sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • oylar (11)
  • medya (3)
  5

  1. sephora'nın benetint muadili (hatta bence daha iyi çünkü sürer sürmez matlaşıp yaymayı zorlaştırmıyor) dudak ve yanak tinti. tek rengi var. fiyatı 39.90 tl sephora kart ile 34.90'a geliyor sanırım. görsellere duruşunu da ekledim ama swatch konusunda o kadar beceriksizim ki, elimin küçücük bir bölgesine uyguladım. yanakta çok doğal ve utanmış da kızarmış görüntüsü veriyor, allıkların haldır yaldır görüntüsü yok hiç. dudakta ise, olmasa da olur bir vişne rengi veriyor, çok çok hafif. ama yapış yapış yapıyor dudağı. (yanakta hiç böyle hissettirmedi.) kokusu da vişnemsi bir koku. f/p açısından almaya değer buldum. biterse (ki uzun süre kullanırım diye düşünüyorum) mutlaka yeniden alırım.

  ilgili medya:
  3
  13 nisan 2018 20:21 13 nisan 2018 20:25

  2. kokusu vişne suyunu andıran koyu renkli tint. dudaktaki duruşunu hiiç ama hiç beğenmedim. sürmenin hiçbir anlamı yok. ancak yanakta muazzam bir duruşu var. ben genelde allık miktarını ayarlayamıyorum. ya çok az sürerim ya da çok fazla. ancak bu tint o kadar doğal ve o kadar tatlı duruyor ki... yanakta ne çok belli duruyor ne de çok silik. yüz tipi olarak yuvarlak bir yüze ve çıkık elmacık kemiklerine sahibim. elmacık kemiklerimde yüzümü top gibi göstermeden duran tek yanak ürünü oldu açıkçası.35-40 lira verilir mi emin değilim. kişiden kişiye göre değişir. ama ben çok merak edip almıştım. verdiğim paraya da üzülmedim. ancak yeni ürünler denemeyi sevdiğimden tekrar alır mıyım emin değilim.

  17 nisan 2018 16:03

  3. sephora'nın başarılı olduğunu düşündüğüm benetint muadili, benim gibi benetint'i merak edip fiyatından dolayı almayanlar varsa kesinlikle öneririm.

  yanakta sanki koşmuşsunuz da pembeleşmiş gibi duruyor, tint yapısının bir getirisi olarak da cildinizin üstünde bir doku oluşturmuyor bu çok büyük bir artı. önceki girdilerden farklı olarak ben dudaktaki duruşundan da oldukça memnun kaldım, kendi aplikatörüyle dudağımın ortasına biraz sürüp parmağımla dağıttığımda yapış yapış bir his bırakmıyor, dudak rengim biraz koyulaşıp daha canlı bir görünüme sahip oluyor. "makyaj yapmayayım ama soluk görünmeyeyim" günleri için ideal bence.

  güncelleme: çok çabuk bitiyor.

  18 nisan 2018 14:33 18 haziran 2018 15:46

  4. benetint’i çok sevdiğimden, uygun fiyatlı bir muadil olabilir beklentisiyle aldığım bir tint. beklentimi karşıladı açıkçası. ben bu tarz ürünleri dudağımda kullanmıyorum, biraz gerginlik hissi veriyor gibi hissediyorum. yanaktaki duruşu başarılı. doğal kızarmışsınız görüntüsünü yakalıyorsunuz. ama bence bu ürün benetint’ten daha pigmentli. bir nokta uygulamak yeterli oluyor. doğal görünümlerden hoşlananlar şans verebilirler.

  18 nisan 2018 23:51

  5. bundan altı yıl önce benetinti de kullanmış biri olarak bu ürünün ondan çok daha iyi olduğunu düşünüyorum, ona verdiğim paraya çok acımıştım cidden, kullanmak isteyen birine vermiştim gitmişti. sephoranın bu ürününü ise yağmur vardar’ın videosunda görmüştüm, merak ettim denedim ve aldım, cidden etkisi çok güzel doğal ve güneşten kızarmış gibi sonuç veriyor, matlaşma süresi güzel ne çok hızlı ne de sıvı kalıyor, fiyatına göre gayet güzel bir ürün, aldığımdan beri elim hep buna gidiyor, hatta keşke bunun turuncu tarzı renklerini de çıkarsalar diye içimden çok geçiyor.

  19 nisan 2018 09:33 19 nisan 2018 09:34

  3

  6. Kokusu ve tadı kötü. Dudaktaki duruşu kötü. Çünkü durmuyor. kat kat sürünce dudak kenarın çizgi oluşuyor. Ama yanaktaki doğal duruşunu çok seviyorum.

  19 nisan 2018 11:55

  5

  7. bitişinin, renginin doğallığına bayıldığım ürün.

  sırf merakımdan aldım, fiyatı da uygun sayılır bence. (gizlinot: 34,90) yaz mevsimi yaklaştıkça üründe azalmaya ve doğal makyaja doğru gidiyor elim. dün alıp bugün hemen denedim. yanaklarıma, dudağıma ve göz kapaklarıma (gizlinot: ne kadar sağlıklı bilemem tabii ama şimdilik irite etmedi) uyguladım. verdiği renk ve yüzümdeki genel uyum çok hoşuma gitti. böyle sağlıklı sağlıklı, canlı gösterdi. sanırım havalar soğuyana kadar elimden düşmeyecek. rujlara, toz allıklara veda ediyorum şimdilik. kokusu da vişne suyunu andırıyor, benim hoşuma gitti, rahatsız olmadım.

  16 mayıs 2018 15:10

  8. Sephora’nın benetint’e mudail gösterilen yanak ve dudak tinti.Benetintten daha başarılı buldum çünkü yanağımda ilk koyduğum yere yapışıp kalmadı.Genelde fondöten kullanan bi insanı değilim o yüzden likit ve krem allıkları çok kullanıyorum bu ise şu an fiyat performans olarak en sevdiğim <3 

  16 mayıs 2018 17:46

  5

  9. Denemek için aldığım dudak ve yanak renklendiricisi.

  Tanımı yaptık sıra yorumda; beklentimin üstünde bir performansa sahip. Makyaj çantamda benimle her yere geliyor. Bazen evden apar topar çıktığımda yolda yanağıma uyguluyorum kolayca dağılıyor ve doğal bir sonuç veriyor. Yüzümde renksizlikten kaynaklanan yorgun, bıkkın ve ölü ifade kayboluyor.

  Son fiyatından haberim yok fakat ben memnunum

  27 ekim 2018 13:34

  10. daha önce the balmın bu tarz bir ürününü denemiştim ama hem renginin beklediğimden daha cırtlak çıkmasından hem de açtıktan bir iki hafta sonra yapısının bozulmaya başlamasından dolayı beni hayal kırıklığına uğratmıştı. yazın başlarında yağmur vardarın bir videosunda görünce alıp denemek istedim. o günden bu yana günlük makyajımın vazgeçilmezi oldu. dudakta tek başına çok beğenmesem de sephoranın lip glossunun altına sürdüğümde ikisi birbirini çok güzel tamamlıyor. yanakta ve burun üstüne sürdüğümde de güneşten yanmış gibi bir görüntü oluşturuyor. ilk aldığımda 35 liraydı ancak sephoranın kendi markasına yaptığı indirimde 20 liraya düştüğünde stoklamıştım. dolar kurunun fiyatlara yansımasından sonra ne kadar oldu bilmiyorum ama umarım yollarımızı ayırmak zorunda kalmayız :(

  15 kasım 2018 15:08