yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (1)

  1. Nedense ben cinselliği bu kadar metalaştıranların, gizliden gizliye cinsel arzularını bastırma yöntemi olarak bunu kullandığını düşünüyorum. Cinsellik pis kaka, he seni de zaten leylekler getirdi cnm. Böyle hassas ve önemli konularda bilip bilmeden, sağdan soldan doldurduklarınızla yorum yapma, bir de üzerine videoya alıp kitlelere ulaştırma cesaretini nerden buluyorsunuz acaba ben merak ediyorum. Bu nasıl saçma bir tür ben bilirimcilik ?

  Tamam senin kafan değişik, doğru yanlış bir sürü tespitin de var, git az ötede oyna. milletin genç beyinlerini müthiş tespitlerinle zehirleme. Sana mı kaldı ? Psikolog musun ? Pedagog musun ? Sosyolog musun ? Hangi sıfatla "hiç doğru değil, asla yapmayın" gibi emir cümleleri ile küçücük çocuklara fikirlerini empoze etmeye çalışıyorsun ?

  Bilirkişi misin ? Hakem heyeti misin ?

  Millet nasıl dikkat çekeceğini şaşırdı arkadaş. Nefret söylemi olarak bildirdim ben youtube'a. Tez zamanda kaldırılması dileğiyle. Önüne gelen youtuber olmasa keşke.

  8 haziran 2017 17:40 8 haziran 2017 18:00

  2. konuşurken çok mayışık geliyor bana hızlandırıp 1.25 hızında izliyorum normal gibi oluyo aksgdfjklf

  8 haziran 2017 20:09

  3. bu kadar hassas bi konuyu milyonların ulaşabildiği bi platformda konuşmak gerçek bir birikim gerektiriyor. hayret ediyorum. özellikle videonun altında ''dislike atanlar gurursuz, dislike atan namussuz'' yorumlarını gördükçe gerçekten hayret ediyorum.

  9 haziran 2017 00:00


  4. Dizilerde sevişme sahnesi olmasın ama ben yan masamda tanımadığım insanların konuştuğu cinsellik içeren muhabbeti gelip burada anlatabiliyim çünkü hepinizin ahlakını ben düzelticem temalı bir video çeken youtuber.

  Böyle bir konuda başlıkta clickbait yapması (gizlinot: insan en azından hukuki yönünü falan anlatır farkındalık yaratma amacıyla ) hakkında yorum yapma gereksinimi bile duymuyorum.

  O yaşlardaki bireylerin karşı cinse ilgi duyması batının ahlaksızlığı değil ergenliğe bağlı hormonal yükseliştir. videoda erkekler fotoğraflarınızı yayar diye uyarıda bulunup erkeklerin cinselliği baskı ve şiddetle elde etmeye çalışmasının sebeplerine bile dokunmuyor. Erkeği cinsellik ile elde etmeye çalışan kadınlardan olmayın diyorsun ama kadını buna iten şeyin cinselliğin böyle kutsallaştırılmış olmasından bahsetmiyor.

  cinsel istekleri var diye, sevişmek istedi sevişti diye kaç yaşında olursa olsun hiçbir erkek hiçbir kadını kullanmış olmaz. Senin kimseye "kullanılmış" iması yapmaya da hakkın yok.

  Kimse 18 yaşına girdiği gün 00:00'da çat diye olgunlaşmadı. bu olaya yaş sınırlamasını ancak hukuki olarak getirebilirsin senin ahlak kurallarına göre değil.

  Umarım bu yazdıklarım da senin bir kulağından girip beyninin ortasına çakılı kalır senacığım ortada rızası olan bireylerin sevişmesinden daha derin toplumsal sıkıntılar var çünkü <3

  9 haziran 2017 00:18

  5. 18 yaşına gelince insanlar bir anda evrim mi geçiriyor anlamıyorum. bir de açıklamasına cinsellik tabu değil vs yazmış ama bu videoyu izleyen gençler için cinselliği resmen kendisi tabu haline getirmiş. diyor ki kızlar hayır diyemiyor vs e anacım bunu her yaştaki kadın yapıyor. kocası ondan boşanmasın diye hamile kalan gördü bu gözler. sürekli bir şeyler için 18 diye diye insanlar 18ine gelince aklını şaşırıyor sudan çıkmış balık gibi oluyor.

  ben eminim ki tüm akrabaları izlemiştir hepsi de ay aman kızım ne kadar namuslu aferim demiştir pohpohlamıştır evlenince de kırmızı kuşağını göğsünü gere gere takar. bir yorum görmüştüm demekki mahkemede böyle bi durum karşına gelse yapmasaymış dersin diye. çok haklıydı. bir avukat olarak işin hukukuna değinseydi daha faydalı olabilirdi.

