yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (2)

  1. ukde: (yazar: bensusludegilim)

  sleek'in 2017 yılında limited edition olarak piyasaya sürdüğü ancak ülkemizde, gratislerde henüz satılmaya başlayan 12'li far paletidir. ağırlıklı olarak dumanlı göz makyajı yapmaya da uygun pembe, mürdüm ve gri tonlarda mat ve ışıltılı farlara sahiptir.

  Gratis'te mıncıkladım kendisini birazcık. pigmentasyon yine mükemmel, tozutma yok. kalıcılık vs. konularını bilmiyorum ama klasik sleek far paleti olduğu için far bazıyla 7-8 saat dayanacaklarını tahmin ediyorum.

  Gratis kart'lı ekstra %10 indirimle 38 TL'ye geliyordu. indirimsiz fiyatı sterline bağlı olarak şu an 65 TL civarı olsa da indirim sonrasında hızla artacaktır.

  alıp almamak konusunda hala kararsızım, indirim süresinde alırsam ve farklı bir durum olursa bu girdiyi editlerim.

  Edit: gratis puanlarımı da kullanarak satın aldım, bana baya uyguna denk geldi. Kullanım sonrasında yeni edit gelecektir.

  13 ağustos 2018 11:18 16 ağustos 2018 08:55

  2. henüz alalı birkaç gün oluyor ama ilk gözlemlerimi yazmak istedim hazır indirimde ve hatta ülkemizden gidiyorken.

  palet 12 renkten oluşuyor ve sadece 2 renk mat 1 rengin belli belirsiz ışıltıları var diğer renkler ışıltılı hatta bir kısmı simli gibi.

  palette en sevmediğim şey mat renkler oldu. mor ve koyu kahve gözüken renkler katlanma bölgesine karıştırma fırçayla uyguladığınızda siyaha çalan boğuk bir renk oluyor. ben sıcak alttonluyum bariz bir oturmama soğuk durma durumu oluştu bende soğuk alttonlularda kullanışlı olabilir belki. o yüzden sıcak alt tonlularda mat bir katlanma bölgesi farı eksiği hissettirir.

  paletle ilgili en sevdiğim şeyse bordo, bakır, mor ve yeşil renklerin (2-9-10-11) gözdeki duo parlaklığı oldu. çok boyut ve renkli, rengini olduğu gibi veren ve saatlerce yerinden kıpırdamayan farlar. eğer böyle farlara ihtiyacınız varsa harika bir palet. tam gece çıkarken sürmelikler süslüler, sürüp sürüp eğlenmeye çıkası geliyor insanın.

  yukarda bahsettiklerim dışında markanın 4-5-6-7 diye isimlendirdiği daha soft çok çarpıcı olmasa da hafif ışıltılı renkleri var bunlarla da çok güzel gündüz kullanıma uygun makyajlar çıkıyor. katlanma bölgesinde ışıltı severseniz açık kahve olan renk diğerleriyle çok uyumlu gözüküyor ya da sarı tonlu renk gece makyajında kaş altı göz pınarı aydınlatmak için kullanımını sevdim.

  son olarak çok çok fazla dökülme yapıyor. dikkatli kullanmazsanız gözünüzün altına da makyaj yapmış gibi olursunuz.

  aldığıma pişman olmadım çünkü özellikle 4 rengine bayıldım gece eğlenmeye çıkarken kullanacağım farlar belli artık, diğer 4 renk kullanabileceğim açık tonlardan oluşuyor. indirimde 32 tl şuan o yüzden f/p olarak mantıklı üstüne de 1 palet daha bedava verdikleri için yine olsa yine alırdım dediğim bir palet oldu.

  29 ocak 2019 20:20

  3. sleek gratis'lerden çekilirken renklerini beğenerek, bir nevi son dakika golü misal aldığım, yazın rafa kaldırıp, şu aylarda tekrar çıkararak kullanma fırsatı bulduğum far paleti. hazır bu atanlar sık kullanıyorken de palet hakkında yorum yapayım bari.

  gri, mor, bordo ve yeşil tonlarda ışıltılı farların yanında 3 tane de onlarla geçiş yapmak için kullanılacak mat farlardan oluşan bir palet bu. günlük makyajlar kadar, özel gün makyajları için de çok kullanışlı renklere sahip. pigmentasyonu orta seviyede. tek seferde özellikle ışıltılı farlae rengini kolaylıkla veriyor, ancak mat farlar biraz daha zayıf kalıyor tabii diğerlerine göre. ben her zamanki gibi bir far bazıyla kullandım bu paletteki farları. o şekilde kalıcılığı ve farın göz kapağına tutunması başarılı çünkü. diğer türlü benim göz kapağımda kısa sürede farlar dağılıp, hepsi iç içe geçmiş bir görüntü oluştuyor ne yazık ki.

  bu arada farların yapıları oldukça yumuşak. o yüzden makyaj yaparken önce göz makyajını yapmakta yarar var. çünkü tozuttuğu için farlar dökülme yapıyor göz altlarına.

  bu palette ben en çok 5 numaralı ışıltılı taupe ve 11 numaralı ışıltılı ve duochrome duruşu olan rengi beğendim. yeşil ve kahve yansımasıyla (gbkz:mac club far)ı andırıyor biraz, ama onun gibi tek seferde güçlü bir şekilde renk vermiyor. o yansımayı tam olarak yakalamak için iki kez üstünden geçmek gerekiyor yani. bu arada palette hangi rengi kullanırsam kullanayım; mutlaka bu iki rengi de katıyorum göz makyajına. bana göre bu paletin ağır topları onlar. paletin en zayıf rengiyse kesinlikle 3 numaralı mat bordo rengi. halbuki ondan çok umutluydum, ancak olmadı.

  özetle renkleri itibariyle kullanışlı, birbiriyle oldukça uyumlu ve kolay karıştırılan farlardan oluşan güzel bir paletmiş. indirimde aldığım için memnunum. kullandıkça sevdim çünkü ben bu paleti. bu kış özellikle içindeki soğuk tonlu farlar aklıma geldikçe elim sıklıkla buna gider diye düşünüyorum.

  20 ekim 2019 18:49