yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (2)

  1. İbrahim selim'in sunduğu youtube üzerinden güncel siyasi ve toplumsal olayları hafif dalgaya alarak, hafif de lafı gediğine oturtarak eleştiren, yorumlayan, insan yüzünde garip gülümsemeler oluşturan ve hatta kahkaha attıran kanal.

  Şu an izlerken daha eğlendiğim bir kanal yok galiba. İbrahim selim'in mimikleri, tonlaması her şeyiyle olmuş bir kanal.

  Hatta en son (link: https://youtu.be/ep6utXWByec Ameka doları) videosunu izleyip sağlam bir kahkaha attım.

  Şiddetle önerilir :)

  18 aralık 2016 22:10

  2. Bi taraftan bana kalsin bi taraftan da bu kaliteden herkesin haberi olsun istedigim bir youtube kanali. Ibrahim selim' in o muazzam karizmatik sesi ve goruntusuyle butunlesik muazzam icerikli muazzam muazz.. Bir ironi 'haberler' kanali.

  Izleyin, en azindan bir videosunu izleyin.

  Hamiş:isbu entry tavsiye icerir, reklam icermez.

  29 aralık 2016 18:01

  3. güncele ilişkin zeka içeren esprili videoların yer aldığı kanal. gerçekten çok başarılı ve eğlendirici. tarz olarak "nedir"e benzettim, allah sonlarını bir yapmasın.

  ameka doları, şanghay mı ab mi videoları şimdilik favorim. muhakkak izleyin.

  facebook'tan da takip etmek mümkün.

  30 aralık 2016 10:13


  4. Bayılarak izlediğim 'haber' kanalıdır. İzleyin, izletin.

  23 ocak 2017 19:05

  5. (link: https://www.youtube.com/watch?v=aInIF3tzjfQ tik) çok güzel lan

  8 mayıs 2017 20:16

  6. Eglenceli youtube kanali. hic beklemediginiz ciddili bir anda sizi guldurebiliyor ve o anda birden oyle bir gomuyor ki "hakkaten oglum!" Oluyorsunuz. Ibrahimcim ailecek severek takip ediyoruz. Hadi öbüldünüz.

  30 mayıs 2017 04:10

  7. Türkiyenin en sağlam youtube kanalı bence. Hem eğlenceli, hem düşündürücü. Ben yeni keşfettim gerçi daha izleyeceğim çok video var. Şimdilik en beğendiğim "kadın olmanın dayanılmaz hafifliği" adli videosu. Altındaki yorumlar da güzel, izleyici kitlesinin aklı selim insanlar olduğu belli oluyor.

  30 mayıs 2017 05:09


  8. Bugün bizi ilgilendiren bir konuda (link: https://m.youtube.com/watch?v=a3CT7Lxpgq8 video) yayınlamış kanal

  4 haziran 2017 13:20

  9. son videosuyla beni sinirlendirmiş youtube kanalı.

  başta stolk'u keyifle izliyordum, biraz olacak o kadar'ın haberler bölümüne benzettiğim için takdir ediyordum. sonralarda mizah seviyesi vasatlaşmaya başladı, hala ara ara bakarım diyordum. adana 01 dizisini yorumladıklarında dizide nefret ve intikamdan beslenen "delikanlılığı" övdüklerini gördüğümde abonelikten çıktım. en son videolarıyla da küfrettirdiler bana.

  "isteyen istediği gibi makyaj yapsın, kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız öyle yapın" demiş videonun ortalarında bir yerde. öyle yarım ağızla kendini güvenli alana almaya çalışıp da geri kalan yerlerde makyajı gömerek kendini kurtaramazsın stolk efendi.

  videonun başında youtuberlardan bahsediyor, dişe dokunur bir şey söyleyecek diye bekliyorsunuz ama insanların tuhafına gidecek, ilgilerini çekecek birkaç video kesintisi göstermekten başka bir şey yapmıyorlar. arada madır öktiş'in referandum makyajını gösteriyorlar, "referandumun da makyajı mı olurmuş ya!" diye serzeniş geliyor. madır öktiş tıpkı sizin gibi dalga geçiyor ey stolk, videoyu izleyemedin mi sonuna kadar? ne hakla öktiş'in söylediği şeyi bağlamından koparıp o şekilde sunarsın? malzemen mi bitti, derdin ne senin?