  9 haziran 2017 00:47

  6. aslında videonun başında söylediği bazı şeyler yanlış değil bana göre. mesela:

  -dizilerde lan lafı biplenirken 16 yaşında bir kızın 30 yaşında bir adamla yatağa girmesi yanlış bulunmuyor diyor. haklı bana kalırsa. biz de zaten çocuk gelinlerin acısını yaşamıyor muyuz? psikolog değilim o yüzden bir tespitte bulunamam ama mental olarak cinselliği tüm yönleriyle kavrayan yaş o kadar da küçük değildir sanırım. ayrıca erken yaşta ve yanlış bir şekilde yaşaması ileride daha büyük travmalara da yol açabilir. yaşadığımız dönem itibari ile çocuklar fiziksel olarak çabuk olgunlaşıyor ve büyüdüklerini, her şeye hazır olduklarını sanıyorlar. fakat şöyle bir düşünelim, kızımız gelse ve anne ben 16 yaşındayım ve sevgilimle birlikte olmaya hazır hissediyorum kendimi dese, ne yaparız? tamam kızım sen öyle düşünüyorsan öyledir, sen bağımsız bir bireysin mi deriz?

  -ikinci olarak da yine buna bağlı bir şekilde, 14-15 yaşında kızların, birilerinin cinsel içerikli fotoğraflarından bahsettikleri anlatıyor. buna da katılıyorum. burada zaten bir çok süslü daha orta okul- lisede olan kızların kozmetiğe çok ilgili olduklarını, o yaşta bu kadar fazla olmasının doğru olmadığını söylüyor, ben de dahil. e kozmetik bile sakıncalı olurken sosyal medyadan yollanan pornografi içeren fotoğraflar nasıl zararlı olmasın?

  sürekli 18 yaş sınırından bahsetmesine takıldım ben. kimse pat diye ben olgunlaştım hadi bakalım, demiyor 18de. ama kendisini hazır hissettikten sonra isterse evleneceği adamı bekler, isterse bir çok sevgilisi olur, fuckbuddysi olur. orası da beni ve bizi bağlamaz. ya cnm çok yanlış yapıyorsun demem. bu tip konular konuşulmadığı için böyle arap saçına dönüyor. ben şunu yanlış anladığını düşünüyorum: aslında mental olarak olgunlaşmadan yaşamayın demeye çalışmış ama 18'e takılıp ona göre değerlendirmiş sürekli. e o zaman 17 yaşında evlenen hatta çocuk doğuran kadınlarımız ne olacak. kocası olunca kullanılmamış mı oluyor. valla bence gayet kullanılıyor. ruh sağlığı gayet de etkilenebiliyor kocası desek bile. amacı yanlış değil fakat gidiş yolu yanlış olmuş. çünkü vermek istediği mesaj için yaş sınırlamasına gerek yok.

  9 haziran 2017 03:14

  7. Videoların ikisini de izledim ve gerçekten çok rahatsız oldum. Ben bu olaya ana konudan farklı bir yönden bakmak istedim.

  Öncelikle arkadaşın söz konusu videolarda ve alttaki yorumlardan anladığım kadarıyla her videoda bahsettiği "hukukçu" kimliğine değinmek istiyorum. Yahu hukuk fakültesinde öğrenciyken belki hukuk nosyonuna sahip olabilirsiniz,ancak ahkam kesecek insanları yönlendirecek bir hukukçu değilsiniz lütfen aklınıza bunu sokun. Hukuk fakültesi mezunu bir insan olarak çevremde böyle birini görmediğim için insanların antipatik bakış açısını,internet üzerindeki "avukat olduğunu söylemeden duramaz" şakalarını anlayamıyordum ancak şu videodan sonra çok iyi anladım. Diğer videolarına bakmadım ama ya makyaj kanalı var ya da hukukla ilgisiz bir kanal,bu kanalda mesleki yönünü bu kadar ortaya çıkarması bana komik geliyor açıkçası .Önüne büyük ihtimal kanunu alıp maddeye bakmış ,ancak o maddeyi söylerken bile büyük bir iş yapmış gibi ciddi bir havaya giriyor . Hukuk fakültesinde kanunları öğretmiyorlar,yalnızca kanunlar öğretilse avukatlık mesleğinin anlamı kalmaz,verilen paranın bir karşılığı olmaz emin olun. Hukuk fakültesinde tam tersi kanunlarda olan boşluklar nasıl tamamlanır,içtihatler nasıldır,kanunda yazmayan istisnalar nedir bu öğretilir,yani kanunda olmayan şeyler . Ceza kanunu Madde 104,Ergin olmayanla yani 15-18 yaş arası kişilerle cinsel ilişkiyi yazar,ancak bu durum daha çok pedofili gibi bir durumdur yetişkin birinin bir çocukla ilişkiye girmesidir. Yaş sınırı çocuk istismarından daha yüksek olduğu için ayrı bir başlıkta inceleniyor. Yani iki lise öğrencisi,ikisi de 17 yaşındayken cinsel ilişkiye girdiklerinde ikisi de bu maddeye göre mağdurdur,dolayısıyla ikisi de ceza almaz ortada bir suç yoktur . Kanun değişmeden önce bu suçta failin erkek olması şartı aranıyordu,artık o da kaldırıldığından iki taraf da mağdur oluyor . Zaten burada yetişkin bir insan ile 18 yaşından küçük birinin ilişkisinin suç olacağı,pedofili kapsamında değerlendirileceği konusunda hemfikiriz. Ama videoyu çeken şahıs tüm video boyunca hiç hukuki yönden bir yaklaşımda bulunmayıp,ikinci videoda çok biliyormuş gibi ben kanunda yazanı söylüyorum onun için 18 yaşı bastırıyorum çünkü bu bi suç diyor.

