yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  aqua, peg-8 beeswax, c12-15 alkyl benzoate, glycerin, squalane, cetyl palmitate, panthenol, dimethicone, bisabolol, borago officinalis seed oil, carbomer, ethylhexylglycerin, lactic acid, pantolactone, pentylene glycol, phenoxyethanol, serine, sodium hydroxide, sodium lactate, sorbitol, tocopheryl acetate, urea.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (5)
  • medya (5)
  1

  1. Bu bir yakınma girdisidir

  Bir kere de sürdüğümde yüzümü mahvetme, sabah bi ton sivilceyle uyanmayayım.

  Yakınmam bitti :(

  8 ağustos 2020 01:47

  4

  2. plastik kavanozda 50 ml bulunan, yoğun yapılı yüz nemlendiricisi.

  İçeriğini genel olarak beğendim. İçinde okluzif olarak bal mumu ve silikon var. Emolyan olarak skualen, hodan tohumu yağı var. Hümektan olarak gliserin, serine, sorbitol, üre var. Yatıştırıcı olarak panthenol, bisabolol var. Antioksidan olarak e vitamini var. Aha olarak laktik asit var.

  Parfüm ve renklendirici yok.

  Bal mumu dolayısıyla ürün vegan değil. Markanın Peta sertifikası olsa da cruelty free olup olmadığı konusunda farklı görüşler var.

  Ben bu ürünü aslında kuru ciltli olan annem için satın almıştım ama karma ciltli olan ben kullandım. son kullanma tarihi yakın olduğu için ziyan olmadan bitirmek istedim. bendeki ürünün üretim tarihi 11.2018. son kullanma tarihi ambalajda yazmıyor. Ürün açıldıktan sonra 9 ay süre kullanılabilir logosu var. (link: https://www.simpleskincare.com/tr/bize-ulasin.html Simple'ın sitesindeki iletişim bölümüne) ürünün son kullanma tarihini sordum. Üretim tarihinden itibaren 30 ay kullanılabileceğine dair mail attılar.

  Annem yüzünü yıkadıktan sonra tonik, serum gibi esktra bir aşamayla uğraşmasın; hem kimyasal eksfoliasyon hem nemlendirme bir arada olsun diye bu kremi satın almayı tercih etmiştim.

  Kremi geceleri uyguluyorum. Bende hassasiyete veya irritasyona yol açmadı. Kremin üstünde "tüm cilt tipleri aşık oldu." yazıyor ama bence yağlı ve karma ciltlerden ziyade kuru ciltlere daha uygun. Benim için biraz fazla okluzif ve yoğun bir krem. cildimin kuru kısımlarını iyi nemlendiriyor. T bölgemde yağlanmaya sebep oluyor. T bölgem her türlü yağlandığı için çok sorun etmiyorum. Bende sivilceye sebep olmadığını düşünüyorum. Sabah kalktığımda cildim daha duru ve aydınlık görünüyor.

  Benim ideal nemlendiricim değil. daha hafif, jel yapılı ürünleri tercih ediyorum ama genel olarak güzel bir krem bence.

  (link: https://www.suslusozluk.com/amazon-com-tr?i=1234903 Amazon.com.tr girdimde) ürünün bana maliyetinin olmadığından bahsetmiştim. İade etmeseydim bile 23 lira bence çok uygun bir fiyat. Fiyatına göre içerik listesi ve performansı başarılı diye düşünüyorum.

  ilgili medya:
  5
  28 şubat 18:30

  4

  3. benim bir nemlendiriciden beklentim nemlendirmesi. azı ya da fazlası değil. bu nemlendiriciyi de gratisten online alışveriş yaparken kargo parası ödemek yerine indirimde görüp satın almıştım. 20 küsur liraya gelmişti. üstünde neden gece kremi yazdığını ancak gelince anladım, asit varmış meğer içinde.

  benim cildim sivilceye çok meyilli, hassas ve karma. bu ürün sivilceye sebep olmadı. nemlendirmesini ben çok beğendim. cildimin sivilceye meylinin yanında nemsiz oluşu beni nemlendirici seçiminde biraz zorluyor. o yüzden nemlendiricinin içinde aktif olmasını çok önemsemiyorum. nemlendirsin, başka bir şey yapmasın yeterli. bu konuda beni tatmin etti. yazın bana ağır gelir çünkü biraz kalın bir yapısı var ama kuruya dönük karma ya da kış kuruluğu yaşayan karma ciltler için bence ideal. geçen gün fiyatını gördüm, inanılmaz artmıştı. bereketli bir ürün de değil, ben ürünleri fazla kullanmayı sevmem ona rağmen çabuk bitti. indirimsiz fiyatını hak etmiyor ama bu zamanda indirimsiz fiyatını ne hak ediyor ki zaten.

  kötü bir ürün asla değil ama artık nemlendiricide de dermokozmetik ve orta fiyatlı ürünlere yönelmek istediğim için bir daha almam. yine de aklımın "güvenli/sivilce yapmayan ucuz nemlendirici dosyası"nda yeri var. küçük boyu, bulunabilirliği ve fiyatı sebebiyle belki ileride ihtiyaç duyar tekrar alırım. vaadini yerine getiren bir market kremi. 

  28 şubat 22:20 28 şubat 22:22


  5

  4. Kupkuru çöl gibi yüzüme çok iyi gelen bir ürün. Gece, makyajımı çıkarıp peelingimi yaptıktan sonra ya da sadece köpükle yıkadıktan sonra kullanıyorum ve çok güzel nemlendiriyor. Zaten benim de tek beklentim yoğun nemdi. Sivilce siyah nokta vb bir etkiyle karşılaşmadım. İndirimde de çok uygun bir fiyata düşüyor. Kuru/hassas ciltlilere tavsiye ederim. Kokusu öyle alıştığımız gibi parfümlü değil biraz tuhaf bir kokusu var ama koku hassasiyetiniz yoksa hiç aldırış etmezsiniz.

  12 nisan 11:21