girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

1. (yazar: agent)'in bana pasladigi ukte, buyuk bir keyifle dolduruyorum. (gizlinot: swh)

her kar tanesinin essiz oldugu soyleminden adini alan sendrom. bu sendromdan muzdarip kisileri belirlememize yardimci olacak en yaygin birkac semptom:

- o hep kurbandir. hep ona yanlis yapilmistir, o hep haklidir ve hep magdurdur. dinlediginiz olayda onu suclu bulabileceginiz bir durum asla soz konusu degildir, bir sekilde kendisinin hatali oldugunu ima etme curetinde bulunursaniz siz de ona haksizlik yapan herkes gibi asagiliksinizdir.

- o asla diger kizlar/erkekler gibi degildir. cunku o izlanda'nin yirmi dort sessiz iki sesli harfle yazilan kucucuk bir koyunden cikma, piyasaya yeni girmis indie bir muzik grubunun hayranidir ve sizin dinlediginiz mainstream, vasat sarkilara vakti yoktur. o muzik grubunu size tanistirarak size cok buyuk bir hizmet yapmistir ve eger ola ki grubu begenip dinlemeye devam ederseniz bunu her firsatta dile getirecektir. begenmediyseniz siz zaten ne anlarsiniz ki iyi muzikten?

- populer olan her sey kotudur. herkes begendiyse mutlaka bir sorun vardir cunku o herkes gibi degildir ve herkesin begendigi bir seyi katiyen begenemez. bu noktada hipsterlarla benzerler fakat hipsterlar da asagiliktir cunku hipster alt kulturu (gizlinot: subculture) mevcuttur. halbuki kendisinden sadece bir tane vardir ve o cok, cok ozeldir.

bonus:

- kendisi essiz bir kar tanesi oldugu icin tabii ki de dna'sinin yarisina sahip bir canli - ki birlikte cocuk sahibi olmayi sececegi birey de kendisine layik, kendisi kadar olmasa da yuksek miktarda essiz bir kar tanesidir - da essiz bir kar tanesidir. onun cocugu asla kotu bir sey yapmis olamaz, o en iyisidir ve en akillisidir. en guzel bebek oldugunu soylemeyi unutmayalim. en guzel cocuk onunki, cunku onun rahiminden cikti/onun sperminden olustu. <3

(bkz: narsizm)

26 mayıs 2017 18:51 26 mayıs 2017 19:02

2. (bkz: makyajdan anlamam gururu)

(bkz: ben hiç ilaç kullanmam gururu)

(bkz: beyaz ten gururu)

(bkz: kuru cilt gururu)

26 mayıs 2017 19:15

3. ben değilim:(

ben ordinary snow White'ım daha çok. böyle yedi tane oduna yemek yapan, çamaşır yıkayan, bi elma bile yemeyi beceremeyen aliexpressten alınma piremsesim.

bana paslanmadığı için şaşırmadım:(

26 mayıs 2017 23:15


4. nene gibi konuşacağım ama şimdiki teenager'larda default geldiğini düşünmeye başladığım sendrom. gerek benden az büyük arkadaşlarımın ergen çocuklarından gerekse bizzat 18 yaşındaki kardeşimden (ve onun kar tanesi arkadaşlarından) gördüğüm kadarıyla hepsi pek özel, pek indigo, ama herşeyden öte çok ama çok entitled. böyle bir bıraksan hepsi dünyayı değiştirecek potansiyele sahipmiş de kıymetleri anlaşılmıyormuş gibi.

ben de en yakın zamanda yıllardır yakamı bırakmayan imposter syndrome'umu bununla değiştirmek istiyorum mümkünse. biz burada "yeterince iyi/zeki/yetenekli değilim, aha şimdi foyam meydana çıkacak" diye tırnaklarımızı kemirirken biricik kar tanecikleri gözlerini deviriyor. hepsine buradan "tekdirle uslanmayanın..." diyerek el sallıyorum.

27 mayıs 2017 00:25 27 mayıs 2017 00:26

5. Genel itemleri derin pervazlı pencere (pervazına oturup dizlerini kadınlarına çekip başlarını cama yaslayabilmeleri için) ve kapağı suluboya bir dream cloud'dan oluşan kitaplardır(genelde sadece ilk on sayfası okunur).Fotoğraflarında asla kameraya bakmamalıdırlar ve gülmemelilerdir, çünkü gülmek için fazla narin, kamera için fazla zekidirler.

27 mayıs 2017 21:33