girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (61)
  • medya (76)

61. 1998 -2004 arası yayınlanan her sezonunu en az 2 defa baştan izlediğim bir vakitlerin eğlenceli dizisi. Türkiye'de cine 5 ilk kez yayınlamıştı bu diziyi sanırım, sonra 2000lerin başında digiturkte bir dizi kanalı vardı orda yayınlanmaya başladı, yayınlandığı saatleri kaçırmamak için işimi gücümü buna göre ayarladım. O kadar sadık bir izleyicisiydim dizinin. Hatta 6.sezon türkiyede yayınlanmadan 6 ay kadar önce allem edip kallem edip bulup izlemiştim, hatta o sırada amerika'da olan izleyip beni arayan arkadaşım " son bölümde mr.big'in ismini açıklıyorlar adı johnmuş" demişti hayatımda yediğim ilk spoiler olabilir:)

En iç burkan detay o dizide karakterler 35 yaş üstüydü hatırlarsanız, bir bölümde carrie 35. yaşını kutlarken hüzünleniyordu yan masada bir kız 25. yaş gününü kutluyor diye, o zaman o yaşlar çok uzak geliyordu bana yıllar hızla geçti, 35 yaş amma gençmiş aslında...

14 temmuz 21:40 14 temmuz 21:55

60. Bağımlısıyım sözlük ne zaman canım sıkılsa, bir şeyler izlemek istesem hemen satc açıyorum

O mr big yok mu ah o mr big, aşk-nefret ikilemini çok güzel öğretiyor kadına, öldürmek isterken sevişmek istemenin ne demek ve ne kadar sinir bozucu olduğunu yüzünüze yüzünüze vuruyor

 "Big wasn't a crush, he was a crash." *relatable*

13 temmuz 22:14

59. carrie'nin dengesiz ve aşık hallerini, samantha'nın kendine güveni ve eğlenceli oluşunu, miranda'nın idealist ve mantıklı olmasını, charlotte'un sevdiklerine duyduğu sonsuz sevgiyi, big'in carrie'ye kid diye hitap etmesini özlüyorum zaman zaman. keşke böyle bir arkadaş grubum olsaydı diyorum. dönüp dönüp izleyeceğim tek dizi olabilir.

13 temmuz 18:56


58. En başından en sonuna kadar sevdiğim karakter miranda oldu. Hep olmak isteyeceğim bir profil çizdi, güçlü, kendine güvenen, ayakları yere sağlam basan, mantıklı. Samantha'nın kendine has çılgınlıklarını hep çok sevdim. Charlotte benim için hep ortalama bir karakterdi, net olarak sevmediğim yanı ilk evliliğinde işini bırakması olmuştu. Carry'den içten içe haz etmedim. Dizide Aslında benzediğim kişi odur, belki de ondan haz etmedim. Big hayranlığı, delicesine sevmesi, ne yaparsa yapsın geldiği zaman yine de onu kabul etmesi vb. İzlediğim dönem tam aradığım bir dizi buydu. Ben çok begendim.

18 haziran 00:30

57. Carrie'nin big takıntısı dahası bağımlılığı kötüydü,korkunçtu tamam,ama hep birini o şekilde sevmeyi istemişimdir.kendime bunu yapmayı neden istediğim konusunda hiçbir fikrim yok.

17 haziran 21:39

56. İki kez baştan sona izlediğim canım dizi.  Samantha’nın ters köşe yapmalarına hastayımdır. Carrie nin big takıntısı, big in şerefsizliği ;), charlotte’un düzgün erkek bulamama halleri, miranda’nın özgürlüğüne düşkünlüğü ile her kadının izlerken kendinden ve arkadaşlıklarından birşeyler bulacağı bir dizidir. Ayrı bir neşesi, ayrı bir güzelliği olan dizidir benim için. 

17 haziran 16:33

55. üniversitede okurken yurt odamda boş bulduğum her an izlediğim dizi. O kadar çok seviyorum ki, şimdi tekrardan başlmak istiyorum. Ama iyi kalitede izleyebileceğim bir site var mıdır önerebileceğiniz? Ya da dvd si var mıdır bulabileceğim? Süslülerin yardımlarını bekliyorum :)

17 haziran 13:28


54. Biraz tersten başlayıp önce filmlerini izlediğim dizi. Filmlerine bile bayıldıysam yorumlara göre dizisini çok daha fazla beğenicem sanırım. 2 ay sonraki tatilimde sabahlara kadar izleyip bitirmeyi planlıyorum. Samantha'ya bayılıyorum.

Bir de bunun kitabını okumak istiyorum ama baktığım yerlerde satışı yok veya tükenmiş. Nereden bulabileceğimi bilen süslüler aydınlatırsa çok sevinirim **

17 haziran 02:36

53. her kadının mutlaka ve mutlaka izlemesi gereken şaheser.

bu dizinin herhangi bir sezoonundan rastgele bir bölüm açarsam imkanı yok 6.sezon finaline ulaşana kadar kapatamıyorum. Çok akıcı, çok eğlenceli, çok etkileyici, "dramedy" dedikleri türde.

üstelik dizinin konsepti çok başarılı; o bölümün teması ne ise, 4 kadının ilişkisinin içeriğinde o temaya dair izler görüyorsunuz. carrie köşesini yazarken, "I couldn't help but wonder..." deyip ilişkiler üzerinden felsefik ve sosyolojik içerikteki sorusunu patlatıyor, bu esnada 4 kadının da bu konuda yaşadıkları olayların tema çerçevesinde çözülmesini izliyoruz.

bazı ilginç alıntılar yapayım. spoiler değildir. dizinin her bölümü bu tür çıkarımlarla ve aforizmalarla dolu, ben sadece 3-5 tane yazacağım.

**

"asla giymeyeceğimiz kıyafetleri saklarken, eski sevgililerimizi savurup atıyoruz."

**

"Belki de bazı kadınlar evcilleştirilemezdir. belki de onlar özgür kalmalı. Taa ki beraberce özgür kalacakları birini buluncaya kadar."

**

"Kaç adamdan sonra 'çok adam' olur?"

**

"gerçekler, inancınızı sarstığında ve aşkın herkesi bulamayacağını fark ettiğinizde; umut, bırakmamız gereken bir uyuşturucu mudur yoksa ayakta kalmamızı sağlayan mı?"

**

"eskiden yalnız olmak, kimsenin sizi istemediği anlamına geliyordu. şimdi ise çok seksi ve güçlü olduğun, hayatını nasıl yaşamak ve kiminle geçirmek istediğine karar vermek için zaman harcadığın anlamına geliyor ."

**

"erkekler cesur jestler yaptığında romantik bulunuyor ama biz kadınlar aynısını yaptığımızda muhtaç görünüyoruz."

**

21 mart 18:15

52. benim için smith ve samantha ikilisi diğer hepsini ezer geçer.

20 mart 23:32