sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (74)
 • medya (76)

74. aidan'ın ağzını yaya yaya konuşması (ooh yee baby you are my booth bitch), beyaz külodu ve big'in kaşlarını kaldırma hareketi benim bu diziye dair nefret ettiğim tek şeyler. Ama en çok o beyaz külot(gizlinot: Swh)

12 ocak 00:07 12 ocak 03:57

73. bir kadının hayatının her evresinde romantik ilişkiler açısından yaşayabileceği hemen her şeyi 10 sezona sığdıran kült dizi.

bu aralar ben de marlboro light'ımı yakıp uzaklara dalarak "how many men is too many men?" (gizlinot: kaç erkek çok erkektir?) diye düşünüyorum.

17 aralık 2018 14:05

72. Samantha jones gibi bir arkadaşım olmamasının eksikliğini hissediyorum. Onun yerine çoluk çocuk ve sıkıcı kocalarına düşkün charlotte'lara ve her fırsatta eğitici öğretici miranda'lara kaldık. Kayınvalidesinin evlilik yıldönümü diye önceden ayarlanmış planı iptal edenler, bebelerine ana olabilmek için güzelim işini -küratörlük- bırakıp organik çocuk bezi üzerine uzmanlaşanlar, erkeklerin dünyasında sözü dinlensin diye erkek gibi davranmak zorunda hisseden, sonsuz usturuplu davranan, usturuplu tayyörler giyen, gömlek düğmesi arşa kadar ilikli, süper egosu arşa değmiş hayatı ölümüne düzenli sıkıcılar... 2019 dileğim biraz daha samantha. Richard geri zekalısını bile ne kadar güzel terk etti. Başkasını sevebileceğimizi ama hiç kimseyi kendimizden fazla sevmememiz gerektiğini öğreten yüce kadın. carrie ise beş yaşında gibi davranıyor, carrie kolyem de kolyem öf. Dior mağazasında yere kapaklanır, defileye çıkar yine bir şapşallıklar. bir ayakkabı görüp ölümüne borca girer ay sonunu getiremez,küçük şeyleri büyütür ve herrrrrkes de onunla büyütsün ister. Neymiş aidan'ın aldığı yüzük güzel değilmiş, ne drama yapıyorsun koskoca kadınsın, aidan'a açıkça söyle canım düşünüp almışsın ama bu yüzük benim için "the yüzük" değil, princess cut ile değiştirelim de, nolur yani. Koskoca aidan senin big ile kırıştırmalarını sineye çekmiş, buna mı takıcak? Azıcık cool olacaktın carrie. Kaç yaşında kadınsın. 

16 aralık 2018 20:41

71. Dün yeniden baştan başladığım dizi. Ne zaman kendimi yalnız hissetsem açıp izliyorum. Hayallerimdeki arkadaşlık. Birbirlerine ihtiyaç duyduklarında hep birlikteler. Yargılama yok, ön yargı yok. Bu arada Kaçıncı izleyişim ama hala big’i affedemiyorum. böyle ruh hastası erkeklerin olduğunu bilmek çok üzücü.

16 aralık 2018 12:47

70. Geçenlerde denk gelince birinci filmi izledim yine. Spoiler olacak bolca:

Öncelikle big şerefsizi sana sesleniyorum, bi tarafının kılı ağarmış hâlâ çocuk gibi korkmalar, tereddütler. Limuzinde beklerken carrie yüzünü dönsün de tribi geçsin diye beklemesi? adam seni yolarım ben! Carrie o kafasındaki kuş yuvasıyla arabadan inip de bunun beynine beynine indirdi ya o çiçekleri yemin ederim ağladım, içim soğudu. 

Şimdi buraya kadar böyle, işim çıktı, filmi kapattım sonra devam etmek üzere. Deli miyim neyim araba kullanırken falan aklıma geliyor, diyorum bu big de aslında büyük düğün istememişti, biraz emrivaki oldu. Baştan daha net konuşsalardı iş buraya varmazdı. Hayret ettim big ile empati yapıyorum diye. Neyse sonuçta son raddeye kadar gelmeyi beklemeyecekti o zaman.