  Bu ülkenin yaklaşık %80i zaten dedikoducu ve yargılayıcı mahalle teyzesi tavrına sahip,bari eğitimli,yeni yetişen nesil bu şekilde olmasın. Burada birisi şu tarz bir şey yazmıştı; duygu Özaslanı pek sevmiyorum ancak erkek arkadaşıyla birlikte yaşaması,bunu tabu olmaktan çıkarması takipçilerinin gözünde bunu normalleştirmesi hoşuma gidiyor diye . Aynı fikirdeyim farklılıklar olmalı,hatta bazı alışılmamış,uç noktadaki hayatlar göz önünde olmalı ki insanlar bazı tabuları yıkmalılar . zaten herkes ahlak bekçisi ve erkek yapar kızınki namus kafa yapısına sahipken bunu daha da körüklemek bana açıkçası kötü niyetli geliyor,ve videoyu çeken kişinin samimiyetine inanmıyorum, "ablalık" tavrına da inanmıyorum. Bu video bana biraz makyaj yapanları eleştirip erkeklere yaranmak için doğallık en güzel ben asla makyaj yapmam diyen kızları hatırlattı. Videodaki kişinin örnek olmaktan,tavsiye vermekten çok kendini başkalarına (özellikle erkeklere) onaylatma amacı var bence.

  9 haziran 2017 06:21


  8. Nasıl anlatım bozukluğu yapılır?

  Nasıl kötü tonlamayla konuşulur?

  Nasıl alerjik olunur?

  Nasıl elalemin hayatına müdahale edilip, mağdur oynanır?

  Nasıl avukatlar meslekten soğutulur?

  Nasıl anlamsızca boşluklara bakılıp, dünyayı kurtarıyormuş havasıyla küçüklerin cinsel hayatı üzerimize vazifeymiş gibi gösterilerek konuşulur?

  Gibi videolar da çekmesini dört gözle bekliyorum kendisinin bir üstadı olarak djdbbsnsdndndn

  9 haziran 2017 07:45

  9. Söylediği hiçbi şeyi doğru düzgün dinlemedim bile. Çünkü Türkiye'de hukuk okuyosan her konu hakkında araya da birkaç kanun maddesi sıkıştırarak(ki bu maddeleri bilmek,ezberlemek için öyle über zekaya sahip olmaya gerek Yok insan ister istemez öğreniyor kendimden biliyorum) her konuda ahkam kesiyo. Fakülteden mezun ol kendini konuşmak istediğin konularda yetiştir ondan sonra ne yapmak istiyosan onu yap. Benim de arkadaşımın çoğu bu kafada "ben hukuk okuyorum ve en bilgili benim her konuda konuşabilirim sonuçta hukuk okuyorum,boru değil hukuk,hukuk okuduğumu söylemiş miydim". Sadece komik duruma düşüyorlar ne yalan söyleyim. Bu kız da onlardan biri bana göre. Böyle insanlara gülüp geçin en iyisi.

  9 haziran 2017 09:21

  10. söyledikleri doğrudur, yanlıştır, kendi düşüncesidir, cinsiyetçidir, değildir vs. zerre kadar umurumda değil..

  lakin diyeceğim o ki; sana mı kaldı?

  herkes kendi hatalarından sorumludur. biz de hata yaptık, düştük, kalktık, acı çektik, yeri geldi belki gerçekten de kötü niyetli insanlarla karşılaşıp "kullanıldık", belki biz yüz vermedik ama "biz" yaşadık. acısıyla tatlısıyla kendi hayat tecrübemiz karakterimizi oluşturdu. tecrübelerimizden dolayı güçlendik.

  sen kimsin acaba ki, ne yaşadın da millete akıl veriyosun? bu işler öyle "arkadaşlarım yaşamış çok pişmanlar" demeye benzemez. elle tutulur bi fikrin olmadan bilir kişi gibi çıkıp yorum yapıp akıl veremezsin bu kadar basit.. git kardeşine anlat, yeğenine anlat, komşu çocuğunu uyar..

  9 haziran 2017 10:28 9 haziran 2017 10:50