yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (208)
  • medya (0)

  1. (yazar: elle61)'in uyguladığını söylediği cezalandırma yöntemi. en sevilmeyen girdiler istatistiğinin gediklisi olan bir yazarın bir kişinin eksilemesiyle hiçbir şeyin değişmeyeceğini ve eksilenmenin yazarlar tarafından umursanan bir şey olmadığını bilmesini beklerdim. onu rahatlatıyor olabilir tabi. o zaman bu bir cezalandırma değil rahatlama yöntemidir, tanımı değiştirmek gerekir.

  6 ağustos 2014 09:15

  2. gereksiz ve işlevsiz bulduğum eylem.

  bir girdiyi beğenmek o girdi ile aynı fikirde olmayı göstermenin yanısıra zaman zaman yazılanı desteklediği, yazım şeklini beğendiği, espriyi sevdiği, ya da sırf yazarın o anki ruh haline destek olmak istediğini göstermek gibi çok farklı anlamlara gelebilir. girdiyi beğenmek her zaman yazarı beğendiğiniz anlamına gelmez, girdiye özgüdür.

  tam tersi, eksilemek, beğenmedim işareti koymak ise bu kadar farklı anlama gelen olumlu duygunun tersine fazla anlam içermez. sevmemiş, beğenmemiş, katılmamış da olsanız; yazarda oluşturduğu anlam aynıdır. yine girdiye özgüdür, yazara değil.

  resmin geneline bakacak olursa da "seri eksilemek" yazarı saldırı dışında bir niteliğe sahip değildir. eksilenen yazar için bir anlam ifade etmeyecektir, dolayısıyla işlevini yerine getirmez. sadece kişisel haz almanızı sağlar ki dışarıdan bakıldığında insanların sizin bu eyleminizle empati kurması imkansıza yakındır. o an ve kişisel duygulara özgü bu gibi eylemler sözlük yapısı içinde sizden başka kişiye ne şimdi ne de gelecek dönemde bir getiri/götürü sağlamayacaktır. dolayısıyla da bu açıdan da gereksiz olarak değerlendirilebilir.

  burada kimsenin kimseye beğenilerden ötürü ödül vermediği düşünülecek olursa sırf tavır olarak bu eylemi yapacağınıza hiç yapmasanız bence daha iyi olabilir. bir girdiyi eksilerden düşüncelerinize saygı duyulması gerekirken seri eksileme eyleminde elinize geçen tek şey saygının yitirilmesi olacaktır.

  6 ağustos 2014 09:45

  3. tatang tatang tatang diye bi taramalı nidağğğsııı geldi direk kulağıma. ahahahah komik böyle şeyler keyfinize bakın. (gizlinot: gereksiz bir neşe var üstümde hadi hayırlısı ehueheuehuheu)

  6 ağustos 2014 10:12 6 ağustos 2014 10:21


  4. bi insanın düşüncesi bize göre eksi olabilir ama kafasına silah dayasan o düşünceyi değiştiremezsin. değiştirsen de sadece kendini kandırırsın. stand by konumunda kalırsın. ( düşüncesini değiştirmiş şekilde yaparak seni uyutur ) bırakın herkes düşüncesini söyleyerek amacını ortaya koysun.

  20 eylül 2014 14:14

  5. Bir üzüntü sebebi olmaması gereken şey. Sanal ortam sonuçta, yararlı-yararsız şeyler yazıyoruz. Biri eksilese ne olacak, artılasa ne olacak?

  Eksileyebilirsiniz beni.

  16 kasım 2014 00:25 16 kasım 2014 00:26

  6. Yıl olmuş 2014. Hala var mı bu tarz durumlar? Dediğim eylem. O ne be çocuk gibi. Seni sevmedim - - - - -.

  16 kasım 2014 04:45

  7. Cidden var. Yazdığım tamamen kişisel bişeyin neyi beğenilmiyor anlayamadım. Burada oylar açıkkende gizlendikten sonra da en fazla 3 girdiye beğenmedim oyu kullanmışımdır. Çünkü gerçekten beğenmemişimdir , belki bir cümle sert gelmiştir, belki çok sert bir söylemdir. Ama mesela bir x ürünü için hiç memnun değilim, kullandım şöyle bir şeyini gördüm tarzı bir girdinin neresini beğenmiyor olabilirsinizki. Ürünü siz mi üretiyorsunuz, siz mi pazarlıyorsunuz?

  17 kasım 2014 03:54


  8. (yazar: babelisk) e katılıyorum, pastel marka ojenin beğenmediğim yönlerini yazdım 3 kişi eksilemiş, markanın temsilcisi falan mısınız?

  bir bloggerı eleştirdim ona bir eksi geldi onu anlarımda bir markanın sevmediğim yönlerini eleştirince neden beğenilmiyor onu anlamıyorum.

  bu seri eksileme olayınıda kendine güvenmeyen, aciz insanların yaptığı bir şey olarak görüyorum.

  böyle bir durum olduğunda moderatörlere bildirdiğiniz takdirde yapan kişiyi uyarı olarak konuk statüsüne alıyorlarmış, bence tekrar kimin beğenip kimin beğenmediği görülse her şey çözülür.

  17 kasım 2014 17:29

  9. bence büyütülmemesi gereken olay. yazdığım hiçbir metinde eksi oy sayısını umursamadım. birileri beğensin diye de yazmadım. hatta "lütfen bu yazıma eksi oy veriniz" diye rica ettiğim yazım olmuştur. (no: (no:34339))

  eksi oy hayatın bir gerçeği. gerçek hayatta fikirlerinize katılmayanlar daima olacak, hatta sırf siz söylediniz diye beğendiği fikri onaylamayanlar olacak. olumsuz geri bildirim yapmayı güçlü hissetmek için, kendini mutlu etmek için kullanacaklar bazısı. bu noktada en azından birini rahatsız edecek bir varlığım var diye düşünürüm ben. yazdıklarım birini rahatsız etmiş, birine ulaşmış.

  süslü kısmına yazılan kozmetik yorumlarına gelen oylar konusunda tepki gösterilmesini anlaşılır buluyorum. benim beğenmediğim, kullandığımda cildime iyi gelmeyen bir ürüne dair deneyimimi olumsuz olarak paylaştığım için negatif oy almak gerçekten saçma. ama fanatizm ülkemizin her noktasında var. kişi fanatizminde; insanlar genellikle yorumun içeriğine değil, yorumu yapan kişiye bakarak tepki gösteriyorlar. marka fanatizminde ise sevdikleri bir markaya söylenen olumsuz eleştirileri sanki kendilerine söylenen hakaretmiş gibi algılayabiliyorlar. Oysa hiçbir şey mükemmel değil. bunu bu şekilde algılayamayan kişinin olumlu oyuna da gerek yok.

  özetle bırakınız oylasınlar, bırakınız eksilesinler.

  18 kasım 2014 01:11 18 kasım 2014 01:11

  10. "Beğenmedim" butonu "katılmıyorum" olarak düşünülürse kafaya takılan bir mesele olmaktan çıkar. Kasti olarak, sırf yazara olan gıcıklığından dolayı seri eksileyen varsa eve gelen yaramaz misafir çocuğu olduğu dönemden çıkamamıştır. çoluk çocuk deyip geçin boşverin (gizlinot: seri eksileyici ben değilim ) (gizlinot: cause I love u girls ) (gizlinot: swh)

  18 kasım 2014 01:40 18 kasım 2014 01:41