  tamam o dakikaya kadar izlettin bizi "garip" video kesintileriyle, ee sonra? sonrasında makyajın tarihiyle ilgili yüzeysel ve hiçbir yere bağlanmayan 3-5 kelam. böyle tarihsel birkaç anekdot koyup da "voav bizim entelektüel seviyemiz bu boyutta" mesajını vermeye çabalamanız aslında gizliden gizliye (gbkz: makeup shaming) yapmıyor olduğunuz anlamına gelmiyor.

  sunucunun okuduğu, ingilizce 101 essay'i olsa geçer not alamayacak seviyede kendi içinde bütünlük ve tutarlılık sağlamayan metin, klasik stolk hamlesiyle sonunda "lafı gediğine koyacak" ya, hemen dünya açlığından laf açılıyor. makyaja harcanacak olan parayla açlık bitirilebilirmiş de, biz bir allığın bir açık tonuna "200 liralar" veriyormuşuz. buradaki abartının masum olduğunu düşünmüyorum. high-end allıklar bile maksimum 100 lira civarında gezinirken oradaki "200 lira" mübalağası masum değil. ne yapmamızı bekliyorsunuz, bütün makyaj severler olarak paramızı birleştirip dünyadaki açlığa son verecek organizasyonu sağlayamadığımız için bunun günahı makyaj yapan kadınların boynunda mı? pahalı arabalarla gezen, mücevher koleksiyonu yapan, bir kol saati benim Harvard'da 4 sene eğitim almamı sağlayabilecek kadar pahalı olan insanlar bitti de, elindeki allığın bir açık tonuna "200 lira"(?) veren kadın mı battı sana?

  "kadın dudağına bir parlatıcı bile sürmek istemiyorsa, yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir". vay paşama bak sen, daha demin tarihteki aristokrasinin makyaj geleneğini anlatıyordun, ne ara harbisözlernoktakom'dan alınma, kadınları hedef alan büyük büyük laflar etmeye başladın?

  "umarım bu kadar vakit harcadığınız dışınızın güzelliği, içinize de vurur". videonun başlığından belli zaten buraya gelecekleri: "makyaj ve iç güzellik bakımı". iğrenç bir beyan. bir kere baştan güzelliğin "içime" vurmamış olduğunu varsayıyor. makyaj yapan kadınlar birden bire yüzeyselleştiriliyor, apolitik oldukları ve dünyadaki kötülükleri umursamadıkları resmen iddia ediliyor. videonun başından beri lokmayı bir öyle döndürüp, bir böyle döndürüp ağızlarından bir türlü çıkaramamışlardı ya, hah işte lönk diye suratımıza tükürdükleri noktadır. zaten videonun ne şekilde anlaşıldığı yorumlardan belli oluyor: "stolk vurdu gol oldu".

  bildiğim kadarıyla stolk'un metin yazarı da bir kadın. bu gizli, içselleştirilmiş ataerkil damarını bir an önce koparmasını diliyorum.

  4 haziran 2017 13:58 4 haziran 2017 14:50

  10. başıma bir şey gelmeyecekse kızılacak bir şey göremediğim bir video çekmiş kanal.

  bu kanalın işi, popüler konuları ele alıp mizahi bir anlatımla izleyiciye aktarmak değil mi? bunu yapmışlar işte. kaldı ki videonun sonuna kadar "isteyen istediğini yapsın" mesajı veriliyor, homofobi karşıtı mesaj veriyor, hele ki videonun sonunda kimsenin çok fazla umursamadığı hayvan deneylerine dikkat çekiyor ki bu benim için mükemmel bir hareket. ben de çok makyaj yapan ve makyaj videoları izleyen biri olarak videodan rahatsızlık duymadım. açlık ve makyaja verilen para eleştirisine gelince, "siz makyaja para verdiğiniz için millet aç aç" demiyorlar sonuçta orada, deniyor ki "çok da lazım olmayan bir şeye verdiğiniz parayı insanların çoğu yemek için bulamıyor". bu sözlüğün sol frameindeki "tüketmiyoruz kampanyası"ndan farkı nedir bu söylemin? kozmetik sektörü gerçekten abuk sabuk bir yere gidiyor. yeri geldiğinde eleştirisi de yapılmalı. siyasilerin karikatürleri yüzünden çizerlere dava açmalarını filan eleştirip (ben de eleştiriyorum), "nasıl böyle bir video çekersiniz saygısızlar!!" tepkisi veremeyiz bence.

  4 haziran 2017 15:53 4 haziran 2017 15:54