Filmin devamında carrie’nin oteldeki sahneleri gerçekten iyiydi, rüya mıydı diye sorması, sürekli uyuması. Sonrasında da yine beni dellendiren iki olay oldu. İlki miranda’nın big’e “bk var evleniyorsunuz’ minvalindeki çıkışını itiraf edişi ve carrie’nin hödükçe tepkisi! Küstü resmen kırk yıllık dostuna, sanki o sebep oldu senin sevgilinin korkaklığına yani, ancak çorbada ufak bir tuzu olmuştur, o kadarını da kabul ediyorum. Saklaması da kötüydü ona da tamam ama günlerce küsmeler, telefonlara dönmemeler? Miranda’dan bahsediyoruz carrie hanıımm, miranda’dan! Neyse bu birinci konu.

İkincisi samantha, yazık yavrum sevişemiyor diye kendini yemeğe verdi. azıcık, minicik bir göbek yaptı. Ay kadına neler dediler! En sonunda da dalga geçer gibi tatlım sen her bedende güzelsin falan. Samantha’nın seksin yerine yemeği koyuşunu ayva bile diyemeyeceğimiz o göbekle göstermeseler de olurdu yani.

Son olarak, iki mail yazdı diye adamı affeden carrie sana ne desem bilemiyorum. Hadi telefonların kapalıydı ulaşamadı, Yüz yüze gelmek bu kadar mı zor? Kapına dayansın özrünü dilesin insan gibi, kovsan bile bi daha gelmeliydi. Seni gerçekten seven miranda iki gün konuşmadın diye taksiyle kapına dayandı, hatırlatırım!

Spoiler bitti

Destan yazmam da tuhaf olmuş, neyse. Dizinin yerini asla tutmamasına ve tüm abukluklarına rağmen ilk filmi seviyorum ben. Yıllar sonra İkinci izleyişimde dikkat ettiklerim farklı oldu herhalde. Son filmi de elbette çıktığı zaman izlemiştim ama tekrar izlemek tam bir vakit kaybı olur, hiç sevememiştim. Tüm satc severlere dizideki gibi dostluklar diliyor, öpüyorum.

16 aralık 2018 09:39

69. Üstteki entry’i okuyunca aklıma geldi 1-2 sezondur nerdeyse her ayakkabıcıda manolo blahnik tasarımı çakması tokalı ayakkabılar görüyorum ve gördükçe de tabii ki sex and the city’i hatırlıyorum

29 kasım 2018 11:57

68. her duygusal karışıklık yaşadığım dönemde izlediğim canım dizim. kaç kere izledim bilmiyorum artık.

spoiler.

carrie’nin aidan’ı bıraktığı bölümde her seferinde kafasına manolo blahnikle vurmak istiyorum. :(

sonra ilerleyen sezonda carrie ile aidan karşılaştıklarında aidan’ın kucağında bebeğinin olması....... daha fazla konuşamıycam:(

29 kasım 2018 11:44

67. çok hızlı bitirdiğim için çok mutsuzum hafızamı silip tekrar tekrar aynı heyecanla izlemek istiyorum

23 eylül 2018 13:14

66. Kim cattrall ve sjp’ın olayı patladıktan sonra tekrar izliyorum ve oyunculuğun nasıl bir yetenek olduğunu tekrar anladım. Kim cattrall için deli gibi nefret etmesine rağmen işi gereği bu kadar yakın bir rolü oynamak çok zor olmalı. Sjp’nin ne dizideki karakterini, ne de gerçek kendisini gerçekten sevemiyorum :(

1 eylül 2018 13:40

65. -spoiler-

herkesin, big carrie'yi düğün günü bıraktığı için big'den nefret eden, uzun aradan sonra onu görünce sinirden çocuğunu doğuran charlotte gibi arkadaşı olmasını dilediğim, harika karakterler barındıran dizi/film.

-spoiler-

1 eylül 2018 12:04