azından gösterdiği rengi veren bir marka istiyorsanız palette kullanın. bundan uzak durun.

  27 temmuz 2020 09:16

  7. Kozmetikçilerden aldığımızda yanında bir oksidanı da hediye ediyorlar. Saçıma tek kutu yetmediği için bir kutuda iki boya olması çok avantajlı ve fiyatı sadece 13tl. Çilek kırmızısını kullanıyorum ve aşırı iyi tam istediğim renk. Baya kapatıyor ve diğer markalardaki gibi saçım turunculu kırmızı gibi durmuyor. 

  27 ağustos 2020 00:56


  8. 8.11 rengi ile boyadığım saçlarıma gerçekten güzel bir küllülük veriyor fakat bu boya ilgili 2 sorunum var. Öncelikle saç diplerimde inanılmaz bir kaşıntı yapıyor, saçı yıkadıktan sonraki 2 günde de o kaşıntı ve yanmış gibi his kendini gösteriyor. Diğer denediğim market boyalarında kesinlikle bu sorunu yaşamadım. İkincisi ise evet fiyatı uygun ama neden tek kutuda 2 tüp boya varken sadece 1 tüp boyaya yetecek kadar oksidan var? atsan atılmaz satsan satılmaz saçma sapan bir şey elinde kalan oksidanı olmayan tüp boya. Onun yerine 5 tl pahalı satın ama 2 tüp boya satıyorsanız 2 tüpte oksidan koyun kutuya. İsraf resmen.

  22 ocak 2021 15:01

  9. 2 defa ateş kızılı rengini alıp saçımı boyadım. memnun kaldığım bir boya oldu, saçımı yıpratmadı sertleştirmedi aksine yumuşacık yaptı. Boyama esnasında kokusu rahatsız etmedi,boya bulaştığı yerden çok rahat çıktı. Ayrıca kalıcılığına gelirsek tatmin etti beni. Kızıl çabuk akan renktir bildiğimiz gibi. 2-3 günde bir yıkamayla 1 ay sonra açılmaya başladı bende rengi. Akma esnasındaki renkleri beğendiğim için sorun etmeyen biriyim. Bu şekilde 1.5 ay rahat kullandım.

  Boyalar kutuda gösterilen rengin bir tık koyusu olarak tutuyor saçta.

  24 mart 2021 14:21

  10. 7.1 küllü kumral rengi; boyasız, işlemsiz saçta "dore kahve" tutan, uygun fiyatlı saç boyası. Aynı zamanda saç diplerimi epey kaşındırıp saçlarımı fazlasıyla sertleştirmişti. Üç sene önce ilk ve son deneyimimi yaşadım kendisiyle.

  26 mart 2021 15:39